Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Km Boot & Pe V2 (x86/x64) 2018

karadurak
 Share

Recommended Posts

karadurak, 25.06.2018 - 13:46 yazdı:

iso'yu biryere eklemenize gerek yok flash belleginizde veya HDD'nizde dursun. Kuracagınız zaman ISOSetup ile seçip kurabilirsiniz.

teşekkürler hocam, sorunsuz şekilde flash diske ekledim. ilk formatım da sizin boot menuyu kullanacağım. :)

• Like 1

keskinasil, Bir saat önce yazdı:

Secure Boot açıkkan çalışıyormu yoksa her bios da Secure Boot  kapamamız lazımmı hocam

Secure Boot için EFI klasöründe bulunan secureboot.cmd yi çalıştırın. O zaman boot manager ekranı gelir ve hiçbir makinada hata vermez Tekrar grub2 grafik menüye dönmek için grub2.cmd yi çalıştırın 

• Like 1

karadurak, Bir saat önce yazdı:

Secure Boot için EFI klasöründe bulunan secureboot.cmd yi çalıştırın. O zaman boot manager ekranı gelir ve hiçbir makinada hata vermez Tekrar grub2 grafik menüye dönmek için grub2.cmd yi çalıştırın 

hocam tam anlamadım bu işlemi formata başlamadan önce windows üzerinden m yapacagız yoksa dos altından mı ben şimdi indiriyorum deneyeceğim sizde rica etsem bir resimle gösterirmisiniz.

Hocam şimdi kurdum ama multiboot manager (64) çalıştırınca açılan penceredeki hiç bir araç çalışmıyor araçlar menüsünde olan ve windows kur menüsünde olan tüm seçeneklere tıklıyorum hiç birşey yapmıyor sadece ISO’dan windows kur (IsoSetuo) a tıklayınca göz at penceresini açıyor ama diger giç bir araç bir işlem yapmıyor neden dir 

karadurak, 10 saat önce yazdı:

Hocam herşey çok güzel olmuş elinize emeğinize sağlık son bir sorum var wimboot ile uefi ekranda active boot disk, minitooll partition çalıştırıyordum bcd editleyerek ana menüye nasıl ekleme yapabilirim efi modda yada wimboot çalışırmı bu sistemde..

fotodaki ekrana wim dosyası eklemek istiyorum yani diğer sistemlerde wimboot ile oluyordu.

Please register to see this content.

keskinasil, 9 saat önce yazdı:

Hocam şimdi kurdum ama multiboot manager (64) çalıştırınca açılan penceredeki hiç bir araç çalışmıyor araçlar menüsünde olan ve windows kur menüsünde olan tüm seçeneklere tıklıyorum hiç birşey yapmıyor sadece ISO’dan windows kur (IsoSetuo) a tıklayınca göz at penceresini açıyor ama diger giç bir araç bir işlem yapmıyor neden dir 

_WIN\UTILITES klasörüne bak programlar yerinde duruyor mu iso içerigi tam kopyalanmamış olabilir.

ikaraot, Bir saat önce yazdı:

Hocam herşey çok güzel olmuş elinize emeğinize sağlık son bir sorum var wimboot ile uefi ekranda active boot disk, minitooll partition çalıştırıyordum bcd editleyerek ana menüye nasıl ekleme yapabilirim efi modda yada wimboot çalışırmı bu sistemde..

fotodaki ekrana wim dosyası eklemek istiyorum yani diğer sistemlerde wimboot ile oluyordu.

UEFi'den wim dosyasını grub2 menüden açmak için  EFI\Grub2 klasöründeki örnekleri kullanabilirsin.  mesela oarada \Bootx64\KMPE10 klasöründe bulunan BCD dosyasına kendi wim dosyanı ekleyerek grub2 menüde çalıştırabilirsin.  

Bootx64 klasörü içeridinde KMPE10 klasörünü çogaltıp adını degiştir ve bcd yi düzenleyip menüye ekle

gitarist64, 5 saat önce yazdı:

sandisk 16gb flash yaptım ama 6gb düşürdü bunu geri 16 gb nasıl getirebilirim ?

Flaşınız 2 parçaya bölünmüş ve fat32lik gizli bölüm görünmüyor, merak etmeyin flaşınız hala 16 gb. Booticenin part manage kısmından flaşı tek parça haline getirin düzelir. 

gitarist64, 2 saat önce yazdı:

teşekkür ederim düzelttim dediniz program olmadı rufus düzeltim  ve km boot & pe v2 yüklemedim bunu nasıl yüklecem olarak bir video bulmadım yardım olabilecek varmı ?

Aslında zaten yüklemiştiniz, dosya ve klasörler gizli kalan fat32 kısmındaydı. Gizli kısmı göremediğiniz için farkedememişsiniz. Flaş fat32 + ntfs olarak bölünür ve fat32 kısmı gizlenir. Siz sadece depolama için ayrılan boş ntfs kısmını görebildiğiniz için yüklenmediğini zannetmişsiniz. 

keskinasil, 19 dakika önce yazdı:

karadurak, 18.06.2018 - 14:27 yazdı:

Hideboot kullanıcıları. Win8 in sürücü harfi ataması ve nativenin restart atmaması için  boticeden hideboot sürücüsünü "Set Accessible" yapın.

b62o1Z.png

keskinasil, 1 saat önce yazdı:

Gizli bölüme sürücü harfi atayınca biosa girdiğimde boot ekranında usb yi göremiyorum ama gizli bölüme sürücü harfi vermediğim zaman biosa giriyorum ve boot ekranında usb yi görüyorum ve boot edebiliyorum

O zaman flash bellegi tek bölüm olarak kullanman gerekiyor. Ben de normalde hideboot'u active yaptıgım zaman bios da görünüyo ve gizli bölüm olarak kalıyor. Yani sürücü harfi atamıyoruz zaten.

karadurak, Bir saat önce yazdı:

O zaman flash bellegi tek bölüm olarak kullanman gerekiyor. Ben de normalde hideboot'u active yaptıgım zaman bios da görünüyo ve gizli bölüm olarak kalıyor. Yani sürücü harfi atamıyoruz zaten.

sürücü harfi atamayınca da multiboot manager (64)  dak programlar çalışmıyor

keskinasil, Bir saat önce yazdı:

sürücü harfi atamayınca da multiboot manager (64)  dak programlar çalışmıyor

Şuan baktıgımızda bölümde sürücü harfi yok 

yq5zyn.png

Multibot managerden açtıgımızda active olan bölüme sürücü harfi atıyor.  Diger bölüm gizli kalıyor.

Z3kOr3.png

Dolayısıyla da tüm programlar çalışıyor x64 de de aynı

oV36LX.png

imajeplus, 9 saat önce yazdı:

sistemi kendi multiboot sitemime entegre ettim vim dosya yolunu sisteme  uyarladım fakat kuruluma  geçtikten sonra aşagıdaki hatayı aldım. yardımcı olurmusunuz.

20180702_233344.jpg.20f70529c4b5220534a763fbf829ddbd.jpg

Windows 10 1709 ve öncesi  home single language  ve enterprise sürümlerin kurulumunda aşagıdaki yöntemi uygulayın. Çünkü 1803  ve sonra çıkacak sürümlerde  sources klasöründe bulunan winsetup.dll dosyası  güncellendi KMPE içerisinde de güncel versiyon bulunuyor. 

Eger eski sürümleri kurmak istiyorsan linkte verdigim indir. kurmadan onca çalıştır sonra istedigin yöntem ile wimdows u kur.   boot.wimlerde eski winsetup.dll dosyası var. (kmpe hariç)

WinSetup_ >>> 1803 den öncesi için

WinSetup2_ >>> 1803 ve sonrası için.

Please register to see this content.