Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Km Boot & Pe V2 (x86/x64) 2018

karadurak
 Share

Recommended Posts

kmpe üzerinden derken kmpe stuptan dosya yolu ismini değişip  _wın klasoru içine eklediğim wimlerden  start setup ve win manager ile kurmayı denedim olmadı yukardaki hatayı verdi  ayrıca start stup ve win manager ile iso  olarakta denedim yine olmadı acaba makinelerden kaynaklıda olabilirmi. birde xp kurayım dedim iso seçimi yapıp onda anlayamadım startsetupta zaten xp kruma var ordan windows kurulumu deyip xp seçtim sonarsında bir ekran geldi ordan isoyu gösterdim kurulacak yeri seçtim başlatı seçince bir pencere açılıyor orda driver yükleme gibi ama çince çıkıyor ne olduğu belli değil onu kapatıp denedim hata verdi  xpyi nasıl kurabiliriz gerçi çok xp kurmuyoruz ama bilmek açısından sordum önemli olan win 7 8 10 kurmak windows 10 sorunsuz kurdum 8 daha denemedim 7 sorun yaşadım acaba olurda virüs programı falan bir dosya silmiş olabilirmi bellekten falan yada benle aynı hatayı alan varmı

kardeşim ben de sadece iso setup dan kurulum yapıyordum..aynı hata bende de oluyor..aynı iso yu rufus ile yazdırıp formatlayabiliyorum.acaba format esnasında harddiski C VE D diye ayırmadan tek parça haline getirsek sorun düzelir mi...ben sadece WIN7 de değil WIN10 dada aynı sorunu yaşadım

keskinasil, 22 saat önce yazdı:

Karadurak hocam EFI Klasöründe bulunan cmd dosyalarının bize açıklamasını yaparmısınız hanğisi hanği ve ne işe yarar diye 

Grub2.cmd>> Görsel grub2 menüyü hem 32bit hem 64 bit yükler. (Sadece UEFI & Kısmen Secure Boot  var.)

Microsoft32.cmd>>Orijinal Windows Boot Manager menüsünü 32 bit sistemler için yükler. (Sadece UEFI & Secure Boot var)

Microsoft64.cmd>>Orijinal Windows Boot Manager menüsünü 64 bit sistemler için yükler. (Sadece UEFI & Secure Boot var)

rEFInd32.cmd>>Görsel rEFInd menüyü 32 bit sistemler için yükler. (Sadece UEFI& Secure Boot yok.)

rEFInd64.cmd>>Görsel rEFInd menüyü 64 bit sistemler için yükler. (Sadece UEFI& Secure Boot yok.)

SecureBoot.cmd>>Microsoft Windows Boot Manager menüsünü hem 32bit hem 64bit yükler. (Sadece UEFI de Secure Boot engelini aşamak için)

StandartPC.cmd>>Standart PC'ler için Görsel rEFInd menüyü hem 32bit hem 64 olarak yükler ve BCD dosyasını birleştirir. (Sadece UEFI & Secure Boot yok.)

TabletPC.cmd>>Tablet PC'ler ve 32bit sistemler için Görsel rEFInd menüyü  32bit olarak yükler ve BCD dosyasını ayırır. (Sadece UEFI & Secure Boot yok.)

mustafakarasan, 22 saat önce yazdı:

kmpe üzerinden derken kmpe stuptan dosya yolu ismini değişip  _wın klasoru içine eklediğim wimlerden  start setup ve win manager ile kurmayı denedim olmadı yukardaki hatayı verdi  ayrıca start stup ve win manager ile iso  olarakta denedim yine olmadı acaba makinelerden kaynaklıda olabilirmi. birde xp kurayım dedim iso seçimi yapıp onda anlayamadım startsetupta zaten xp kruma var ordan windows kurulumu deyip xp seçtim sonarsında bir ekran geldi ordan isoyu gösterdim kurulacak yeri seçtim başlatı seçince bir pencere açılıyor orda driver yükleme gibi ama çince çıkıyor ne olduğu belli değil onu kapatıp denedim hata verdi  xpyi nasıl kurabiliriz gerçi çok xp kurmuyoruz ama bilmek açısından sordum önemli olan win 7 8 10 kurmak windows 10 sorunsuz kurdum 8 daha denemedim 7 sorun yaşadım acaba olurda virüs programı falan bir dosya silmiş olabilirmi bellekten falan yada benle aynı hatayı alan varmı

XP kurulumunu isosetup dan yapınız. diskleri diskpart ile biçimlendirdikten sonra kurabilirsin. startsetup daki xp kurulumu beta aşamasında ve tarafımca test edilmedi. win7 hatasını araştırıyorum kendim henüz denk gelmedim.

karadurak, 2 saat önce yazdı:
  mustafakarasan, 02.11.2018 - 11:20 yazdı:

SİSTEMLE ALAKALI BİR SORUN DEGİL KARDEŞİM SENİN Kİ TAMAMEN İSOLARINLA ALAKALI BEN HEM BU SİSTEMLE HEMDE KMPE PROJESINI KENDİ MULTİBOOTUMA ENTEGRE EDEREK 10 DEFA FORMAT ATTIM HEM STARSETUP HEMDE WİN MANAGER YÖNTEMİYLE SIKINTISIZ ÇALISIYOR  

• Like 1

mustafakarasan, 5 dakika önce yazdı:

3 farklı makinede denedim elimde birkaç çeşit win7 var orginal hiç el değmemiş var esdli var esdsiz var yukardaki paylaştığım resimdkei hata çıkıyor ama windows 10 kurudm onda sorun olmadı

tamam işte kardeşim sende diyorsun bende de aynısı oldu bir kaç defa isolardan kaynaklı farklı isolar dene 

farklı deniyorum zaten bak birincisi tencbencmi ne ordan win 7 ultimate 32 ve 64 bit ayrı ayrı indirdim el değmemiş olan  sonra solidshareden win7 esd olmayan güncel indirdim kurmadı sonra soldishareden win 7 esdli indirdim od aolmadı son olarak warezturkeyden windows 7  tüm sürümler indirdim yine kurmadı bunları hem iso olarak hem wim olarakda denedim kurmadı   siz hangi dosya ile kurdunuz verin link varsa onu deneyim. birde bunalrı denerken start managerden ve win managerden denedim kurulmadı hep aynı hata kurulum başlıyor önyükleme bitiyor sonra yükleme başlıyor son aşamaya geliyor o yüzde ekranları bitiyor güncellemeler yapıyor falan sonra son yeniden başlayınca yukarda paylaştığım resimdeki hata çıkıyor 

mustafakarasan, 2 dakika önce yazdı:

farklı deniyorum zaten bak birincisi tencbencmi ne ordan win 7 ultimate 32 ve 64 bit ayrı ayrı indirdim el değmemiş olan  sonra solidshareden win7 esd olmayan güncel indirdim kurmadı sonra soldishareden win 7 esdli indirdim od aolmadı son olarak warezturkeyden windows 7  tüm sürümler indirdim yine kurmadı bunları hem iso olarak hem wim olarakda denedim kurmadı   siz hangi dosya ile kurdunuz verin link varsa onu deneyim. birde bunalrı denerken start managerden ve win managerden denedim kurulmadı hep aynı hata kurulum başlıyor önyükleme bitiyor sonra yükleme başlıyor son aşamaya geliyor o yüzde ekranları bitiyor güncellemeler yapıyor falan sonra son yeniden başlayınca yukarda paylaştığım resimdeki hata çıkıyor 

donanımsal olarak arastırdınmı bende söle bi hata çıktı hersey tamam sıkıntısız aynı senin gönderdiğin ekran oluyordu baktım ki ekran kartı net framevork çıkardım ekran kartını onboardan denedim sıkıntısız çalıştı sonra tüm format sonrasını yukledim net framvork ve diger utıller taktım ekran kartını sıkıntısız ben böle bir şeylede karsılastım tama çok iso denemissin birde donanımal bak 

şimdi yine farklı makinede denedim start manager ile bilgisayara bayağı ilerliyor sonra yeniden başlıyor kurulum işlemi başlatılıyor gibi bir yazı geliyor  ve sonra o hata penceresi çıkıyor kurulum işlemi bu makinede başlatılamadı gibi . iki ayrı laptop ve birtanede normal kasada denedim hep aynı hatayı aldım acaba flash bellekden bir dosyamı silindi yada bir eksik mi var biryerde sizin kurulum yaptığınız bir dosya var ise onu deneyim

mustafakarasan, 4 dakika önce yazdı:

şimdi yine farklı makinede denedim start manager ile bilgisayara bayağı ilerliyor sonra yeniden başlıyor kurulum işlemi başlatılıyor gibi bir yazı geliyor  ve sonra o hata penceresi çıkıyor kurulum işlemi bu makinede başlatılamadı gibi . iki ayrı laptop ve birtanede normal kasada denedim hep aynı hatayı aldım acaba flash bellekden bir dosyamı silindi yada bir eksik mi var biryerde sizin kurulum yaptığınız bir dosya var ise onu deneyim

valla kardeşim ilginç ne diyim o zaman tekrar kur flaşına multibootu dene bakalım belki dosya silinmiş olabilir ben sıkıntısız kuruyorum suan

16gb bir flash diske denemek için kurmuştum dosyayı onda iken kurmuştu Windows 7 128 gblik belleğe yaptım bunda kuramadım win7  flashı komplemi silmek gerekir yoksa sadece dosyaları değişsem yeterlimi

Bence win10 kurulup win7 kurulmuyorsa usb 3 desteğinin olmamasından kaynaklı olabilir

windwos yükleme ilerliyor  sonra yeniden başlıyor  kurulum hizmeltleri başlatılıyor diyor ekranda ve  peşinden hemen kurulum bu bilgisayarda başlatılamadı gibi hata veriyor ilginç  bir olay kaçtane dosya denedim hep aynıhata

resimde görüldüğü gibi kurulum son aşamaya geliyor yendien başlıyor  kurulum hizmetleri başlatılıyor diyor ve bir süre sonra bu hata çıkıyor

b6qLMZ.jpg

Edited by mustafakarasan

ben şunu gördüm birkaç kez kurulum yaptım farklı belleklere kurarken bazen eksik kuruyor  bazen kuruyor uefi ve normal olana sürücü ismi atıyor aktif ediyor direk bazen birini gizli yapıyor harf bile atamıyor  bunu otomatik kurdurma değilde manuel olarak kurdursak daha iyi olmazmı acaba  çünkü ben 16gblik bir toshiba 3.0 belleğe kurmuştum onda gizli sürücüye harf bile atamamıştı ama onda win7 kurmuştum sorun çıkmamıştı aynı dosya ile bende sandisk 128gb 3.0 devamlı kullandığım belleğe kurayım dedim bundada hiç  win 7 kuramadım win 10 kurdum ama bence kurulumda birşeylermi eksik kalıyor acaba.yukarda attığım resme baktığınızda zaten aşamalar hep geçiyor son aşamada kurulum hizmetlerini başlatamıyor

mustafakarasan, 6 saat önce yazdı:

videoya baktımda manuel olarak ayarlarsak siz 3gb yeterli demişsinizde  bu yeni dosya 3gb den fazla galiba yenide orayaı kaç yapalım fat 32  7gbmi ayarladınız siz otomatik kurulumda

siz de 7 gb ayasrlarsanız yeterli olur. Video sadece kmpe için çekilmişti.

• Like 1