Jump to content

Windows Güncelleme Setup Ları

burak06

Recommended Posts

slm üstatlarım;

şimdi bilgisayarımı güncelledim... tnctr ye güvenim xp mi orjinal gibi gösterdim...

ama ilerde format attıgımda bilgisayarımı su an ki haline güncelleme yapmadan döndüremezmiyim??

güncellediğimde tahmın ettigim kadarıyla bilgisayarın bir yerlerine setup lar yükleniyor dimi... onlar nerede??

yada bi program oldugundan bahsetmişlerdi bir gün.. bigl. iyi durumdayken bi foto. çeker gibi bilg. ın o anki durumunu hafızasına alıyor... sonra format atıp o programı calıştırınca herşey eskisi gibi geliyor demişlerdi... böyle bir prog. var mı? varsa bu işte işe yarar mı??

şimdiden tüm yardımlarınız için teşekkür ederim...

slm üstatlarım;

şimdi bilgisayarımı güncelledim... tnctr ye güvenim xp mi orjinal gibi gösterdim...

ama ilerde format attıgımda bilgisayarımı su an ki haline güncelleme yapmadan döndüremezmiyim??

güncellediğimde tahmın ettigim kadarıyla bilgisayarın bir yerlerine setup lar yükleniyor dimi... onlar nerede??

yada bi program oldugundan bahsetmişlerdi bir gün.. bigl. iyi durumdayken bi foto. çeker gibi bilg. ın o anki durumunu hafızasına alıyor... sonra format atıp o programı calıştırınca herşey eskisi gibi geliyor demişlerdi... böyle bir prog. var mı? varsa bu işte işe yarar mı??

şimdiden tüm yardımlarınız için teşekkür ederim...

BUNUN İÇİN NORTON GHOST KULLANABİLİRSİN

• 2 hafta sonra ...
BUNUN İÇİN NORTON GHOST KULLANABİLİRSİN

bu programın son sürümünün link ini verebilirmisin??

bir de cok fazla anlatım gördüm her biri farklı sürüm.. ve kimi dos ortamında...

ben hangisini tercih etmeliyim??

windows yüklenmeden kullanabilmem daha mı mantıklı?? ve diyelim ki yedegi aldım... daha sonra bir güncelleme daha yaptım... hatta bir prpgram daha yükledim... bu son durumu daha önce yedeklediğim dosyanın içine atabilirmiyim?

TnCXP kullanıyorsan;

Makinanı bu CD den boot ederek yeniden başlatıyorsun.

Zaten Norton Ghost TnC XP CDsinde mevcut.

Gelen 5 seçenekten Hiren Boot u seçiyorsun.

"Disk klonlama araçları"ndan Norton Ghost a giriyorsun.

Sonra sırasıyla;

Local>Partition>To İmage ye tıklıyorsun..

Yalnız diskininin NTFS bölümü olması gerek.FAT ı görmüyor.

Gelen seçenekte Enter a basıp Ok diyorsun.

Kaydedeceğin yeri soruyor.

NTFS sürücünü gösterip "Save" diyorsun.

Sıkıştırma yöntemini soruyor;"Compresss image" gibi soruyor "High" ı seçiyorsun.

Bence bu şekilde yedek alman daha iyi.Şahsen ben bunu kulanıyorum.

Windows ortamından kullanmak yerine bu daha iyi olabilir hem daha pratik.

Önceki yedeği değiştirebilir misin onu bilmiyorum.

Elimden geldiğince açık anlatmaya çalıştım.Kolay gelsin.

kardes sen driver backup diye bir prgram var . anladigim kadari ile o senin isini gorur.yalniz bu program sadece kurulu proramlari(driver,guncelleme,program,vs... gibi) yedekliyor formattan sonra bir tiklama ile hepsini kuruyor. ha tabiiki acronis ile Norton Ghost programin da da mantik ayni onlar da sistemi komple yedekliyor. yani hdd deki c yi nasil yedeklediysen o sekile tekrar getiriyor, formattan sonra yedek alirsan bir daha formata gerek kalmaz.

ayrica acronis ile aldigin yedegin uzerine tekrar ekleme yaparak da, yedekleyebilirsin

kardes sen driver backup diye bir prgram var . anladigim kadari ile o senin isini gorur.yalniz bu program sadece kurulu proramlari(driver,guncelleme,program,vs... gibi) yedekliyor formattan sonra bir tiklama ile hepsini kuruyor. ha tabiiki acronis ile Norton Ghost programin da da mantik ayni onlar da sistemi komple yedekliyor. yani hdd deki c yi nasil yedeklediysen o sekile tekrar getiriyor, formattan sonra yedek alirsan bir daha formata gerek kalmaz.

ayrica acronis ile aldigin yedegin uzerine tekrar ekleme yaparak da, yedekleyebilirsin

yalniz bu program sadece kurulu proramlari(driver,guncelleme,program,vs... gibi) yedekliyor

derken xp bunlara dahil degil mi demek?? ben sadece xp yi kuruyorum bu da üstüne geri kalanı mı??

soyle anlatayim,pc ye format attin: driver ,guncelleme ve kurmak istedigin programlari kurdun,acronis backub ile sistemin yedegini aliyorsun. pc yavasladi ve ya virus girdi, veya baska bisey, yada canin sIKIldI , o almis oldugun yedek ile tekrar eski haline yani format sonrasinda almis oldugun yedek zamanina geliyor, yaklasik 20-30 dk suruyor pc nin durumuna gore. diger driver backup programi ise acronis ten farkli o yalnizca kurmus oldugun driver,guncelleme,program,vs... tek tiklama ile otomatik olarak kuruyor, yani driver icin cd yi tak driverlari kur gibi guncelleme gibi sorunlardan kurtariyor, bir defa driver backup ile yedek aldiktan sonra driver cd lerini ve diger programlarin setup dosyalarini unutabilirsin. cunku o isi driver backup ile almis oldugun yedeksetub dosyasi hallediyor. umarim anlamissin dir.

Arkadaşım ben size Acronis True İmage programını öneririm.Yaklaşık 2 yıldır bu programı kullanıyorum.Belki 1000 yedek aldım.Sadece 2 kez hata verdi.Norton ghost hakkında bilgim yok.Çünkü hiç kullanmadım.Bu arada güncelleme dosyaları C:\WINDOWS\SoftwareDistribution içinde saklanıyor diye biliyorum.Orayı bir kontrol et.Saygılarımla

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...