Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Km Boot & Pe V2 (x86/x64) 2018

karadurak
 Share

Recommended Posts

ben 10 kurmuştum sorun yoktu 8 denemedim hiç 7 kuramadım daha hiç.bu olaylardan sonra usbyi silip usb 2.0 slotta kurdum belki dosya eksik atıyordur diye yine olmadı bu windows 7de bir türlü kurmayı başaramadım. bend esolidshare multiboot kullanıyordum  onda kurulum wim üzerindne oluyordu sorunsuzdu oda son zamanlarda win 7de disk bölümünde diskler gelmemeye başlamıştı  böyle giderse tekrar ona döneceğim bu dosya daha gelişmiş bir dosya ama karaduraktan başka dosyayı geliştiren yok galiba

sonunda asus i7 2.nesil işlemcili bir laptopa win manager üzerinden wim olarak Windows 7 x64 kurulum yaptım.demekki eski pclerde sorun oluyor onun içinse karadurak arkadaşım senden ricam bu eski pclere kurabilmek için sen boot wim kuurlumunu Windows 7 de Windows 8 olan boot kurulumu yaptırıyorsun oraya eski pcler için eski orginal boot.wim ile kuramak için ayrı bir menü eklesen belki düzelir diye umuyorum  çünkü biz eski win7de kurmak istesek boot.wim olayı win8 görünümlü oluyor yani esd olmaya bir boot kurulum olabilir ayrı bir menüde.belkide ben yanlış düşünüyorumdur siz daha iyi bilirsiniz

mustafakarasan, 2 saat önce yazdı:

sonunda asus i7 2.nesil işlemcili bir laptopa win manager üzerinden wim olarak Windows 7 x64 kurulum yaptım.demekki eski pclerde sorun oluyor onun içinse karadurak arkadaşım senden ricam bu eski pclere kurabilmek için sen boot wim kuurlumunu Windows 7 de Windows 8 olan boot kurulumu yaptırıyorsun oraya eski pcler için eski orginal boot.wim ile kuramak için ayrı bir menü eklesen belki düzelir diye umuyorum  çünkü biz eski win7de kurmak istesek boot.wim olayı win8 görünümlü oluyor yani esd olmaya bir boot kurulum olabilir ayrı bir menüde.belkide ben yanlış düşünüyorumdur siz daha iyi bilirsiniz

goldfather1, 6 saat önce yazdı:

kardeşim ben sadece iso setup ile denedim 7 ve 10 da aynı hatayı verdi.ilk günden beridir kullanırdım. bunun için bütün multibootları da silmişdim  arşivden.sonradan ne oldu anlamadım...hala karadurak hoca dan net bir cevap alamadım

linkteki indirip  kmpe üzerinden  X sürücüsündeki  sources klasörü ile degiştirerek kurulum yapmayı deneyebilir misiniz. 

Please register to see this content.

karadurak, 11 saat önce yazdı:

linkteki indirip  kmpe üzerinden  X sürücüsündeki  sources klasörü ile degiştirerek kurulum yapmayı deneyebilir misiniz. 

dosyayı indirdim zipten çıkarılıpmı atılacak bu birde ayrıca kmpe üzerinde x sürücü  demişsiniz öyle biryer bulamadım tam olarak nereye nasıl atacağım bunu

Edited by mustafakarasan

karadurak, 09.11.2018 - 21:19 yazdı:

denedim hocam..maalesef yine olmadı .lütfen biri bana bununla nasıl format atabileceğimi söyleyebilir mi..elimde hazır iso lardan başka bir şey yok

@karadurak hocam  grubx64.efi dosyasını imzalaması nasıl yapılıyor siz bu konuda baya bir bilgiye sahipsiniz Grub2 File Manager ile Aioboot Multibootu yapan kendi dosyasını imzalamış grubfmx64.efi nin diğital imzası var ingilizce versiyonunda a1ive@github imza bilgisi hocam bu grubx64.efi içerisindeki mods dosyasını fedoranın grubx64.efi içerisindeki ile hex editör ile değiştiriyorum dosya imzalı gözüküyor yalnız sertifika bozulduğundan boot etmiyor mok managere geçiyor onunlada grubx64.efi yi imzalatamıyorum  bilginize müracaat ediyorum başka bilen arkadaşlar var ise yardımcı olursanız sevinirim.

Edited by serhat100

orcunn, 20.11.2018 - 00:01 yazdı:

Sayın karadurak Km Boot & Pe V3   ne zaman çıkıyor hergun kontrol ediyorum yakında çıkıyormu

sene de 1 kez versiyon yeniliyorum. V3 2019 un eylül ayına anca çıkar...

goldfather1, 20.11.2018 - 12:49 yazdı:

denedim hocam..maalesef yine olmadı .lütfen biri bana bununla nasıl format atabileceğimi söyleyebilir mi..elimde hazır iso lardan başka bir şey yok

sadece win7 de mi sıkıntı yaşıyorsunuz.  uzaktan baglanıp bakalım müsait bir zamanda

mustafakarasan, 20.11.2018 - 13:49 yazdı:

bende denedim format atmadı sıkıntı oldu çok yeni makinede attı birkez normal orta ayar ve düşük makinede hep hata verdi mecbur solidshare multiboota geri döndüm

buarada dosya çok özellikli herşey var ama bu eksiklerin giderilmesi lazım

sizin eksik dediginiz şey sizden kaynaklı bir problem olabilir. mi ? çünkü o hatayı alabilmek için en az 3 makinaya format attım .

serhat100, 21.11.2018 - 09:44 yazdı:

@karadurak hocam  grubx64.efi dosyasını imzalaması nasıl yapılıyor siz bu konuda baya bir bilgiye sahipsiniz Grub2 File Manager ile Aioboot Multibootu yapan kendi dosyasını imzalamış grubfmx64.efi nin diğital imzası var ingilizce versiyonunda [email protected] imza bilgisi hocam bu grubx64.efi içerisindeki mods dosyasını fedoranın grubx64.efi içerisindeki ile hex editör ile değiştiriyorum dosya imzalı gözüküyor yalnız sertifika bozulduğundan boot etmiyor mok managere geçiyor onunlada grubx64.efi yi imzalatamıyorum  bilginize müracaat ediyorum başka bilen arkadaşlar var ise yardımcı olursanız sevinirim.

grubx64.efi  imazasını bozarsan tekrar geçerli olmaz. .efi uzantılı her dosya imza istemez. Güvenli boot için imza isteyen dosyalar bootx64.efi ve grubx64.efi  dosyalarıdır. grub2-filemanager-4.2.6 a bakarsan onda da aynı şekilde dijital imzayı manuel olarak ekledigi halde secure boot engeli mevcut. 

ayrıyeten root işlemleri için linkteki kaynaga gözatabilirsin. 

Edited by karadurak
  • Thanks 1

goldfather1, 7 dakika önce yazdı:

hocam 7 ve 10 ayrı iso lardada isosetup ile kurulum yapamadım...aynı iso ları rufus ile yazdırıp formatlayabildim. bana sadece iso  kurulum  çalışsın yeter. sizin belirledğiniz iso ları da deneyeyim isterseniz

ISO farketmez kardeşim ancak bazı makinalar ne yaparsan yap hata veriyor. rufusla olmaz winsetup ile olur onla olmaz bunla olur. hatta bin dereden su getirir en sonunda DVD-RW  ye yazdırıp format atmak zorunda kalırsın. Ben öyle makinalarla da uğraştım.  Ancak sizin aldıgınız türden bir hata ile karşılaşmadım hiç . okulda bir kaç makinada denedin celeron işlemcili onlar da bile hata vermeden kurulum yaptım. 

Yani hata vermesi normaldir ama nedendir nasıl düzeltilir bunu incelemek lazım

• Like 1

karadurak, Bir saat önce yazdı:

sene de 1 kez versiyon yeniliyorum. V3 2019 un eylül ayına anca çıkar...

sadece win7 de mi sıkıntı yaşıyorsunuz.  uzaktan baglanıp bakalım müsait bir zamanda

sizin eksik dediginiz şey sizden kaynaklı bir problem olabilir. mi ? çünkü o hatayı alabilmek için en az 3 makinaya format attım .

grubx64.efi  imazasını bozarsan tekrar geçerli olmaz. .efi uzantılı her dosya imza istemez. Güvenli boot için imza isteyen dosyalar bootx64.efi ve grubx64.efi  dosyalarıdır. grub2-filemanager-4.2.6 a bakarsan onda da aynı şekilde dijital imzayı manuel olarak ekledigi halde secure boot engeli mevcut. 

ayrıyeten root işlemleri için linkteki kaynaga gözatabilirsin. 

Teşekkür ederim hocam o siteyi sürekli takip ediyorum aynen dediğiniz gibi çözüm her pc de farklılık gösteriyor kendim şöyle bir çözüm buldum benim oluşturduğum bootx64.efi nin adını grubx64.efi olarak değiştiriyorum fedoranın imzalı bootx64.efi sini alıp efi/boot içerisine mok manager ile shim.efi yi koyup uefi boot ta birkez mokmanagerden onaylatıp securebootu aştım grub2 hareketli multiboot u sorunsuz çalıştırıyorum uefi de müthiş hızlı bios bip sesi ile melodi ve hareketli ekran bir ara test edip eleştirilerinizi bekliyorum. ?

• Like 1

serhat100, 53 dakika önce yazdı:

Teşekkür ederim hocam o siteyi sürekli takip ediyorum aynen dediğiniz gibi çözüm her pc de farklılık gösteriyor kendim şöyle bir çözüm buldum benim oluşturduğum bootx64.efi nin adını grubx64.efi olarak değiştiriyorum fedoranın imzalı bootx64.efi sini alıp efi/boot içerisine mok manager ile shim.efi yi koyup uefi boot ta birkez mokmanagerden onaylatıp securebootu aştım grub2 hareketli multiboot u sorunsuz çalıştırıyorum uefi de müthiş hızlı bios bip sesi ile melodi ve hareketli ekran bir ara test edip eleştirilerinizi bekliyorum. ?

Paylaşırsan inceleriz kardeşim hayırlı olsun.  Mok Manager işini kmboot v1 de yapıyorduk Şimdi dikkat ettiysen v2 de Efi bölümüne cmd dosyaları koydum. Her makinada farklı olduğu için isteyen istediği gibi kulllandın diye anaca göre test edip denenebilr. 

goldfather1, 49 dakika önce yazdı:

eyvallah kardeşim...cevap vermen bile yeter...önceden nasıl çalıştırıyordum bende anlamadım

Ne demek kardeşim ben yazılanları her zaman okumaya çalışıyorum fakat cevap vermek için müsait zamanım olmayabiliyor mesleğim gereği.  Kusura bakmayın. 

PC nizde herhangi bir donanım değişikliği vs olduysa o da değiştirmiş olabilir. Ayrıca benim daha önceden paylaştığım sürümlerin hepsin de mi hata alıyorsunuz çünkü kmpe projesi baya bi değişim gösterdi. 

karadurak, 17 dakika önce yazdı:

Paylaşırsan inceleriz kardeşim hayırlı olsun.  Mok Manager işini kmboot v1 de yapıyorduk Şimdi dikkat ettiysen v2 de Efi bölümüne cmd dosyaları koydum. Her makinada farklı olduğu için isteyen istediği gibi kulllandın diye anaca göre test edip denenebilr. 

Üstad sizin cmd olarak sunmuş olduğunuz cözümü bunda nasıl uygulaya bilirim bilmiyorum önerilerinizi bekliyorum. 

Edited by serhat100

selam karadurak arkadaşım sakın beni yanlış anlamayasın amacım projeyi kötülemek değil multiboot dosyaları uzun süre kullandım sizin dosya inanın en gelişmiş olanı özellik ve çeşit olarak hem basit anlaşılır görünümü ile kolay kullanımı var bazı eski makinelerde esdli win7 kurulmuyor bu acaba win7 boot dosyası windows 8 olduğu için olabilirmi işlemcisi sistemi yeni olan makineye kurudm sorun olmadı sorunun resmini attım kaç makine denedim laptop ve kasa olarak genelde hep aynı hatayı aldım kurulum ekranı bitiyor sonra yeniden başlayınca hep o yukarda paylaştığım resimdeki hata çıkıyor isoda wimden startmanager ve win managerden denedim genelde aynı oldu hep inan hata bende olabilir diye 128gblik flashımı kaçkez sıfırlayıp yeniden dosya kurdum manuel ve otomatik olarak programı ile ama anı hatayı aşamadım

serhat100, 13 saat önce yazdı:

Üstad sizin cmd olarak sunmuş olduğunuz cözümü bunda nasıl uygulaya bilirim bilmiyorum önerilerinizi bekliyorum. 

KMboot v2 içerisinde mevcut. Aynen kopyalayıp kullanabilirsin.

mustafakarasan, Bir saat önce yazdı:

selam karadurak arkadaşım sakın beni yanlış anlamayasın amacım projeyi kötülemek değil multiboot dosyaları uzun süre kullandım sizin dosya inanın en gelişmiş olanı özellik ve çeşit olarak hem basit anlaşılır görünümü ile kolay kullanımı var bazı eski makinelerde esdli win7 kurulmuyor bu acaba win7 boot dosyası windows 8 olduğu için olabilirmi işlemcisi sistemi yeni olan makineye kurudm sorun olmadı sorunun resmini attım kaç makine denedim laptop ve kasa olarak genelde hep aynı hatayı aldım kurulum ekranı bitiyor sonra yeniden başlayınca hep o yukarda paylaştığım resimdeki hata çıkıyor isoda wimden startmanager ve win managerden denedim genelde aynı oldu hep inan hata bende olabilir diye 128gblik flashımı kaçkez sıfırlayıp yeniden dosya kurdum manuel ve otomatik olarak programı ile ama anı hatayı aşamadım

linkteki 78 setup yöntemini inceleyip KMPE üzerinde kullanabilirsin. İçerisinde boot.wimleri atabilecegin klasörler mevcut. Bi deneyip sonucu paylaşırsan sevinirim. 

tahsin4345, 25.11.2018 - 12:16 yazdı:

bu çalışmada win8  32 bitte  bu hatayı alıyorum sorun nedir

bu sorularıma cevap alamadım yoksa cevaplamaya değmezmi bulundu yada arada kaynadımı  birkez daha soruyorum ozaman

Edited by tahsin4345
birde bu proğram çalışmıyor