Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Km Boot & Pe V2 (x86/x64) 2018

karadurak
 Share

Recommended Posts

karadurak, 27.06.2018 - 22:22 yazdı:

Secure Boot için EFI klasöründe bulunan secureboot.cmd yi çalıştırın. O zaman boot manager ekranı gelir ve hiçbir makinada hata vermez Tekrar grub2 grafik menüye dönmek için grub2.cmd yi çalıştırın 

bu "secureboot.cmd" dosyasını ayrı olarak upload edebilir misiniz Üstat; çok makbule geçer...

[Düzenlendi:] Neyse zahmet etmeyin; çalışma komple muhteşem görünüyor, indirip arşive atayım :)

Edited by helehoyni
  • Like 1

windovs 10 da antivürus yerine defender kullanıyorum   yalnız bu multiboot sistemleri habire virüs olarak algılıyor  bu resimlerde görünenleri listeliyor temizle diyorum gene orada kalmaya devam ediyor bu ne iştir bu görünenler gerçekten tehlikeli birşeylermidir silinemeyip kalmasında bir sakınca olabilirmi bu konuda aydınlatılırsam makbule gececek teşekkürler  

Please register to see this content.

Konohali, 1 saat önce yazdı:

slitaz ve lucid puppy çalışmadı slitaz zaten şifre istiyor

Grub2 de çalışmıyordu onları kaldırdım ama grub 4 dekiler çalışıyor benim pc de. Test edip yüklemiştim. Farklı bir pc den dene eğer olmazsa netten başka bir grub4dos Kodu deneyebiliriz 

@karadurak üstad bir konuda yardıma ihtiyacım var multiboot sistemde flashı ikiye bölüp wim yönteminde fat32 kısmına ve ntfs kısımlarına sources klasörünü koyuyorum fat32 kısma win10 u ntfs kısmına win7ve8.1 i koyuyorum kurulum dosyaları ve install.wim leri  bcd yi düzenleyip yollarını gösteriyorum ama ntfs sources içerisindeki install.wim yerine fat32 ksımdaki install.wim den kurulum devam ediyor acaba boot.sdi dosyası fat32 ksımında olduğu içinmidir ki öyleyse boot.sdi dosyasını hd1,1 yolundaki install.wim dosyasını boot etmesi için nasıl düzenleriz veya çözüm yolu nedir forum arkadaşlardan yardımcı olmaları dileğiyle herkese iyi forumlar

Edited by serhat100

karadurak, 17 saat önce yazdı:

@serhat100 boot.sdi ile alakalı değil bcd den dosya yolunu ve packt yolunu hd1,1 olarak ayarlamalısın yani flash belleğin ikinci bölümünü göstermelisin. Şuan tatilde olduğum için yanımda pc yok o yüzden foto atamıyorum 

@karaduraküstad bcd de yolları gösteriyorum ama yine ntfs hd1,1 sources\install.wim i başlatmak için seçiyorum kurulum başlarken  fat32 kısmındaki x64\sources\install.wim den başlatıyor fat32 içerisindeki install.wim i siliyorum bu sefer medya yok diyor x64\soources\boot.wim de sildiğimde ntfs kısmındaki install.wim den başlıyor acaba aklıma gelen flash ın fat32 kısmı aktif olduğundan mı ilk boot.wim install dosyasını orda arıyor şimdi ntfs kısmını aktif edip öyle test edecem sizinde çözüm için fikrinizi merak ediyorum.

Please register to see this content.

Edited by serhat100

ntfs sources\install.wim windows 7_8.1_10 birleştirilmiş fat32 x64\sources\install.wim windows 10 var yaptığım test de tahmin ettiğim gibi fat32 ksımı aktif iken fat32 de ki install.wim den kuruluma geçiyor ntfs kısmı aktif ettiğimde flashın ntfs kısmındaki install.wim den başlıyor ve uefi kurulumda sıkıntı çıkarmadı diskleri görülen yere kadar geldim kurulumu sonlandırdım şimdi bu flashın şimdiye kadar bizler fat32 kısmı aktif edip gizliyorduk ben ntfs kısmı aktif ettim ve fat32 ksımı gizli legacy ve uefi kurulumda sıkıntı yoktu bu şekilde ayarlanmasında ne gibi problem çıkabilir.

şimdiye kadar tek install.wim i ntfs kısmına koyup öyle format atıyordum bir arkadaş dell vostro 1015 diz üstü bilgisayar getirdi format atmam için onda kurulum başlıyor harddiski görüyor ama bölüm oluşturalamadı deyip kurulum sonladırmasından dolayı bir arayışa gir dim ve çözümüde bu olsa gerek 

kmpe ile de açıp wim den kurulum yaptığımda aynı hatayı vermişti.

Edited by serhat100

Şimdi kmpe içerisindeki araçlardan kurulum yapacaksan wim dosyasını ilgili yerlere atman gerekir onun haricinde boot.wim üzerinden kurulum yapacaksan install.wim dosyası hangi sürücüdeyse onu bootice ile active yapman gerekir. O zaman sıkıntı olmaz. 

karadurak, 57 dakika önce yazdı:

Şimdi kmpe içerisindeki araçlardan kurulum yapacaksan wim dosyasını ilgili yerlere atman gerekir onun haricinde boot.wim üzerinden kurulum yapacaksan install.wim dosyası hangi sürücüdeyse onu bootice ile active yapman gerekir. O zaman sıkıntı olmaz. 

eyvallah üstad kmpe ile normal install.wim yolunu göstererek kurulum olmuyor mu illa wim isimleri ve yolu değişmeli demek teşekkürler iyi tatiller

• Like 1

serhat100, 34 dakika önce yazdı:

eyvallah üstad kmpe ile normal install.wim yolunu göstererek kurulum olmuyor mu illa wim isimleri ve yolu değişmeli demek teşekkürler iyi tatiller

Start setup yönteminde wim isimlerini ve yolunu değiştirebilirsin 

• Thanks 1

• 4 hafta sonra ...

kardeşim windows 7 kurulumunda "windows kur windowsu bu bilgisayarın donanımı üzerinde çalışacak şekilde yapılandırılmadı" hatası alıyorum.

3 ayrı windows denedim, setuptan satayı ide yaptım ama çare bulamadım.

yardımcı olur musun?

• Like 1

• 4 hafta sonra ...
mycell2520, 9 saat önce yazdı:
kenan_334485, 15 saat önce yazdı:
Hocam ilköncelikle ellerine saglık böle bir sistemi paylaştıgın için.iso dosya vveya win dosya yolları neresi sana zahmet

_win klasöründeki ilgili klasörlerin içine koyabilirsin wim dosyalarını isolar farketmez yerini göstermen yeterli

anladım kardeşim teşekkür ederim.vim dosyaları isimleri ne olacak. 

kenan_334485, 5 saat önce yazdı:
mycell2520, 15 saat önce yazdı:
kenan_334485, 21 saat önce yazdı:
Hocam ilköncelikle ellerine saglık böle bir sistemi paylaştıgın için.iso dosya vveya win dosya yolları neresi sana zahmet

_win klasöründeki ilgili klasörlerin içine koyabilirsin wim dosyalarını isolar farketmez yerini göstermen yeterli

anladım kardeşim teşekkür ederim.vim dosyaları isimleri ne olacak. 

KARDEŞİM İSİM OLAAYINI DA ÇÖZDÜM.YANLIZ _WİN KLASÖRÜNE  WİNDOWS 10 EKLEMEYE CALISTIGIM İÇİN BÖLÜM FAT32 OLDUGU İÇİN 4 GB ÜSTÜ DOSYA EKLEYEMİYORUM NASILO ÇÖZEBİLİRİM

kenan_334485, 2 saat önce yazdı:

KARDEŞİM İSİM OLAAYINI DA ÇÖZDÜM.YANLIZ _WİN KLASÖRÜNE  WİNDOWS 10 EKLEMEYE CALISTIGIM İÇİN BÖLÜM FAT32 OLDUGU İÇİN 4 GB ÜSTÜ DOSYA EKLEYEMİYORUM NASILO ÇÖZEBİLİRİM

botice ya da ultra iso ile flash belleği ntfs ve fat32 alarak bölümlemen lazım.

atabey.06, 2 saat önce yazdı:
kenan_334485, 4 saat önce yazdı:

botice ya da ultra iso ile flash belleği ntfs ve fat32 alarak bölümlemen lazım.

onda sıkıntı yok kardes tamam da ınstall wın. dosyalarının boyutu bende 4 gb dan büyük fat32 bölümüne kopyalamak mümkün degil ancak iso dosyası olarak ntfs bölümüne atıp ıso uzerinden yukleme yapabilrisin .bende tek sürücü olsun istiyorum 

kenan_334485, 8 dakika önce yazdı:

onda sıkıntı yok kardes tamam da ınstall wın. dosyalarının boyutu bende 4 gb dan büyük fat32 bölümüne kopyalamak mümkün degil ancak iso dosyası olarak ntfs bölümüne atıp ıso uzerinden yukleme yapabilrisin .bende tek sürücü olsun istiyorum 

sadece legacy pc de kullanacaksan flash bellegi NTFS olarak biçimlendirebilirsin. Fakat anakartın  UEFİ destekli ise FAT32 şart. Ayrıca startsetup yönetminde iso nun veya wim dosyasının nerede oldugu önemli degil. Kurulum sırasında hdd'den de seçebilirsin.