Jump to content
TNC-TR

Recommended Posts

ZiR0, 12 dakika önce yazdı:

Merhaba-

Öncelikle elinize sağlık emeğiniz için. Benim sorunum, lisanslama işlemini hiçbir şekilde yapamamaktayım. Şu anda sistemde Windows 10 Enterprise LTSC Eval 1 rs5 180914-1434 yüklü ve hiçbir şekilde lisanslamayı gerçekleştiremedim. Bundan önce Windows 10 Pro vardı ve OEM key ile kalıcı olarak etkinleştirmiştim. Acaba nasıl bir yol izlemem gerekiyor?

Düzeltme: sorun Eval dediği evaluation sürüm olmasından mı kaynaklı acaba?🤨

Eval sürümlerde kesinlikle piyasadaki hiçbir aktivasyon aracı işe yaramaz...

Neden eval sürüm kullanıyorsunuz ki? Eval sürümler daha çok sanal makinalarda kullanılmak için oluşturulan işletim sistemleridir...

Ancak şunu deneyebilirsiniz, işe yarar mı bilmiyorum.

Kayıt defterinden

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion

girdisinden EditionID değeri EnterpriseEval olmalı, o kısmı Enterprise olarak değiştirin.

Daha sonra yine aynı girdiden ProductName değeri Windows 10 Enterprise Evaluation olmalı, o kısmı da Windows 10 Enterprise olarak değiştirin.

Daah sonra aktivasyon yöntemlerinden birini kullanın, eğer yine aktivasyon olmuyorsa mecburen format atmanız gerekmekte.

Edited by mephistooo2
  • Thanks 2

mephistooo2, 10 dakika önce yazdı:

Eval sürümlerde kesinlikle piyasadaki hiçbir aktivasyon aracı işe yaramaz...

Neden eval sürüm kullanıyorsunuz ki? Eval sürümler daha çok sanal makinalarda kullanılmak için oluşturulan işletim sistemleridir...

Tahmin ettiğim gibi. Çünkü daha evvelden kullandığım sistemlerde sizin araç sorunsuz çalışıyordu.

Eval olmayan sürümü bulamadım üstedım. Dün sizin çalışmanız olan AIO sürümünü indirdim RS5 olması gerekiyor yanılmıyorsam, lakin oda LTSC değil. Benim tam aradığım Enterprise 64 bit Ingilizce RS5 LTSC lakin böyle bir sürüm yok ya da ben bulamıyorum. Internetten bulduklarımda hep EVAL ibaresi mevcut.

Yardımınız için teşekkür ederim.

Güncelleme: Akşam dediğinizi bir uygulayayım bakalım. 😇

Edited by ZiR0

ZiR0, 1 dakika önce yazdı:

Tahmin ettiğim gibi. Çünkü daha evvelden kullandığım sistemlerde sizin araç sorunsuz çalışıyordu.

Eval olmayan sürümü bulamadım üstedım. Dün sizin çalışmanız olan AIO sürümünü indirdim RS5 olması gerekiyor yanılmıyorsam, lakin oda LTSC değil. Benim tam aradığım Enterprise 64 bit Ingilizce RS5 LTSC lakin böyle bir sürüm yok ya da ben bulamıyorum. Internetten bulduklarımda hep EVAL ibaresi mevcut.

Yardımınız için teşekkür ederim.

Cevabı güncelledim...

• Thanks 1

Gördüğüm en sağlam KMS diyebilirim rahatlıkla. Lisans bitince tekrar yükleme özelliği de olması daha çok etkiledi beni.

Konohali, 13 saat önce yazdı:

üstad desteklenmeyen kms istemcisi algılandı diyor win7 aktif ediyorumda olmuyor

Windows 7 pro ve enterprise sürümleri kms ile aktivasyon olur...

Yüksek ihtimalle bu iki sürümden başka bir sürüm kullanıyorsunuz...

SENTENZA, 10 saat önce yazdı:

kral windows 7 home ve starter sürümleri icin hangisini önerirsin?

daz loader

Spoiler

Please login or register to see this link.

efe34, 5 saat önce yazdı:

daz loader

Please login or register to see this link. İçeriği Gizle

My Digital Life Forums - Error

Django, 1 saat önce yazdı:

Spoiler

magnet:?xt=urn:btih:37041ba60196e8eff7050a801ebe73cedb8c0748&dn=Windows%20Loader%20v2.2.2&tr=udp%3a%2f%2ftracker.opentrackr.org%3a1337&tr=udp%3a%2f%2ftracker.zer0day.to%3a1337&tr=udp%3a%2f%2ftracker.coppersurfer.tk%3a6969&tr=udp%3a%2f%2ftracker.leechers-paradise.org%3a6969&tr=udp%3a%2f%2fexplodie.org%3a6969

Django, 3 saat önce yazdı:

siranusta, 2 saat önce yazdı:

üstad rar hatası veriyor.

şifreyi elle girin

office 2003 ve 2007 yi de ekleyebilir misiniz çalışmanıza?

Edited by selokan

Merhaba,

FreeDOS bir bilgisayar aldım. Windows 10 1809'u kurdum. Dijital Aktivasyon kullanabilir miyim yoksa en mantıklısı KMS2038 mi ? PC'de daha önce herhangi bir windows olmadığı için dijital aktivasyonu kullanabilir miyim emin olamadım.

Teşekkürler.

persmash, 2 dakika önce yazdı:

Merhaba,

FreeDOS bir bilgisayar aldım. Windows 10 1809'u kurdum. Dijital Aktivasyon kullanabilir miyim yoksa en mantıklısı KMS2038 mi ? PC'de daha önce herhangi bir windows olmadığı için dijital aktivasyonu kullanabilir miyim emin olamadım.

Teşekkürler.

Digital aktivasyon kullanabilirsin...

mephistooo2, 5 dakika önce yazdı:

Digital aktivasyon kullanabilirsin...

Merhaba,

Aşağıdaki gibi bir hata alıyorum.

image.png.2bc527247b6d2600f37e5016503dfb59.png

mephistooo2, 13 dakika önce yazdı:

KMS2038 desteklemiyorsa dijital kullanın veya diğer yöntemlerinden birisini...

Teşekkürler. KMS2038 seçince oldu. Dijital Aktivasyon olmamıştı.

Hocam Windows ve Office'i ayrı ayrı aktifleştiremiyoruz sanırım. Ben windows aktifleştirdikten sonra office 2019 kurdum ama aktifleştiremiyorum. Önce windows'u kontrol ediyor aktif diyor ve çıkıyor.

Office 2019'u VL yapınca oldu. Şimdi 180 günde bir kendisi ben bişey yapmadan arka planda aktifleştirmeye devam edecek değil mi?

Edited by persmash

Yayınlayana da sana da yapana da allah razı olsun :)

persmash, 3 saat önce yazdı:

Hocam Windows ve Office'i ayrı ayrı aktifleştiremiyoruz sanırım. Ben windows aktifleştirdikten sonra office 2019 kurdum ama aktifleştiremiyorum. Önce windows'u kontrol ediyor aktif diyor ve çıkıyor.

Office 2019'u VL yapınca oldu. Şimdi 180 günde bir kendisi ben bişey yapmadan arka planda aktifleştirmeye devam edecek değil mi?

Edited by akcayutku
Alıntı eklemeyi unutmuşum

persmash, 5 saat önce yazdı:

Eğer KMS Görev zamanlamayı aktifleştirirsen 180 gün her pc açılışında yenilenir...