Jump to content

Acer Aspire 4920

mcyber

Recommended Posts

Arkadaşlar Yardımlarınıza ihtiyacım var.

bana Acer Aspire 4920 marka notebook geldi içinde vista yüklüymüş oynarken işletim sistemini çökertmişler. buna format atmaya kalktım tncxp cd ile xp kurulumu yapılıyor tam xp kurulum menüsü gelirken sisteminize takılı hiçbir sabit disk bulunamadı diyor. ama leptopta 120 gb hitachi hdd var. ve hdd den açtığımda (normal açılım) windoows cd sini takıp onarın

cd nin içerisinden

boot/bcd

gibi ingilizce yazılar var bu da hdd nin olduğunu gösterir ancak ben format atamasdım bunu nası yaparım.?

acaba içerisindeki program format atmayı engelliyormu.

WinPE ile açtığımda da hdd görükmüyor.

Hiren Boot Cd ile açtığımdasda göremedim nasıl yaparım.

Şimdiden teşekkür ederim

Arkadaşım öncelikle harddiskin sata raid driverını yüklemen gerek hdd yi görebilmen için bu konudada arkadaşımızın hazırladığı çok güzel bir xp cdsi var...

konunun link : http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=44039

Konu :

Arkadaşlar yeni laptoplarda Xp kuramama sorunu yaşanmaktadır. Bu sorun raid driverle aşılmakta lakin laptopların tamamına yakınında disket sürücü bulunmamakta. Bu sebepten raid driver yükleme çoğu insan için çile olmaktadır. Sırf bu yüzden vistaya devam eden laptop kullanıcıları bulunmakta.

Tüm raid driverleri entegre ettiğim yeni bir xp sp2 CDsi hazırladım. CDyi toshiba, HP, Asus laptoplarda denedim ve sorunsuz çalıştı. Bu sorunu yaşayan, nlite tarzı programları kullanmak istemeyen, raid driveri bulamayanlar için güzel bir çözüm olmasını umuyorum.

İndirip kurduğunuz laptop model ve markasını burada yazarsanız sevinirim.

Please register to see this content.

XP orjinal SP2 CDsindendir. SP2den başka bir entegre yoktur. (bu fikri ilk uygulayıp bana gösteren sk8ere teşekkürler)

Update de yapabileceğiniz windows keyi

V2C47-MK7JD-3R89F-D2KXW-VPK3J

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...