Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Kmpe 8-10 (x86/x64/ Native.x86) 11.06.2018

karadurak
 Share

Recommended Posts

Memoli, 39 dakika önce yazdı:

@karadurak Hocam;

minst.exe bulunamadı hatası alıyorum. Sebebi ne olabilir?

Aynı hatayı  Kmboot ta windows8x64 te de alıyorum.

Ama windows10x64 te almıyorum.

Baktığım zaman ne explorer da ne de disk yönetiminde USB sürücü görünmüyor.

aynı hatayı bende alıyorum   işte resimleri  mins exe bulunamadı adresi doğru yazdığınızdan emin olun diyor

Please register to see this content.

native win sekiz  ve diğerinde sorun var proğramlar masa üstüne gelmiyor adres yanlış diyor.ama win 10 larda böyle bir durum yok ve win 10 üzerinden yazıyorum

karadurak, 25 dakika önce yazdı:

@Memoli win8 in sadece x86 bit pe  versiyonu mevcut onda da önyükleme yaparken eğer flash belleği hideboot olarak biçimlendirdiyseniz o bölüme harf ataması yaptıktan sonra win8 i çalıştırın çünkü win8 gizli disk bölümlerini görmüyor 

görmesi için kısaca ne yapmalıyım. mutlaka basit bir çözümün vardır .o inancı taşıyorum

karadurak, 1 saat önce yazdı:

@tahsin4345 bu bizle alakalı bir durum değil Windows 8 gizli bölümlere harf atması yapmıyor o yüzden fkash belleğin gizli bölümüne harf ataması yapıp öyle yükleyin 

ben olayı çözdüm hatta şu an win8 32 bit üzerinden yazıyorum . NTFS  dosya sistemiyle formatla işaretleyip tekrar usb bellege yukleyince hiçbir sıkıntısı kalmadı 10  gb lık bir bölümüde gizli yaptı yani 16 gb lık usb bellekten  ikiye bölüp içinde birşey görünmeyen 10 gb lık bir bölüm diğer bölümdede iso dosyasının içeriği var.yani sonuç başarılı. native win8 de yalnız ne yaptıysam internet bağlanabilmem için kaplosuz drıverlerini yukleyemedim sonuçta o kısmı internetsiz bir windovs olarak kullanacağız anlaşılan  ALTTAKİ ÜÇ NOLU DİSK

Edited by tahsin4345

karadurak, 1 saat önce yazdı:

Ntfs sisteminde Uefi önyüklemesi yapamazsın. Fat32 bölümüne de zaten sürücü harfi atanmış görünüyor. Yani bu zaten hideboot biçimlendirmesi 

BU HALİYLE   uefi ön yüklemesi olmazmı .isonun yuklendiği kısım fet32    gördüğün gibi

tahsin4345, 14 dakika önce yazdı:

BU HALİYLE   uefi ön yüklemesi olmazmı .isonun yuklendiği kısım fet32    gördüğün gibi

Ntfs ile formatladım dedin o yüzden uefi yükleme olmaz ama attığın caps de uefi yükleme olur fat32 bölümü mevcut yani senin ekstradan yaptığın işlemi anlamadım. Hideboot.cmd ile zaten ntfs+fat32 bölüm oluşuyor 

tahsin4345, 10 saat önce yazdı:

olur Fat32 ye harf atanmış ordan açılır uefi de yüklersin ama Win8 de yine diğer 10 gb NTFS kısmı göremezsin.
Kafa karıştıran önce ki yaptığında  Fat32 olan kısım görünmezdi win8 açılıyordu  ama mins klasörü görünmeyen kısımda olduğundan programlar gelmiyordu.
Şimdide tam tersini yapmışsın. 

• Thanks 1

tahsin4345, 13 saat önce yazdı:

görmesi için kısaca ne yapmalıyım. mutlaka basit bir çözümün vardır .o inancı taşıyorum

Çözümü eski konuda yazmıştık unutulmuştur tabi, uefi için ayırdığımız fat32 kısmı gizlidir ve bu kısmı win8 ler göremez, harf ataması da yapmaz, dolayısıyla tüm programların bulunduğu KMPE klasörü, minst klasörü de görünmez ve programlar açılmaz. Bu durum sadece win8 lerde mevcut, win10 lar gizli bölüntüyü de görür ve harf atar bu nedenle win10 larda programlar normal çalışır. Win8 lerin programları görmesi için ise KMPE klasörünü adını değiştirmeden flaşın görünür olan ve win8 in harf atayabildiği NTFS kısmına kopyalamak yeterlidir. Yani her iki kısımda da KMPE klasörü olmalı. Sistem direk anadizinlerde KMPE klasörünü bulmaya ayarlıdır. Ntfs kısmı win8 lerde görünür olduğu için win8 açıldığında NTFS kısmına koyduğunuz KMPE klasörünü algılayıp programların normal çalışmasınk sağlar. 

• Like 2

tahsin4345, 14.06.2018 - 15:53 yazdı:

aynı hatayı bende alıyorum   işte resimleri  mins exe bulunamadı adresi doğru yazdığınızdan emin olun diyor

native win sekiz  ve diğerinde sorun var proğramlar masa üstüne gelmiyor adres yanlış diyor.ama win 10 larda böyle bir durum yok ve win 10 üzerinden yazıyorum

fat32 bolumu gızlı oldugu ıcın, wın8ler calsımıyor,

cunku, flashtakı fat32 bolumu wın10 da gorunur ama wın8 ve win7 de gorunmez, gorumedıgı ıcın wınpe8 calısmaz

ben su sekılde sorunu halettım

KMPE içeriğini ntfs'ye DE kopyaladım, wim10ları sildim, sadece wim8ler var

fat32de hepsi var. şimdi hepsi çalışıyor.

son olarak flash tek parca olsa hepsı calısır.

Edited by ozanaus
  • Thanks 1

ozanaus, 20 dakika önce yazdı:

fat32 bolumu gızlı oldugu ıcın, wın8ler calsımıyor,

cunku, flashtakı fat32 bolumu wın10 da gorunur ama wın8 ve win7 de gorunmez, gorumedıgı ıcın wınpe8 calısmaz

ben su sekılde sorunu halettım

KMPE içeriğini ntfs'ye DE kopyaladım, wim10ları sildim, sadece wim8ler var

fat32de hepsi var. şimdi hepsi çalışıyor.

son olarak flash tek parca olsa hepsı calısır.

Flash tek parça oldugunda sorun yok ikiye böldüğümüzde  win8ler gizli bölüme harf atayamıyor.

Ben bu sorunu da çözmüştüm. Gizli bölüme harf ataması yaptırabiliyorum. Win8 PE açıldıgında flash bellegi çıkarıp tekrar takın ve kısayolları yenile butonuna tıklayın sorun çözülmüş olacak.

Bi dahaki güncelleme de flash bellegi çıkarmaya gerek kalmadan gizli bölümü görmesini saglamaya çalışacağım.

karadurak, 1 dakika önce yazdı:

Flash tek parça oldugunda sorun yok ikiye böldüğümüzde  win8ler gizli bölüme harf atayamıyor.

Ben bu sorunu da çözmüştüm. Gizli bölüme harf ataması yaptırabiliyorum. Win8 PE açıldıgında flash bellegi çıkarıp tekrar takın ve kısayolları yenile butonuna tıklayın sorun çözülmüş olacak.

Bi dahaki güncelleme de flash bellegi çıkarmaya gerek kalmadan gizli bölümü görmesini saglamaya çalışacağım.

hocam win8 native hiç açılmıyor, dolaysıyla harf atama gıbı bır sansımız yok

karadurak, 2 dakika önce yazdı:

restart mı atıyor

evet hocam hiç açılmadan restart

ama dedıgım gıbı kmpe ıcerıgının tamamını ntfsyede atarak bu sorunu astım, ama ntfsden wım10ları sııldım, olar zaten fat32de oldugu ıcın sorun yok ve hepsı calsıyor

ozanaus, 17 dakika önce yazdı:

evet hocam hiç açılmadan restart

ama dedıgım gıbı kmpe ıcerıgının tamamını ntfsyede atarak bu sorunu astım, ama ntfsden wım10ları sııldım, olar zaten fat32de oldugu ıcın sorun yok ve hepsı calsıyor

rstart atmasının gizli bölümle alakası yok. sen kmboot dan kullanıyorsun sanırım. bu bcd ile alakalı , onu düzenleyip tekrar sunacam. yalnız bu konudaki kmpe yi tek başına kullanırsan herhangi bi restar atma durumu yok 

hayır hocam, kamboot kullanmıyorum

flashı 2ye bölüp, KMPE 8-10 x86_x64 [20.04.2018] içeriğini fat32ye atıyorum

wın8ler harıç sorunsuz calısıyor

win8 masaustü boş gelıyor

native ise açılmadan restart yiyor

ozanaus, 2 saat önce yazdı:

hayır hocam, kamboot kullanmıyorum

flashı 2ye bölüp, KMPE 8-10 x86_x64 [20.04.2018] içeriğini fat32ye atıyorum

wın8ler harıç sorunsuz calısıyor

win8 masaustü boş gelıyor

native ise açılmadan restart yiyor

linkteki bcd yi kmpe klasörünün içine atıp degiştr. Native nin çalışması laızm 

hem uefi hem legacy kurulumu flash diske en basit yöntemle nasıl kurarız biraz karışmış anlatımlar teşekkürler..tool dan kurduğumda flash sürücü boş geliyor windows isolarını nereye nasıl atacağız acaba?

Edited by ikaraot

gundar, 11 saat önce yazdı:

windows kurulumlarına windows xp kurulumunu nasıl ekleyebilirim?

iso dan kuracaksanız  ISOSetup yönetemi ile kurun eger katılımsız kurulum yapacaksanız. wim veya 7z kurulumu için startsetup'u kullanın. Her iki durumda da kurulum dosyalarınızın elinizde olması gerekiyor.

ikaraot, 2 saat önce yazdı:

hem uefi hem legacy kurulumu flash diske en basit yöntemle nasıl kurarız biraz karışmış anlatımlar teşekkürler..tool dan kurduğumda flash sürücü boş geliyor windows isolarını nereye nasıl atacağız acaba?

çalışmayı flash bellege kopyalamakl için cmd dosyasını çalıştırıp start'a basmanız yeterli

karadurak, 22 saat önce yazdı:

Hideboot kullanıcıları. Win8 in sürücü harfi ataması ve nativenin restart atmaması için  boticeden hideboot sürücüsünü "Set Accessible" yapın.

b62o1Z.png

Hocam firadiski nasıl kullanabiliriz bana lazım firadisk grup4 dos a ekleyemedim yardımcı olursanız sevinirim.

ikaraot, 5 saat önce yazdı:

Hocam firadiski nasıl kullanabiliriz bana lazım firadisk grup4 dos a ekleyemedim yardımcı olursanız sevinirim.

Firadisk'e bi ihtiyaç kalmadı ama kullanmak istiyorsanız linkteki dosyada menü kodları ve kullanımı mevcut 

• Like 1

karadurak, 9 dakika önce yazdı:

Firadisk'e bi ihtiyaç kalmadı ama kullanmak istiyorsanız linkteki dosyada menü kodları ve kullanımı mevcut 

menu.lst ye hangi kodu eklememiz lazım acaba? birde firadisk klasörünü fat32 kısıma mı ntfs yemi atayım hocam? isolar ntfs kısmında. 

ikaraot, 16 dakika önce yazdı:

menu.lst ye hangi kodu eklememiz lazım acaba? birde firadisk klasörünü fat32 kısıma mı ntfs yemi atayım hocam? isolar ntfs kısmında. 

içerisinde açıklama mevcut, menü.lst kodlarını da içine koyduım oradan bakın. fradisk klasörünün nerde oldugu önemli degil isoları işlemden geçirdikten sonra ISO klasörüne atıyorsun