Jump to content
TNC-TR
DJ_Rush

Windows 7 Pro+ Sp1 X64 Haziran 2018 Tr

Recommended Posts

eca2424, 13 dakika önce yazdı:

Orjinal iso yok Sizde varsa zahmet olmazsa atarmısınız.

Buyur:

Please login or register to see this link.

• Like 1

DJ_Rush, 4 dakika önce yazdı:

Buyur:

Please login or register to see this link. Please login or register to see this link.

Çok sağol @DJ_Rush Bakalım inşallah değiştirebilirim sorunsuz.

DJ_Rush, 11.06.2018 - 13:37 yazdı:

Şifre: tnctr

Merhaba.

Sistemi dün kurdum :) yarın kullanmaya başlayacağım da, öncelikle güncellemeleri paket olarak indireceğim, ilk mesajda verdiğiniz

İçeriği Gizle

KB971033
KB2952664
KB2977759
KB3000483
KB3020369
KB3021917
KB3035583
KB3068708
KB3075249
KB3081954
KB3080149
KB3123862
KB3126587
KB3139923
KB3133977
KB3150513
KB3161102
KB3161608
KB3163589
KB3172605
KB3173040
KB3177467
KB3184143

Güncelleme taramasında bu güncellemeleri engelleyin. 

bu güncellemeler toplu paketle yüklenirse, sistem ikon ve temaları giderse nasıl? tekrar yükleyebiliriz?? İkon, Tema vb. ayrı bir paket olarak verme imkanınız varmıdır.

Kolaylıklar dilerim..

CEM0KA, 8 saat önce yazdı:

Merhaba.

Sistemi dün kurdum :) yarın kullanmaya başlayacağım da, öncelikle güncellemeleri paket olarak indireceğim, ilk mesajda verdiğiniz

İçeriği Gizle

KB971033
KB2952664
KB2977759
KB3000483
KB3020369
KB3021917
KB3035583
KB3068708
KB3075249
KB3081954
KB3080149
KB3123862
KB3126587
KB3139923
KB3133977
KB3150513
KB3161102
KB3161608
KB3163589
KB3172605
KB3173040
KB3177467
KB3184143

Güncelleme taramasında bu güncellemeleri engelleyin. 

bu güncellemeler toplu paketle yüklenirse, sistem ikon ve temaları giderse nasıl? tekrar yükleyebiliriz?? İkon, Tema vb. ayrı bir paket olarak verme imkanınız varmıdır.

Kolaylıklar dilerim..

Temaları sistemin içinden yedekleyin. 

Gereksiz Güncellemeleri engelleyin dedim ama sen yüklemek istiyorsun. 

Edited by DJ_Rush

Yıllardır Win 10 kullanarak makineye eziyet ettirdiğimi düşündüğüm için 3-3,5 yıl aradan sonra tekrar windows 7ye geçtim hızından ve performansından memnunum sistemy yağ gibi akıyor teşekkürler @DJ_Rush

Buda Makineden Görüntü :)

image.thumb.png.43eab41e6c6fbf67390b468a12c1a07f.png

• Like 1

@DJ_Rush Hocam bugün bir sorun yaşadım Windows deneyim dizininin yenilenmesi gerekiyor yazıyor ya ilerde sorun çıkarmasın diye manuel olarak onu ben yeniledim yenilemez olaydım testi yaptı bitirdi puanı verdi gayet güzel bugün birinde video izlerken kendi kafasına göre yenileme yaptı videoda ses kaymasımı dersiniz donammı dersiniz hepsi oldu..Sonra düzeldi derken dahada ilerleyen saatlerde bu sefer oyunun ortasında başladı oyunda ekran titremesi dersiniz lagmı dersiniz kasılmamı dersiniz ne ararsanız oldu bütün oyun keyfimin içine etti..Bu sistemi tamamen iptal etme yada nebileyim sonsuza kadar tekrar test yapmasını engelleme gibi bir şansımız yokmudur araştırma yapayım dedim yazılan şeyler çok eskide kalmış adam akıllı birşeyde bulamadım.Bulduklarımda sonuçsuz kaldı bir yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Edited by SoNKraL_

SoNKraL_, 9 saat önce yazdı:

@DJ_Rush Hocam bugün bir sorun yaşadım Windows deneyim dizininin yenilenmesi gerekiyor yazıyor ya ilerde sorun çıkarmasın diye manuel olarak onu ben yeniledim yenilemez olaydım testi yaptı bitirdi puanı verdi gayet güzel bugün birinde video izlerken kendi kafasına göre yenileme yaptı videoda ses kaymasımı dersiniz donammı dersiniz hepsi oldu..Sonra düzeldi derken dahada ilerleyen saatlerde bu sefer oyunun ortasında başladı oyunda ekran titremesi dersiniz lagmı dersiniz kasılmamı dersiniz ne ararsanız oldu bütün oyun keyfimin içine etti..Bu sistemi tamamen iptal etme yada nebileyim sonsuza kadar tekrar test yapmasını engelleme gibi bir şansımız yokmudur araştırma yapayım dedim yazılan şeyler çok eskide kalmış adam akıllı birşeyde bulamadım.Bulduklarımda sonuçsuz kaldı bir yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

İlk kurulumdan veya donanım değişiklinden sonra çalışır. Bunu tekrar tekrar istemesi anormal. Sürücülerle ilgili bir sıkıntı olmuş olabilr. Bu sistemi  1,2 ay kullandım böyle bir sorun yaşamadım. Bu türde servis ayarlarıyla da oynanmadı.

Bunu kapatmanın yolu vardır araştırıp dönerim.

Edit:

Kodek paketi varsa sorun etmiş olabilir.

Uzun süredir şahsen Kodek paketi kullanmam.

Winsat servisini kapatma adımları:

Veya buradan, açıklamayı da okuyun

Edited by DJ_Rush

DJ_Rush, 8 saat önce yazdı:

İlk kurulumdan veya donanım değişiklinden sonra. Bunu tekrar tekrar istemesi anormal. Sürücülerle ilgili bir sıkıntı olmuş olabilr. Bu sistemi  1,2 ay kullandım böyle bir sorun yaşamadım. Bu türde servis ayarlarıyla da oynanmadı.

Bunu kapatmanın yolu vardır araştırıp dönerim.

Edit:

Kodek paketi varsa sorun etmiş olabilir.

Uzun süredir şahsen Kodek paketi kullanmam.

Winsat servisini kapatma adımları:

Veya buradan, açıklamayı da okuyun

Kodek paketini bırakın video yöneticisi bile yüklü değil bilgisayarda..Ayrıyetten Görev Zamanlayıcı hata veriyor..Dicem bu ek bileşini birşey devredışı bırakmış..
Sistem ayarlarıyla oynayan Advanced System Care..Wise Care 365..Glary Utilies..Auslogics Boostspeed vb yazılımda kurmadım..
Bakım İçin Yüklü olanlar CCleaner ve Auslogics Disk Defrag var sadece bu programlarında o ek bileşeni kapatacağını sanmıyorum..

SoNKraL_, Bir saat önce yazdı:

image.thumb.png.c3a0dff71eff29f55480703c7ad10eff.png

Hata sadece bu çalışma ile ilgili bir hata değil tamamen Windows İşletim sistemi ile ilgili.

Çıkan hata sonucu ile arama yaparak çözüme ulaşabilirsiniz.

Edited by DJ_Rush

DJ_Rush, 24.11.2018 - 19:58 yazdı:

Temaları sistemin içinden yedekleyin. 

Gereksiz Güncellemeleri engelleyin dedim ama sen yüklemek istiyorsun. 

Hocam bu güncellemeler gereksiz ise; sisteme yüklendikten sonra kaldırsak bir sorun çıkarmı?

Ayrıca; tema paketi sistemde hangi yol izleyerek yedekleyebilirim.

Kolaylıklar dilerim..

CEM0KA, Bir saat önce yazdı:

Hocam bu güncellemeler gereksiz ise; sisteme yüklendikten sonra kaldırsak bir sorun çıkarmı?

Ayrıca; tema paketi sistemde hangi yol izleyerek yedekleyebilirim.

Kolaylıklar dilerim..

1.Sorun olmaz.

2.C:\Windows\Resources\Themes klasörünü yedekleyebilirsin.

• Like 1

DJ_Rush, 5 saat önce yazdı:

1.Sorun olmaz.

2.C:\Windows\Resources\Themes klasörünü yedekleyebilirsin.

Cevabınız için çok teşekkür ederim.

Affınıza sığınarak; son bir soru sormak isterim..

Bu tema uygulanmasını, sizin; .dll editlemesi ile mi yaptınız, yoksa tema proğramı ile mi windowsa enteğre etmiştiniz.

Sistem Açılış Sesi değişti.

Logon ekranı arkaplanı değiştirildi.

3.parti tema kullanma imkanı eklendi. Birkaç özel sevdiğim Temalar ve Masüstü resimleri eklendi.

Başlat ve Sistem ikonları değiştirildi.

explorer penceresi sayfa ileri geri tuşu özelleştirildi.

Masaüstü ikonları aktif gelir.

Sadece C:\Windows\Resources\Themes klasörü'nü yedeklesem, yukarıdaki, listenizde yazdıkllarınızı almış olurmuyum?

Kolaylıklar dilerim..

Edited by CEM0KA

Tema kullanmak için patch edilmiş .dll dosyaları kullanıldı. İkon görsellerinde .dll dosyaları değiştirildi veya editlendi.

Sadece temaları yedeklemiş olursun. Görsel ikonlar ve diğer efektler kalır. Ki bu tek bir dll değil 10,15 tane var. Değişik yerlerde.

Tümü sisteme entegre yani. Pro ekle kaldırda kaldırma seçeneği yok.

Bu yedek alma ne içindir?

Temiz kurulum yapın sürücülerinizi ve programlarınızı kurun daha sonra sistemin yedek imajını alın. Herhangi bir sorundan sonra imajı geri yükleyebilirsiniz.

• Like 1

DJ_Rush, 46 dakika önce yazdı:

Tema kullanmak için patch edilmiş .dll dosyaları kullanıldı. İkon görsellerinde .dll dosyaları değiştirildi veya editlendi.

Sadece temaları yedeklemiş olursun. Görsel ikonlar ve diğer efektler kalır. Ki bu tek bir dll değil 10,15 tane var. Değişik yerlerde.

Tümü sisteme entegre yani. Pro ekle kaldırda kaldırma seçeneği yok.

Bu yedek alma ne içindir?

Temiz kurulum yapın sürücülerinizi ve programlarınızı kurun daha sonra sistemin yedek imajını alın. Herhangi bir sorundan sonra imajı geri yükleyebilirsiniz.

Merhaba hocam..

Bu .dll'leri topluca BAT veya VBS dosyası şeklinde topluca yapabilme imkanınız olurmu desem :)

Kolay gelsin..

CEM0KA, 1 saat önce yazdı:

Merhaba hocam..

Bu .dll'leri topluca BAT veya VBS dosyası şeklinde topluca yapabilme imkanınız olurmu desem :)

Kolay gelsin..

Malesef. Böyle bir imkanım yok.

• Like 1

DJ_Rush, 26.11.2018 - 18:10 yazdı:

Teşekkürler üstadım, yaptığın windows ve uğraşıların için emeğinin hakkı ödenmez..

Ayrıca;  özveri ile sistemler hazırlayıp, katılımsız, Portable veya bekçok bileşen ve addonlar hazırlayıp, bizlere sunan değerli TNCTR ailesine emekleri için çok teşekkür ederim..

Saygılarımla..

Edited by CEM0KA
  • Like 2

DJ_Rush, 26.11.2018 - 18:10 yazdı:

Hocam sizide yoruyoruz ama Windows resim görüntüleyicide sıklıkla bu hatayı alıyorum çözümü varmıdır ?

image.png.3c5a9c06a2bd5fa2f05230529ef851b4.png

SoNKraL_, 2 saat önce yazdı:

Hocam sizide yoruyoruz ama Windows resim görüntüleyicide sıklıkla bu hatayı alıyorum çözümü varmıdır ?

İlk defa gördüğüm bir hata, bu sistemi kullanırken rastlamadım ve konu hakkında bilgim yok.

DJ_Rush, 21 saat önce yazdı:

İlk defa gördüğüm bir hata, bu sistemi kullanırken rastlamadım ve konu hakkında bilgim yok.

Hocam hata netframework kaynaklıymış.Garip olan Net framework 4.7.2 kurulamazken 4.8 preview kuruluyor.Kurulduktan sonrada netframework gerektiren yerlerde bu hatayı veriyor kaldırınca resim görüntüleyici sorunsuz çalışsada sistem ince ayar,preactived programlarda sorun çıkarıyor idm çalışmıyor misal yani sorunuda çözemiyorum açıkcası kafayı yemek üzereyim netframeworki kaldırıp netframework cleanup tool ile bütün dosyalarını sildirip tekrar kurulum denedim bu seferde 2side kurulmaz oldu netframework 3.5 sürümüde işimi görmüyor açıkcası

SoNKraL_, 02.01.2019 - 16:00 yazdı:

Hocam hata netframework kaynaklıymış.Garip olan Net framework 4.7.2 kurulamazken 4.8 preview kuruluyor.Kurulduktan sonrada netframework gerektiren yerlerde bu hatayı veriyor kaldırınca resim görüntüleyici sorunsuz çalışsada sistem ince ayar,preactived programlarda sorun çıkarıyor idm çalışmıyor misal yani sorunuda çözemiyorum açıkcası kafayı yemek üzereyim netframeworki kaldırıp netframework cleanup tool ile bütün dosyalarını sildirip tekrar kurulum denedim bu seferde 2side kurulmaz oldu netframework 3.5 sürümüde işimi görmüyor açıkcası

Dediğim gibi karşılaştığım sorunlar değildir. Araştırman gerekir. Kullandığınız yazılımları da kontrol edin. 

Gerekirse sanalda bu sorun çıkaran yazılımları temiz bir 7 iso ile test edin.

Zahmetli olabilir ama aklıma bu çözümler geldi.

Başka bir yöntem de sistemde bulunan tüm framework ve visual c++ eklentilerini temizleyin ve tekrar deneyin.

Açılmayan uygulamalar hangi eklentiyi gerektirirse buradan aio paketini indirip kurun

aio-runtimes_v2.4.7

Edited by DJ_Rush

Hepsini çözdüm ısrarla devam ediyor garip olan bu windows 7den bağımsız farklı bir windows 7dede aynı hatalar var o orjinal bildiğimiz starter sürümü oynanmamış ondada aynı hatalar var acaba diyorum microsoft kasıtlımı yapıyor tüm win 7lerde bu sorun varda millet uyanamamadı diye düşünmüyor değilim.