Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Km Boot & Pe V2 (x86/x64) 2018

karadurak
 Share

Recommended Posts

goldfather1, 28 dakika önce yazdı:

Boyut: 6,34 GB  ise bütün usb leri tekrardan biçimleyeceğiz...fat 32 li bölüm en fazla 4 gb  bende?

bayram hediyemiz....

Linkler yüklendi. Evet boyuttan dolayı en az 7 g lık bir alan gerekir. Tekrardan ikiye bölmeniz gerekir. fakat kendine göre gereksiz olan bileşenleri silerek alandan kazanabilirsiniz.

Edited by karadurak
  • Like 1

sadece live sistemin icerigi ve multiboot meneger icerigini nasil kendi multibootum a entegre edebilirim :) 

bu arada sisteminiz harika görüküyor emeginize saglik sadece bunu deme amacim kendi multiboot aracim ile kullandigim icin 

bir cok multiboot gelistirip bir cok  sistem entegre ediyorsunuz bu cok güzel birsey :) ama istege bagli bazi özellikleri harici olarak yayinlamak 

ve makale yapmak daha güzel olur :) benim gibi yada benim gibi düsünen arkadaslarin yararina :) 

Edited by firtina_limani

Dün indirip biraz denedim de şunları gördüm:

• KMPE'yi başlattığımda ekrana StartSetup kısayolu gelmedi.
  • Gizli bölüntü bağlı olduğu için direkt oradan ".exe" dosyasını açtım, bu sefer de sizin resimlerinizdeki sol menü bende görünmedi.
  • Orjinal 1803 imajından ".wim" dosyası gösterdim bu sefer de hata verip StartSetup kapandı.
  • Ayrıca Legacy boot edemedim bu benimle mi ilgili yoksa genel bir sorun mu bilmiyorum.
Edited by canavar123

baska bir bilgisayarda denermisin bazen bilgisayardan dolayi yapabilir :) kolay gelsin :) 

sistemi indirdim bir adet 8 gb usb bilerek yükledim nasil bir sistem yapilmis diye bakmak amaci ile  win klasöründeki esd veya win dosyalarindaki okuma metninde yazili hic birsey görünmemektedir 

Edited by firtina_limani

@fırtina_limani, kendi sisteminize entegre etmek kolay  sadece KMPE yi kullanacaksanız KMPE klasörünü kendi multibotunuza kopyalayıp menüleri kmpe yoluna göre düzenleyeceksiniz. veya direk legacy için bootmgr yolunu gösterebilirsiniz. uefide ise efi bölümünü kopyalamanız yeterli.

title > KMBoot Manager (Bootmgr)\nKMPE & Windows Kurulum Menusu (x86/x64)
find --set-root --ignore-floppies /kmpe/bootmgr
chainloader /kmpe/bootmgr

win  klasöründeki metinler temsili olarak duruyor. onun yerlerine siz kendi wimlerini o isimle kopyalayabilirsiniz. okuyun metninde ağaıdakiler yazmaktaydı fakat silinmiş yani önemli degil.

1. Bu klasörede install.wim veya install.esd veya install.swm Windows 8.1 (x64) yükleme dosyası bulunmalıdır. 
(Kurulum dosyası install.wim veya install.esd veya install.swm ISO dosyasının sources klasöründedir).

2. Metin dosyası install.wim.txt veya install.esd.txt veya install.swm.txt dosyasında, bu Windows yüklemesinin sadece adı yazmaktadır.

@canavar123, flash'a yazıdıramamış olabilirsin. çünkü hem başlattaki windows kurulum menüsünde hemde masaüstünde startsetup kısayolu bulunmaktadır. Bazen Win8 x86 pe de gizli bölüme harf veremiyor. eger ondan açacaksnız önce bölüme harf atayın.

sol menü dedigin shell bölümü kmpe de yok boot.wim x86 dan başlatırsan o menü çıkar. yani >>StartSetup Win XP-10 Kur (x86) 

1803 imajında ne hatası verdi. ben de denedim hata alamadım. 

Edited by karadurak

32 GB lık flash belleği taktım .cmd dosyalarının her ikisine de tıkladım.

Açılan pencerede start a basstım.

Bootice penceresi açılıyor.Sonrasını beceremedim.

iso dosyasını rufus veya etcher ile yazdırsak olmaz mı?

Not:Ayrıca defender trojan uyarısı verdi ve bootinst.exe dosyasını sildi.

Defenderi kapatarak işlemleri yaptım.

efe34, 3 saat önce yazdı:

Sergei Strelec eklenebiliyor mu? hatırlayamadım, uzun zaman oldu

ekleyebilirsin. SSTR klasörünü ana dizine kopyala sonra aşağıdaki kodu menü.lst'e ekle

title > Sergei Strelec (Bootmgr)\nSSTR (x86/x64)
find --set-root --ignore-floppies /sstr/bootmgr
chainloader /sstr/bootmgr
keyfoagam, 2 saat önce yazdı:

Sanal makinada çalışmıyormu? Yada boot da değiştirmemiz gereken bir dosyamı vardı?

Sanırım USBdiskprotect çalıştırdığım için sanalda çalışmadı.

Sanalda çalışması lazım. bi kaç kez denemiştim.

• Thanks 1

karadurak, 10 saat önce yazdı:

Memoli@ antileri kapatıp yazdır 

Berdush_03 evet kendiniz ekleyeceksiniz. 

Hocam yazdırma işlemini yapamadım.

Antileri kapattım

Önceki mesajımda da belirtmiştim.

Start a basınca Bootice penceresi açılıyor. Sonrasında ne yapacağım bilemedim.