Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 10 Update Entegre Hatası

chattt
 Share

Recommended Posts

Windows 10 Update Entegre hatası

Merhaba Windows 10  1803_17134.1 iso kalıbına ekte bulunan güncellemeleri entegre etmeye çalıştıkça aşağıdaki hatayı alıyorum kullandığım Sistemim Windows 10  1803_17134.81 daha önce böyle bir hatayla hiç karşılaşmamıştım bilen kimse varmı ?

Kb4103729  Adobe Flash Player 2018-05 Güncellemesi

Kb4100403 1803 05 Toplu Güncelleştirmesi

Ekran Alıntısı.PNG

Muhtemel çözümler:

- Normal hesabın dışında,Administrator hesabına  "Net user administrator /active:yes" direct geçerek internet uygulamalar ve benzer arka plan işlemleri kapalı şekilde denemek gerekli olabilir.

- İndirilen güncelleme dosyası uyumluluğu eklenecek dosya uzantı desteği  (32/64 bit vs.), tam inip inmediği dosya kontrolü md5 hash check,Nlite uygulamasının alt yapısında gerekli herhangi bir kısıtlamaya dair bir sorun olup olmadığı Demo,trial vb.durumlar elden geçirilmesi gerekli Free yerine,üst versiyon Nlite enterprise denenebilir.

- işlem yapılan iso dosyasında eksiklik varmı? .wim veya .esd uzantı farklılıkları vb.

- Nlite yerine Win toolkit ile güncelleme uygulama ekleme işlemleride bu uygulama ilede yapılabilir.

Nlite kullanmadım hiç tahminlerden ibarettir.Saygılarımla :) 

• Like 1

DJ_Rush, 13 dakika önce yazdı:

Güncellemeyi masaüstüne al sistemi yeniden başlat ve dene.

Bu arada temiz iso kullanırsan hata oluşma ihtmali daha az.

İso temiz masaüstündende denedim olmadı maalesef daha önce defalarca aynı işlemleri yaptım ilk defa böyle bir sorunla karşılaşıyorum.

Edited by chattt

Windows 10 Update Entegre hatası Merhaba Windows 10  1803_17134.1 iso kalıbına ekte bulunan güncellemeleri entegre etmeye çalıştıkça aşağıdaki hatayı alıyorum kullandığım Sistemim Windows 10  1803_17134.81 daha önce böyle bir hatayla hiç karşılaşmamıştım bilen kimse varmı ?
Kb4103729  Adobe Flash Player 2018-05 Güncellemesi
 Kb4100403 1803 05 Toplu Güncelleştirmesi
1291565811_EkranAlnts.PNG.aded3239114c711d8d2c2502c1742236.PNG
Güncelleme yapacağınız dosyaları belgeler klasörü veya harddisk in diğer bölümüne taşıyın, PC resetleyip yeniden deneyin.

HUAWEI G7-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Like 1

muharremerd, Şimdi yazdı:

dism ile yapmayı neden denemediniz?

dism ile nasıl yapıldığını bilmiyorum ve nlite ile alışkanlık nasıl yapıldığını anlatan video ve link var ise Windows 10 için tabiki denerim. 

İsodan install.wim dosyasını masaüstüne ekle. Dism++ ile mount et.

Güncellemeleri Update kısmından Scan ile tarat veya elle göster. İnce ayarlar özelleştirmeleri yap. Save as ile kaydet. İso içerisine at ve kaydet.

İnstall.esd barındırıyorsa yine Dism++ ile .wim olarak convert et öyle kullan. Dism++ esd dosyalarını açamıyor çünkü.

• Like 1

• Editor
chattt, Bir saat önce yazdı:

dism ile nasıl yapıldığını bilmiyorum ve nlite ile alışkanlık nasıl yapıldığını anlatan video ve link var ise Windows 10 için tabiki denerim. 

örnek cmd dosyası:

dism /mount-image /imagefile:C:\dvd\sources\install.wim /index:1 /mountdir:C:\wim

dism /Image:C:\wim /Add-Package /PackagePath:C:\tools

dism /unmount-image /MountDir:C:\wim /commit

pause
exit

index --> hangi windows zımbırtısı ise (pro, home vs.hangisi ise...)
dvd ----> iso yu çıkaracağın klasör (sen oluşturacaksın)
wim ----> indexteki windows un ayıklanıp işlemlerin yapılacağı klasör, sen oluşturacaksın)
C ------> harddiskin C bölümü (başka yer de seçebilirsin, düzenleme sana ait)
tools --> update dosyasının atılacağı klasör (kb4103729, kb4100403 vs.)

• Like 2

Çok daha basit ve kullanışlı güncelleme indirmene gerek yok kendi otomatik buluyor ve ona göre download ve entegre yapıyor. 

Turuncu olanlar Telementy olduğu için seçip seçmemek sana kalmış 

Please register to see this content.

• Like 1