Jump to content
TNC-TR
karadurak

Km Boot & Pe V2 (x86/x64) 20.06.2018

Recommended Posts

Flashı fat32 olarak biçimlendir dosyaları ıso dan  manuel olarak flash belleğe kopyala sonra tools klasöründe yer alan bootıns uygulamasını çalıştırıp grldr yüklemesi yap  

karadurak, 43 dakika önce yazdı:

Flashı fat32 olarak biçimlendir dosyaları ıso dan  manuel olarak flash belleğe kopyala sonra tools klasöründe yer alan bootıns uygulamasını çalıştırıp grldr yüklemesi yap  

Hocam flashı fat32 olarak biçimlendirmiştim.

Sanırım o yüzden olmadı.

NTFS biçimlendirince yazdırdı ve Qemu da çalışıyor. Herhalde gerçek makinede de çalışır.

Bu arada virtual box ta çalışmadı.

EFI açık iken boş grub ekranında kalıyor.

EFI kapalı iken grubldr bulunamadı hatası veriyor.

Hocam Teşekürler Ama Boyut Biraz Büyük geldi bide lite tarzı bişi yaparsanız süper olur driverpack fln silseniz mesela

Memoli, 29 dakika önce yazdı:

Hocam flashı fat32 olarak biçimlendirmiştim.

Sanırım o yüzden olmadı.

NTFS biçimlendirince yazdırdı ve Qemu da çalışıyor. Herhalde gerçek makinede de çalışır.

Bu arada virtual box ta çalışmadı.

EFI açık iken boş grub ekranında kalıyor.

EFI kapalı iken grubldr bulunamadı hatası veriyor.

Ntfs de eri bölümü çalışmaz. Fat32 olması gerekir. Sanal makine için birşey diyemem çalışmalarımı sanal makinada test ederek hazırlamıyorum 

agitsonkurt63, 25 dakika önce yazdı:

Hocam Teşekürler Ama Boyut Biraz Büyük geldi bide lite tarzı bişi yaparsanız süper olur driverpack fln silseniz mesela

Maalesef litre  versiyon olmayacak daha küçük boyut için Kmpe yi tercih edebilirsiniz. Aynı işlevlere sahiptir 

Edited by karadurak

karadurak, Bir saat önce yazdı:

Ntfs de eri bölümü çalışmaz. Fat32 olması gerekir. Sanal makine için birşey diyemem çalışmalarımı sanal makinada test ederek hazırlamıyorum 

Maalesef litre  versiyon olmayacak daha küçük boyut için Kmpe yi tercih edebilirsiniz. Aynı işlevlere sahiptir 

emek için tekrar teşekürler hocam 

Merhaba Arkadaşlar Bana Bunu Harddiskde bi bolum ayırıp ona nasıl kuracagımı analtırmısınız. 11gb yer acdım c/d surucusunden sonra z olarak nasıl yapabılırım.
Allah Razı Olsun Elınıze Saglık

@karadurak

Hocam Flash belleğin tamamını fat 32 olarak formatlayıp yazdırmaya çalıştığımda bootice ekranı açılıyor ve orada kalıyordu.

NTFS olarak formatlayıp yazdırınca bu kez işlem tamamlandı.

Şimdi flash belleğe gnome disk uygulamasında bakıyorum.

Disk 2 ye bölünmüş. Fat32 formatında 7.2 gb lık HIDEBOOT isminde 2. bölüm ve kalanı NTFS formatlı KMBOOT isimli 1. bölüm olarak görünüyor.

flash.png

Hem efi olarak hem de legacy olarak boot ediyor.

Teşekkürler.

• Like 1

karadurak, 14 saat önce yazdı:

ekleyebilirsin. SSTR klasörünü ana dizine kopyala sonra aşağıdaki kodu menü.lst'e ekle

title > Sergei Strelec (Bootmgr)\nSSTR (x86/x64)
find --set-root --ignore-floppies /sstr/bootmgr
chainloader /sstr/bootmgr

Sanalda çalışması lazım. bi kaç kez denemiştim.

s.a karadurak.SSTR klasörünü anadizine kopyalayacağım fakat FAT32 bölümü boyutunu nasıl değiştirebilirim.(6.5gb boyut.10 veya 11gb nasıl yaparım)

knopix2007, 1 saat önce yazdı:

s.a karadurak.SSTR klasörünü anadizine kopyalayacağım fakat FAT32 bölümü boyutunu nasıl değiştirebilirim.(6.5gb boyut.10 veya 11gb nasıl yaparım)

Easeus partition manager ile . bir sorun var mesaj yazmada. crasadurenin videosu var  . bulursam linki yollarım. multiboot toolkit konusuna bir bakın    @crasadure

Edited by efe34

Uefi modda kaspersky da hatamı var açılmıyor?

Bide flash da oluşmuş 512mb lık gizli bölüm nedir acaba?

Edited by keyfoagam

arkadaşlar grldr yi açın hepsini seçip şunu yapıştıralım.

configfile /BOOT/grub/menu.lst

title reboot
    reboot

title halt
    halt

ayriyeten kendime göre değişiklikler yapıyorum. istenirse arka siyah fon yerine resimde konabilir.

GIF.gif.b79f8d56107e658ff1e64e3dcc82322d.gif

1GIF.thumb.gif.2f22901b94600fcc6f6521c2403cb995.gif

Edited by serhat100
  • Like 1

SemihMehmetoglu, 13 saat önce yazdı:

Merhaba Arkadaşlar Bana Bunu Harddiskde bi bolum ayırıp ona nasıl kuracagımı analtırmısınız. 11gb yer acdım c/d surucusunden sonra z olarak nasıl yapabılırım.
Allah Razı Olsun Elınıze Saglık

kmpe konusunda ilgili anlatımlar mevcut.  bunu kmboot a uyarlayabilirsiniz.

knopix2007, 3 saat önce yazdı:

buradan  utmake  programını indirip klasörüiçindeki resme bak oradan 3. seçenegin üstündeki manuel select i seç  istedigin boyutu girdikten sonra biçimlendir sonra  buradan BootInst programını indir  boot menüsünü seçip grldr yüklemesi için start'a bas

keyfoagam, 2 saat önce yazdı:

Uefi modda kaspersky da hatamı var açılmıyor?

Bide flash da oluşmuş 512mb lık gizli bölüm nedir acaba?

LINUX klasörünün adını DATA  olarak degiştir.  boot.rar dosyasını indir flash bellegin ana dizinine atıp degiştir.

512mb lık gizili bölüm hakkında bir bilgim yok kendiliginden oluşmuş olabilir. biçimlendirme yaparken

• Like 1

firtina_limani, Bir saat önce yazdı:

hocam bu istemdeki w7 w10 w8.1 wim esd ws bunlari nereye aticaz ? 

KMPE klasörünün içine

hocam ; bootmgfw.efi    bulunamıyor ?  (sıfırdan kurulum, hiç bir oynama yapmadan)  daha önceki kurulumum da hiç bir problem yoktu.  :( 

ilave :  bootmgfw.efi  hepsi  de (toplam 4  tane ) hepsi de  ilgili klasörlerinde yerlerin de duruyor.)

UZUNLAR, 27 dakika önce yazdı:

hocam ; bootmgfw.efi    bulunamıyor ?  (sıfırdan kurulum, hiç bir oynama yapmadan)  daha önceki kurulumum da hiç bir problem yoktu.  :( 

ilave :  bootmgfw.efi  hepsi  de (toplam 4  tane ) hepsi de  ilgili klasörlerinde yerlerin de duruyor.)

Bulunamıyor derken hangi menüyü tıklayınca bu hatayı veriyor anlamadım 

Ana Menü ......... 1.2.3.4.     (hepsini isim isim yazmadım)   Örnek  4.  =    Harddiskten Devam Et  (Windows)         gibi....  

4. Seçenek hariç bootmgfw.efi ile alakası yok o menülerin nasıl bir işlem yaptığını bilmiyorum ama baştan yükleme yap usb ye 

Edited by karadurak

windows 10u kurdum çok iyi olmuş ince ayarlar yapılmış fakat bildirim ve net framework çalışmıyor

kralturk02, 35 dakika önce yazdı:

windows 10u kurdum çok iyi olmuş ince ayarlar yapılmış fakat bildirim ve net framework çalışmıyor

Reg kayıtlarına bildirim kapatma eklendi onu bakıp kaldırabirsin. Net framework ekli değil zaten 

karadurak, 4 dakika önce yazdı:

Reg kayıtlarına bildirim kapatma eklendi onu bakıp kaldırabirsin. Net framework ekli değil zaten 

peki bildirimi nasıl açacağım şuan bildirim yok

kesinlikle güncelleme gelmeli hatalı bu windows 10 net framework kurulmuyor bildirim merkezi kapalı 2 sorun yaşıyorum