Jump to content

Kms/2038 & Dijital & Online Aktivasyon Suite Başarı Oranı  

74 members have voted

1. 1. Kms/2038 & Dijital & Online Aktivasyon Suite Başarı Oranı Nasıl?

Recommended Posts

Semih5555, 24 dakika önce yazdı:

Office 2016 Home Business Reatil diye bir iso indiriyorum. Bu programla lisanslayabilir miyim?

Office 2016 Home Business Reatil sürümünü KMS uygulaması ile etkinleştirebilirsiniz ama etkinleştirme işleminden önce volume lisans sertifikalarını yüklemeniz gerekmekte.

Bu işlemi ana menüde bulunan 6. seçenek ile yapabilirsiniz.

Semih5555, 24 dakika önce yazdı:

Ayrıca kalıcı olarak lisanslamanın bir yolu var mı?

Office uygulamalarının hiçbir sürümü piyasadaki KMS uygulamalarıyla  kalıcı lisanslanamaz, kalıcı lisans istiyorsanız ya ürün anahtarı satın alacaksınız, ya da internete düşen ürün anahtarlarını kullanacaksınız.

Merhabalar,  

5x Versiyonlarda KMS38 Aktivasyonu LTSC içinde Lisanslama yapiyordu. Son sürüme indirip yeni bir sistem üzerinde deneme yaptığımda KMS38 lisanslaması yapmadığını gördüm tekrar eski sürüm ile (5x Versiyonlarınızda )KMS38 Lisanslaması yapabildim. Bu ayrıntı için bilginiz olsun... Birşeyler bozulmuş. ..

asil111, 3 saat önce yazdı:

Merhabalar,  

5x Versiyonlarda KMS38 Aktivasyonu LTSC içinde Lisanslama yapiyordu. Son sürüme indirip yeni bir sistem üzerinde deneme yaptığımda KMS38 lisanslaması yapmadığını gördüm tekrar eski sürüm ile (5x Versiyonlarınızda )KMS38 Lisanslaması yapabildim. Bu ayrıntı için bilginiz olsun... Birşeyler bozulmuş. ..

Bugün gündüz yazdığınız hatayı farkettim, az önce de KMS38 yöntemini elden geçirdim. 🙃

Şuanda KMS38 sorunsuz çalışıyor.

1-2 saate v7.4 eklenecektir.

Edited by mephistooo2
  • Like 1

KMS/2038 & Dijital & Online Aktivasyon Suite uygulaması v7.4'e yükseltilmiştir.    

v7.4 Değişiklikleri:  

- KMS38 yöntemi LTSB/C ve diğer Windows sürümlerinde aktivasyon işlemini gerçekleştirmiyordu, bu hata giderildi.

• Like 2

mephistooo2, 6 saat önce yazdı:

Office 2016 Home Business Reatil sürümünü KMS uygulaması ile etkinleştirebilirsiniz ama etkinleştirme işleminden önce volume lisans sertifikalarını yüklemeniz gerekmekte.

Bu işlemi ana menüde bulunan 6. seçenek ile yapabilirsiniz.

Office uygulamalarının hiçbir sürümü piyasadaki KMS uygulamalarıyla  kalıcı lisanslanamaz, kalıcı lisans istiyorsanız ya ürün anahtarı satın alacaksınız, ya da internete düşen ürün anahtarlarını kullanacaksınız.

Cevap için teşekkürler, elinize sağlık.

Ufak bir hata:

Bütün scriplerde aktivasyon sorgusu sadece masa üstünden ya da C:\ kök dizininden çalıştırıldığı takdirde aktivasyon durumunu göstermektedir.

Örneğin D:\ kök dizininden ya da D:\ diskindeki herhangi bir klasör içinden aktivasyon sorgusunu çalıştırdığınız takdirde aktivasyon durumunu göremezsiniz.

Ciddi bir hata değil, sadece bu hata için güncellemeye gerek yok, belki ileriki sürümlerde bu hatayı giderebilirim.

Düzenleme:
Yukarıda yazılan hata artık geçersizdir.

Edited by mephistooo2
  • Like 2

KMS/2038 & Dijital & Online Aktivasyon Suite uygulaması v7.5'e yükseltilmiştir.    

v7.5 Değişiklikleri:   

- KMS38 yöntemi için Windows SKU ID ve Application ID temizleme komutları eklendi. Böylece KMS38 yöntemi en stabil hale getirildi.
- Aktivasyon durum kontrol kodları baştan yazıldı. Tüm hataları giderildi.

Edited by mephistooo2
  • Like 4

mephistooo2, 06.09.2018 - 10:08 yazdı:

slmgr /rearm komutu ile lisansı işletim sisteminden kaldırabilirsiniz...

Üstad maalesef kaldırıldı diyor yeniden başlattıktan sonra tekrar lisanslıyor birkaç kez yönetici olarakda denedim olmadı nasıl kaldıracagız bunu

birde sadece pro olduğu halde microsoft un kendi sitesinden indirdiğim iso  lisans ladıktan sonra ikide bir education - pro diye değişiyor sistemim

Edited by Ademuzun

Ademuzun, 28.05.2019 - 03:48 yazdı:

Üstad maalesef kaldırıldı diyor yeniden başlattıktan sonra tekrar lisanslıyor birkaç kez yönetici olarakda denedim olmadı nasıl kaldıracagız bunu

birde sadece pro olduğu halde microsoft un kendi sitesinden indirdiğim iso  lisans ladıktan sonra ikide bir education - pro diye değişiyor sistemim

Yeniden başlatınca otomatik yine lisanslanıyorsa yüksek ihtimalle bilgisayarınızda kms görev zamanlama etkindir, onu da devre dışı bırakıp yeniden slmgr /rearm komutu ile lisansı kaldırın.

Bu yazdıklarım kms lisansı için geçerlidir.

Dijital lisans ise kalkmaz, yani şöyle ki siz slmgr/rearm ile lisansı sıfırlayıp  pc yi yeniden başlattığınızda eğer bilgisayarınızda o anda internet varsa otomatik yeniden lisanslanır, çünkü dijital lisans bir kere yapıldığında artık microsoftun sunucularında o makina ile dijital lisans eşleştirilmiş oluyor, artık her formattan sonra eğer pc de internet erişimi varsa otomatik o makina lisanslanır. 

Makinanın otomatik lisanlanmasını istemiyorsanız slmgr /rearm komutundan sonra ayrıca slmgr /upk komutunu da kullanarak ürün anahtarını da kaldırmanız gerekmekte.

Sürüm değişikliği hakkında neden olduğuna dair bir fikrim yok...

Edited by mephistooo2
  • Like 1

Windows 10 Professional sürümlerde bazen dijital lisans çalışmıyordu, bu konunun önceki mesajlarında diğer üye arkadaşlar tarafından bu durumla ilgili geri dönüşler ve tarafımca da açıklamar yapılmıştı.

Bu durum, piyasadaki bütün dijital aktivasyon uygulamaları için geçerlidir.

Eğer Professional sürümlerde dijital aktivasyon çalışmaz ise öncelikle KMS2038 yöntemi ile 2038 yılına kadar lisanslayın, daha sonra dijital yöntemi çalıştırarak kalıcı etkinleştirme yapın.

Denemelerimde bu yöntem genelde çalıştı.

Edited by mephistooo2
  • Like 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By mephistooo2
      Windows boot olduktan sonra otomatik olarak install.wim dosyasını arıyor...

Windows sürümlerinin bulunduğu ön izleme resimleri bir önceki Windows 10 konumdan alıntıdır. Maksat sadece içerdiği sürümleri göstermek içindir.
      Windows 10 AIO 19H1 v18362.175'e güncellenmiştir.  (Güncelleme Tarihi: 12.06.2019)
      Windows 7'den bildiğimiz hem UEFI hem MBR uyumlu 32 ve 64 bit sürümlerin dahil olduğu AIO çalımaları UEFI sıkıntısından dolayı Windows 10 için yapılamıyordu.
      Normalde 32 ve 64 bit sürüm Windows 10 versiyonları UEFI veya MBR olarak multiboot çalışmaları sayesinde kurulabiliyor, ancak sadece Windows kurulum dosyaları kullanılarak bu yapılamıyordu.
      Windows 10 için mevcut AIO çalışmaları sadece MBR uyumludur, UEFI uyumlu değildir.
      İş yerindeki Tekniker arkadaşımın isteği üzerine hem UEFI hem MBR uyumlu Windows 10 için AIO çalışmasına başladım ve  UEFI desteği de sağlamak için 3 günden beri araştırma yapıyorum ve nihayet halledebildim.
      Şu ana kadar internette UEFI ve MBR uyumlu Windows 10 AIO çalışması belki de vardır ama ben rastlamadım, sanırım ilk kez TNCTR'de yayınlanıyor.
      Son sürüm güncel Windows 10 AIO ISO içeriği aşağıdaki sürümlerden oluşmaktadır.
      Windows 10 Home x86 & x64
      Windows 10 Pro x86 & x64
      Windows 10 Home Single Language x86 & x64
      Windows 10 Pro Education x86 & x64
      Windows 10 Pro for Workstations x86 & x64
      Windows 10 Education x86 & x64
      Windows 10 Pro Single Language x86 & x64
      Windows 10 Enterprise for Remote Sessions x86 & x64
      Windows 10 Enterprise x86 & x64
      Windows 10 IoT Enterprise x86 & x64
      Tüm sürümlerde (x86-x64bit) NetFramework v3.5 entegre edilmiştir. 
      UEFI modunda sadece x64 sürümü yüklenmektedir. MBR'de ise x64 veya x86 tercihinde bulunabilirsiniz...
      Çift katman DVD'ye yazıp kullanabilirsiniz, ancak benim tavsiyem Rufus ile en az 8 GB'lık bir USB'ye yazdırmanız olacaktır.
      USB üzerinden kullandığınız takdirde ileriki zamanlarda Windows 10'un yeni versiyonu çıktığında 64 ve 32 bit sürümlerinin sadece install. wim dosyalarını değiştirmeniz de yeterli olacaktır.
      Ancak kesinlikle boot.wim dosyalarını değiştirmeyin. Aksi takdirde çalışma tamamen bozulur.
      Windows 10 AIO EFI&MBR ISO  Doğrulama Değerleri:
      Dosya Adı : Windows 10 AIO 19H1 v18362.175 EFI&MBR.iso
      CRC-32       : 5b1d4d44
      MD4             : f10c226299b90445a778dd1386f6f593
      MD5             : a9685eda0456095c3ae42fada86742ae

Windows 10 AIO EFI&MBR ISO indirme Linki:
      Please login or register to see this link.

Aktivasyon için lütfen KMS & Dijital & Online Aktivasyon Suite konumu ziyaret ediniz

Bu sistemi AIOBoot sistemine entegre etmek isteyenler @crasadure üstatın video anlatımını izleyebilirler:

• By mephistooo2
      Ön izleme resimleri bir önceki Windows 10 konumdan alıntıdır. Maksat sadece içerdiği sürümleri göstermek içindir.
      Windows 10 19H1 v18362.175'e güncellenmiştir.  (Güncelleme Tarihi: 12.06.2019)
      Tüm sürümler 2019 Mayıs güncellemesini ve sonrasında yayımlanan güvenlik güncellemeleri içerir. Sadece Windows Defender güvenlik güncellemesi çıkacaktır.
      Son sürüm güncel Windows 10 Version 1903 v18362.175 19H1 RTM 32 & 64 bit Tüm Sürümler:
      x86 ve x64 bit ISO içerikleri aşağıdaki sürümlerden oluşmaktadır.
      Windows 10 Home x86 & x64
      Windows 10 Pro x86 & x64
      Windows 10 Home Single Language x86 & x64
      Windows 10 Pro Education x86 & x64
      Windows 10 Pro for Workstations x86 & x64?
      Windows 10 Education x86 & x64
      Windows 10 Pro Single Language x86 & x64
      Windows 10 Enterprise for Remote Sessions x86 & x64
      Windows 10 Enterprise x86 & x64
      Windows 10 IoT Enterprise x86 & x64
      UEFI ve MBR kurulumuna uygundur.
      Tüm sürümlerde yapılan değişiklikler:
      * NetFramework v3.5 entegre edilmiştir.
      * 2019 Mayıs ve sonrasında çıkan tüm güncellemeler eklenmiştir.
      x64 bit ISO Doğrulama Değerleri:
      Dosya Adı  : Windows 10 19H1 v18362.175 AIO x64.ISO
      CRC-32       : 00cfb95c
      MD4             : e265e1839431e407240bb2e0f06eb7ec
      MD5             : 518bcfd6a5f67fd737965d66e19c02f2
      x64 bit ISO İndirme Linki:

x86 bit ISO Doğrulama Değerleri:
      Dosya Adı  : Windows 10 19H1 v18362.175 AIO x86.ISO
      CRC-32       : 35905605
      MD4             : 94b86c8d496416b3d1074de615af74a4
      MD5             : 2930e3e2acceba5a1d472809c7adc12f
      x86 bit ISO İndirme Linki:

Aktivasyon için lütfen KMS & Dijital & Online Aktivasyon Suite konumu ziyaret ediniz
    • By hadibeolsun
      Merhaba Tnctr Ailesi
      Sizlere Windows 10 Enterprise LTSC ( 1809) sürümünü @DJ_Rush Arkadaşımızın isteği üzerine hazırladım. 
      Kendisine Teşekkür Ederim
      Sistemin Hazırlanmasında WinReducer yöntemi kullanıldı.
      Sanal Makine VMWare'de Hazırlanıp, Test Edilmiştir.

İşletim Sistemi : Windows 10 Enterprise ( 1809) LTSC 
      Aktivasyon : Kullanıcı Tanımlı Entegre Edilmedi
      Sıkıştırma Yöntemi : WIM
      Entegre Yönetimi : WinReducer
      Dil : Türkçe
      Dosya Türü : ISO
      UEFI Desteği : Var
      ISO Boyutu : 3,38 GB
      Bileşen Durumu : .Net 3.5 ve 4.6 Arası Güncelleştirmeler Mevcut
      Sistem Kurulduğunda "C" Sürücüsü Boyutu : 6,85 GB
      ISO Dosyası MD5 Değeri : 2C4100044B9B05782C393F4DD2BF0102
      ISO Dosyası CRC32 Değeri : 18873510
      ISO Dosyası SHA1 Değeri : 8A799563A561F11C9A5DDFEC60C85AD89DEB1717

- AD LDS Services Silindi
      - Data Center Bridging (DCB) Silindi
      - Direct Play Silindi
      - Hyper-V Silindi
      - Windows Defender Application Guard Silindi
      - Windows Sandbox Silindi
      - Action Center Silindi
      - Briefcase Silindi
      - Character Map Silindi
      - Disk Image Burning Tool Silindi
      - Disk Kotası Silindi
      - Disk Space Cleaner Silindi
      - Tablet PC Silindi
      - Welcome Center Silindi
      - Windows Contacts Silindi
      - Windows Mail Silindi
      - Windows Sidebar Silindi
      - Windows To Go Silindi
      - Wordpad ile Write Silindi
      - Game - Gameport - Xbox360 Controller- Xbox One Controller Silindi
       - Modern UI Uygulamalarından ( Bing Finance, Bing Food and Drink,Bing Health and Fitness,Bing News,Bing Sports,Bing Travel,Bing Weather,Bio Enrollment,Content Delivery Manager,Framework (Chat-Contact-EMail-Xbox LIVE Games),
      Get Help,Get Started,OOBE (Cortana),Office Hub,One Connect,OneNote,Paint 3D,PDF Support,People,Phone,Purchase,Print 3D,Retail Demo,Skype,Windows Defender,Windows Feedback,Windows Maps,
      Windows Phone,Xbox LIVE Games,Your Phone,Zune Music,Zune Video) Silindi
      - OneDrive Silindi
      - Windows Media Center Silindi
      - Mobile PC Silindi
      - Telemetry Silindi

Windows 1809 LTSC ISO : https://mega.nz/#!7rATmQRJ!8SxfRxBfmAlHSPH1sKTMQW20GT58CQAnzlBgtt7pYIA WinReducer Save Dosyası : https://mega.nz/#!6nYTmCbJ!2559f2-ztJfTXL8ysGnrrzhLMVf4TVSnQOsH-SdOQ_M  

• By mephistooo2
      Bu WinPE çalışmasını iş yerinde kullanmak için kendi ihtiyaçlarıma göre hazırladım onun için @karadurak üstadın çalışmasında olduğu gibi yüksek bir beklentiye girmeyin... 😁 
      Lütfen tüm yazılanları okuyunuz...
      AIO Rescue PE v8 çalışması 2019 Mayıs güncellemesine sahip Windows 10 Enterprise 64 bit (1903 - 18362.86) sürümü üzerinden hazırlanmıştır.
      32 bit sürüm hazırlanmayacaktır.
      AIO Rescue PE sistemi direk Admin hesabıyla açılır. Bitlocker desteği vardır.
      x64 sürümünde:
      Acronis Disc Director v12.5 Paragon HDD Manager v17.4 Putty v0.70 Disk2VHD v2.01 VHD2Disk v0.2 RansomWare Decrypt Tools [30 adet] AOMEI Partition Assistant Technician Edition v8.2 Türkçe (güncellendi) DiskGenius v5.1.1.696 TeamViewer v14.2.8352 Türkçe Reklamsız (güncellendi) AOMEI Backupper Technician Plus v4.6.3 Türkçe Acronis True Image 2019 Build 17750 Türkçe Lazesoft Recovery Suite Unlimited Edition v4.3.1 Windows Login Unlocker v1.5 Chrome Tarayıcı v74.0.3729.108 Türkçe (güncellendi) Dism++10.1.1000.90B Türkçe PENetwork v0.59 B12 Türkçe WinPE DiskPart GUI v1.5 WinSnap v5.1 Türkçe (güncellendi) Bootice v1.3.4 Türkçe ( @serhat100'e teşekkürler) Sumatra PDF v3.1.2 Türkçe Office 2007 Türkçe ( @karadurak  üstada teşekkürler) Media Player v1.5.3 Black Edition Türkçe (güncellendi) Volume Mngr (gizli disk bölümlerine bu yazılım ile sürücü harfi atayabilirsiniz) SIW 2019 v9.0.0115 Türkçe 7-Zip v19 Türkçe (güncellendi) Windows Defender Offline v4.9.221.0 programları mevcuttur.
      Kullanım Esnasından Bilinmesi Gerekenler:
      Dism++ programını açtığınızda "Geçici klasördeki boş alan 5GB'dan küçük olduğından Dism++ düzgün çalışmayabilir" şeklinde uyarı verebilir. Bunun sebebi Dism++ programının ram disk üzerinden çalışıyor olmasıdır. Bu şekilde kullanmanın Windows kurulumuna hiçbir şekilde zararı yoktur. Ancak Dism++ ile Windows sistem yedeği alacaksanız X:\dizinindeki Dism++ klasörünü örneğin D:\ diskinize kopyalayıp çalıştırın. Paragon HDD Manager programını kendi arayüzünden yada görev çubuğu üzerinden kapatırsanız bilgisayarınız otomatikmen kapanır. Bunun için Paragon uygulamasını Görev Yöneticisi üzerinden hdm17.exe dosyasını sonlandırarak kapatabilirsiniz. Dism++ ile Windows Kurulumu:
      Dism++ ile Windows kurulumunu UEFI veya MBR olarak Rescue PE üzerinden 32-64 bit farketmeksizin  birkaç fare tıklamasıyla çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Dism++ ile windows kurulum aşamalarına yönelik Rescue PE X:\Program Files\Dism++ dizininde de bir yardım dosyası mevcuttur. Program .iso .wim .esd ve .swm uzantılarını destekler.
      PXE Boot :
      RescuePE'yi DVD veya USB dizk üzerinden kullanıyorsanız PXE başlatmadan önce Rescue.wim dosyasını örneğin D:\ diskinize kopyalamanız faydalı olur; çünkü DVD ve USB disklerin okuma-yazma hızı HDD/SSD'lere göre düşük olduğu için ağ üzerinden önyüklemi işlemi uzun sürebilir. Harici HDD/SSD'den kullanıyorsanız AOMEI PXE Boot Tool aracı ile direkt Rescue.wim dosyasının yerini göstermeniz yeterlidir. İstemci bilgisayarların ağ üzerinden önyükleme işlemi bulunduğunuz ağ ortamının iç ağ hızına göre değişiklik gösterebilir. Eğer istemci bilgisayarlar ağ kartı üzerinden hiç ön yükleme yapamıyorsa bulunduğunuz ağ ortamında akıllı switch vardır ve sistem yöneticisi tarafından DHCP Snooping üzerinden pxe portları engellenmiştir.
      Bilinen Hatalar:
      Vmware Workstation ile bazen önyükleme yapmıyor. Diğer sanallaştırma yazılımlarında denenmemiştir. En sağlıklı test yöntemi USB ile yazdırıp denemektir.
      Gerçek makina kullanımlarında test aşamalarında herhangi bir hataya rastlanmamıştır, hata bulursanız lütfen konu üzerinden belirtiniz.
      UBS/HDD Yazdırma İşlemi:
      ISO dosyasını hem UEFI hem de MBR uyumlu olacak şekilde Rufus v3 ile aşağıdaki gibi en az 4 GB'lık USB diskinize yazdırabilirsiniz. Rufuz yazılımı RAR arşivi içinde mevcuttur. 

AIO Rescue PE x64 v8 (1,6 GB) İndirme Linki:
      RAR Şifre
      (RAR'dan çıkartmak için Winrar v5x kullanmanız gerekmektedir.)
      RAR şifresini kopyalamadan yazarak girin.
      www.tnctr.com
      Google Drive Link:
      https://drive.google.com/uc?id=1xPWe5IW_UocGPd8vVJpwpIzaQeLyg4rY&export=download
      @efe34 'e ait link, teşekkürler....
      https://yadi.sk/d/nS5h02UBsaOw-g
      Versiyon Değişiklikleri:
    • By EgeGrkn
      Kokteyl Edition İşletim Sistemleri
      Doğru düzgün, adam gibi, sorunsuz ve hatasız bir işletim sistemi. Bu saydıklarım bir çok yayıncı ve firma tarafından tercih edilmesinin sebeplerinden sadece bazıları. Kurulumdan sonra bin tane işlem gerektirmeyen, orasında burasında çer çöp olmayan, windows update'i tek adam akıllı çalışan performanslı, güvenilir ve hatasız tek işletim sistemi. Bir tek bu forumun değil, internet üzerinde en çok görüntülenen, beğenilen, yorum alan ve en çok indirilen işletim sistemi. 2013 yılından beri yaptığım güvenilir editlerin, araştırmaların ve kod çalışmalarının sonucu. Abuk subuk derleme ayarlarla yapılmamış, her windows güncellemesinden sonra araştırılarak gereksiz kodlar çıkartılmış ve gerekliler ile donatılmış bir işletim sistemi ve kokteyl yazılımı. Günde en az 25ö.m ve 3+ firma tarafından özelleştirilmiş işletim sistemi ve kokteyl yazılımı siparişi almamın tek sebebi, bu işletim sistemi ve kokteyl yazılımının daha iyi bir benzerinin olmamasındandır. Konulardaki yorumlar sahte kullanıcılardan veya benim spam mesajlarımdan değil gerçek kullanıcılardan gelmektedir. Kodlarını copy/paste ile değil her bir noktasını virgülünü anlayarak araştırarak yazdığım Kokteyl ile sorunsuz güçlendirilebilen en iyi işletim sistemine hoşgeldiniz!

Ekran Görüntüleri (Şuan İçin 1809, Henüz Güncellenmedi)
      Fazla Söze Gerek Olduğunu Düşünmüyorum, Bütün İnce Ayarlar Ve Diğer Herşey Resimde Açıklandı...
      Please login or register to see this link.       -      Please login or register to see this link.
      Windows 10 LTSC 2019 - Kokteyl Edition
      (LTSC'nin yeni sürümü 2023 de geleceği için 1809 sürümü kullanıldı.)
      Please login or register to see this link. - Please login or register to see this link.
      Windows 10 Pro 1903 - Kokteyl Edition
      Please login or register to see this link. - Please login or register to see this link.
      Windows 10 Home 1903 - Kokteyl Edition
      Windows 7 Enterprise - Kokteyl Edition
      Soru Sormadan Önce Please login or register to see this link. ı Okuyunuz
      EKSTRA AÇIKLAMALAR

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...