Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Km Boot & Pe V2 (x86/x64) 2018

karadurak
 Share

Recommended Posts

karadurak, 1 saat önce yazdı:

merhaba, hangi yöntemi kullanıyorsunuz ve hangi dosya içerigine kopyalama yapıyorsunuz. 

windows 7 64 bit kurmak ıstedıgım de bu dosya mevcut degıl sağ tıklıyorum ımajın ıcıne gırıyor ordan hangısını sectıysem kabul etmedı ayrıca ıcıne ımaj mı atmak gerekıyor wın7 ıcın 

Kostak48, 11 saat önce yazdı:

windows 7 64 bit kurmak ıstedıgım de bu dosya mevcut degıl sağ tıklıyorum ımajın ıcıne gırıyor ordan hangısını sectıysem kabul etmedı ayrıca ıcıne ımaj mı atmak gerekıyor wın7 ıcın 

İmaj atmana gerek yok seçtigin imajdan kurulum yapması gerekir.  farklı bir wim veya iso dosyası ile deneyin. Bir de kullandıgınız yöntemi nedir startsetuptan mı kuruyorsunuz. 

resimdeki hangi menüyü kullandınız.

oVAmy9.png,

Edited by karadurak

• 2 hafta sonra ...

karadurak hocam kusura bakmayın ama bir kaç sorum olacak.

1.) usb diski 2 bölüm olarak kurarsak ne faydası olur veya ne zararı olur

2.) usb diski 1 bölüm olarak kurarsak ne faydası olur veya ne zararı olur

bu konuda bilgi verirseniz sevinirim hocam artı ve eksileri ile açıklarsanız sevinirim

keskinasil, 5 dakika önce yazdı:

karadurak hocam kusura bakmayın ama bir kaç sorum olacak.

1.) usb diski 2 bölüm olarak kurarsak ne faydası olur veya ne zararı olur

2.) usb diski 1 bölüm olarak kurarsak ne faydası olur veya ne zararı olur

bu konuda bilgi verirseniz sevinirim hocam artı ve eksileri ile açıklarsanız sevinirim

2 bolum yapmakta amaç : fat32 bolumu uefi kurulum için gerekli ama dezavantajı 4gb dosya sınırı nedeniyle windows kurulum isoları kopyalanamamakta bu nedenle 2. kısım ntfs olarak kaldığı için dosya sınırı engeli aşılıyor. fat32 bolum gizlenerek virüs girmesi engellenmiş oluyor. kurulum dosyaları yanlışlıkla silinmemiş oluyor.

Edited by keyfoagam
imla hatası
  • Like 1

keyfoagam, 1 dakika önce yazdı:

2 bolum yapmakta amaç : fat32 bolumu uefi kurulum için gerekli ama dezavantajı 4gb dosya sınırı nedeniyle windows kurulum isoları kopyalanamamakta bu nedenle 2. kısım ntfs olarak akldığı için dosya sınırı engeli aşılıyor. fat32 bolum gizlenerek virüs girmesi engellenmiş oluyor. kurulum dosyaları yanlışlıkla silinmemiş oluyor.

hocam tek parça olsa fat32 alan olmasa ne gibi dez avantajı var ben bunu ögrenmek istiyorum misal 2 bölüm olursa şunlar şunlar çalışır 1 bölüm olursa şunlar şunlar çalışır veya çalışmaz gibi

ama iki bölüm oluncada tüm dosyalar fat32 kısmında oluyor diger ntfs kısımına iso dosyalarını koyarsak otomotik okurmu ordan

Usbnin ntfs bölümüne KMPE deki _wim klasörünü kopyalarsan içine işletim sistemleriminin adlarını örnek adlara göre değiştirip otomatik olarak kurulum yapabilrsin. Aynı usbyi ayırmakla uğraşmayıp 2 usb ile birini fat32 diğerini ntfs olarak kullanabilrsin.
  • Like 1

keskinasil, 2 saat önce yazdı:

ama iki bölüm oluncada tüm dosyalar fat32 kısmında oluyor diger ntfs kısımına iso dosyalarını koyarsak otomotik okurmu ordan

wim klasörünü NTFS bölümüne kopyalardan oradan da otomatik kurulum olur.  Bunun için Win manageri kullanmalısın. startsetup yönteminde de ayar dosyasını düzenlersen istedigin yerden kurulum yaptırabilirsin.ayrıca tek bir pc de kullanacaksan senin pc in uefi ise tek parça olarak da kullanbilirsin. her iki sistemde de  tüm özellkler çalışır. 

Edited by karadurak

karadurak, 17 dakika önce yazdı:

wim klasörünü NTFS bölümüne kopyalardan oradan da otomatik kurulum olur.  Bunun için Win manageri kullanmalısın. startsetup yönteminde de ayar dosyasını düzenlersen istedigin yerden kurulum yaptırabilirsin.ayrıca tek bir pc de kullanacaksan senin pc in uefi ise tek parça olarak da kullanbilirsin. her iki sistemde de  tüm özellkler çalışır. 

"startsetup yönteminde de ayar dosyasını düzenlersen istedigin yerden kurulum yaptırabilirsin" bu yöntemi denedim ama olmadı. wim dosyalarını ntfs alandaki klasörlere kopyaladım.Fat32 alan da ise ayar dosyalarını düzenleyip ntfs alandaki wim lerin yolunu gösterdim yine olmadı..

hadibeolsun, 19 dakika önce yazdı:

Resimdeki gibi KMPE klasörü Fat32 alanda olduğu için ve orada da wim dosyaları olmadığından NTFS alandaki klasörlerin yolunu göstererek denedim..KMPE klasörü değil de falan sürücü deki şu klasörü takip et diye yaptım olmadı.

Şimdi test ettim videoda da görüldügü gibi herhangi bir sıkıntı yok. Dosya ve klasör isimlerinde TR karakter olmayacak

windows 10 wim dosyası fat32 sistem içerisinde olduğu için çalışır..Ben diğer ntfs alandan yolu deniyorum olmuyor..Fat32 alana wim dosyalarını atsam(7/8/10) bu sefer o sürücünün boyutuyla oynamam lazım.

Neyse artık startup kısmı da çalışmasın..

Edited by hadibeolsun

hadibeolsun, 8 saat önce yazdı:

windows 10 wim dosyası fat32 sistem içerisinde olduğu için çalışır..Ben diğer ntfs alandan yolu deniyorum olmuyor..Fat32 alana wim dosyalarını atsam(7/8/10) bu sefer o sürücünün boyutuyla oynamam lazım.

Neyse artık startup kısmı da çalışmasın..

Videoyu izlemedin galiba wim dosyası fat32. İçinde değil 2 Tblık dahili diske deneme klasörü oluşturup attım ve öyle denedim. 

Edited by karadurak

• 2 hafta sonra ...

selam arkadaşlar affınıza sığınarak yazıyorum bu dosyayı ilkkez kullanıyorum  öncelikle sorum şudur uefide olsun diye usbye ikisi çalışması için kurulum yaptım  botice ile sadece biri aktif oluyor diğerine harfte atadım  o görünmüyor neyse diyelimki ntfs bölümü aktif ettim orası bomboş ordan windows kurmak için ne yapmam lazım diğer taraftan oraya hangi dosya ve klasörleri almam lazım  sonra windowsları iso olarak kurmak istersek dosya nasıl atılacak wim olarak atmak istersek nereye atılacak   ntfs bölümünün içini resimlermisin hangi dosyalar var veya detaylı olarak biri anlatabilirmi  teşekkürler

onu anladım pekiana dosyada .wın klasorunde windows klasorleri var  orası ne için kullanılıyor birde kmpe klasorunde windows yolları hem kmpe klasorü içerisini gösteriyor  windows kurulum yolları olarak  ben solidshare multiboot kullanıyordum o basitti wim ile kuruyordum son zamanlarda win7 kurmamaya başladı  bu dosyayı denemek istedim bundada acemiyim konuyu takip ettim karışık geldi iki dizin var ne nereye atılacak karışık geldi soldisharede yine iki dizin var uefi kısmı ayrı orayla işimiz olmuyordu hiç sadece bütün klasorleri tek yerden kontrol ediyorduk