Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Güncelleme Sonrası Windows 10

aylavyu
 Share

Recommended Posts

Güncelleme Sonrası Windows 10

Arkadaşlar bu son windows 10 güncellemesinden sonra birçok şeyin yeri yerli yersiz değiştirilmiş anladığım kadarıyla. Smart screen vs yerinde yok. Güncellemeleri hizmetlerden kapattığım halde tekrar açılması, defender'ın tekrar değiştirilmesi.

hatta ev grubu bile tamamen kaldırılmış sanırım. Ben mi yanlış biliyorum.

Bu konuyla ilgili bir rehber hazırlansa çok faydalı olacağını düşünüyorum.

kocamanadam, 53 dakika önce yazdı:

Güncelleme neden kapatılıyor onu anlamadım?

2. si kota sorunu olanlar için mesela ben bir ara yazlıkta telefondan bağlıyordum laptopu, update i kapatıyordum.

Şunu kullanıp arka plandaki her şeyi bloke ediyordum

____Destroy.Windows.10.Spying

Edited by efe34
  • Like 2

lanet olasıca microsoft 1511 ve 1607'den sonra windows 10 u bozdu açık konusuyorum sıctı sıvadı. pc acılıs hızları düştü bılgısayar daha cok ram ve kaynak tuketıyor daha cok kasıyor.. su anda insider preview 17686 kullanıyorum 1709 ve 1803 de de aynıydı.. stabil değil nedense.. ilk cıkan windows 10 jet gibiydi jett..

• Thanks 1

benim görüşüm güncelleme kapatmak saçma bence bilgisayarın şişmesinin illaki  güncelleme ilemi alakası yok sizin kullanımızdan oluyor olamazmı kurduğunuz program oyun  dosya falan derken bunlarda şişirir güncellemeler bilgisayar için gerekli bir işlem  ben Windows 10 kullanıyorum bence çok iyi hızlı bir sistem nete bağla formattan sonra driverleri bile kendi otomatik kuruyor ufak tefek sıkıntı olsada onlarıda güncelleme ile kapatıyorlar amaçda bu zaten  telefonlardada böyledir led tvlerdede sorun olduğunda güncelleme eklenir sorun düzeltilmeye çalışır sizin beklentiniz windowstan çok yüksek demekki

Muzo15, 19 saat önce yazdı:

Güncellemeleri kapatmak kişinin bileceği, insiyatifine kalmış bir şey. Ama ben sık sık gelen updatler, driverlar vb. sevmiyorum. Bunlar harddiskte Kapasite şişmesine neden oluyor. Bundan dolayı istemiyorum . İlk format sonrası 19GB olan hard disk kullanım  1. güncellemem sonrası 24 GB, 2 güncellememsonrası 29,9 GB a çıktı. Bu da bilisayarın yavaşlamasına neden oluyor. Tabii ki bu da benim hoşuma gitmiyor. Benim düşüncem.

Wİndows'u şişiren güncelleme değil her güncelleme sonrası ve belli sürerlerde alınan sistem geri yükleme noktaları + güncellemelerin kurulum odsyaları her ay 1 defa sistem dosyalarınıda tara deyip disk temizliği yaparsanız bu sorunda kurtulursunuz ben pcye en son 1 sene önce format attım format attıp programları kurduğumda güncellemeleri driverleri herşeyi yüklediğimde sistemde 22,5 gb idi şuan ise 23,9 gb aradan tam 1 sene geçmiş o arada envai çeşit program yükleyip sildim.bütün güncellemeleri yükledim (1803 hariç).artan veri miktarı programların kalıntılarıyla alakalı birşey çoğu yerden temizlesemde windows önbelleğinden bulup silmesi çok zor şayet bulup silebilsem ilk haline düşer zaten 1,4 gb çok büyük bir kayıp değil benim için size tavsiyem ayda 1 disk temizleme yaptırın-sistem geri yükleme noktalarınıda silin.. hatta vaktiniz varsa 10 günde 1 ccleaner veya benzeri programlarla temizlik defraggler veya benzeri programlarla disk birleştirmesi yaparsanız sistem performansınız hiç düşmeyecektir. Sevgiler

Edit: Crackli win 10 kullanıyorsanız diye update kapatma olayı geride kaldı win 10 tamamen kırıldı hwid ile dijital aktivasyon yapıp orjinal lisanslı olmasını sağlıyorsaunuz arkada programda çalışmıyor key girip orjinal lisanslamış gibi oluyorsaunuz her formatta oto etkinleşiyor yakalanmyorda bu yöntemi araştırabilirsiniz ;)

Edited by RaZoRWounD
  • Like 1