Jump to content

Msn Adresimden Rasgele Mesajlar Gidiyor

Recommended Posts

Walla hiç karşılaşmadım ama bilmiyorum msn kaldır tekrar kur diecemde ondanda olacağını pek sanmıyorum sen en iyisi parolanı değiştir gizli sorunu ve cevabını değiştir..birileri giriyor olabilir bzen sitelere üye oluyoruz kişisel bilgilerimizden msn şifrelerimiz alıyor olabilirler ben karşılaştım..

arkadaşım bu msn de son günlerde alınan dosyalarla gelen bir keylogger aynını bende yaşadım geçenlerde nod32 görüyor ve kaldırıyor fakat bilgisayar açılıp kapatılınca sorun devam ediyor en iisi sen bir format çek...

Sayfa açılmıyor ki nasıl denyceksin ? Ayrıca site nedir ne değildir bilmeden grme bence senden büyük ihtimalle kişisel bilgilerin kullanıcı adın ve şifreni isteyecektir ben olsa düşünürdüm..

Sayfa açılıyor yazanlar kısaca şöyle;

1 - MSN programınızı tamamı ile kapatın. (System Traybar’dan (Sağ alt kısım) dan kapadığınıza emin olun.)

2 - Buradan(link var) registry (.reg) dosyasını bilgisayarınıza indirin.

3 - İndirdiğiniz dosyayı çift tıklayarak çalıştırın ve size sorulan “Bu yazılımı çalıştırmak istediğinize emin misiniz?” şekilde sorulan soruya evet diyerek onaylayın.

4 - Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

5 - Bilgisayarınız açıldığında Başlat(Start) / Çalıştır(Run) kısmına tıklayarak karşınıza gelen pencereye “cleanmgr” yazın ve Tamam’a (OK) basın.

6 - “Sürücü Seç” başlıklı bir minik pencere gelince Windows işletim sistemini kurulu olduğu sürücüyü(genelde C: sürücüsüdür) seçiyoruz ve Tamam’a (OK) basıyoruz. “Disk Temizleme” başlıklı bir küçük pencere belirecek ve tarama işlemi başlayacak. Bu işlem uzun sürebilir.

7 - “Disk Temizleme : (C:)” Başlıklı bir pencere gelecek. Bu pencereden sadece aşağıda yazılanları seçin

Geçici Dosyalar (Temporary Files)

Temporary Internet Files (Temporary Internet Files)

Geri Dönüşüm Kutusu (Recycle Bin)

ve Tamam’a (OK) basın.

Arkadaşlar msn adresim rasgele mesajlar atmaya başladı(Çevrim dışı olduğumda da...) Bu sorun sanırım bir virüs işi, bu sorunu nasıl halledebilirim.

O tip sorunlar sadece sende yok @botett kardeşim banada o tarz şeyler geliyo ve bneim adresim üzerinden başkalarına gidiyor

Bir ihtimal... Parolanızı elegeçiren biri de yapıyor plabilir.

Bu benim basıma geldi.

Hemen parolanızı değiştirin ve daha sonra kontaklarınıza sorun

bakalım aynı mesajlardan alıyorkarmı artık.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...