Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Kmpe 8-10 (x86/x64/ Native.x86) 11.06.2018

karadurak
 Share

Recommended Posts

Please register to see this content.

hocam buradaki winpe gibi yönetici ayarları ve  birçok programın gereksimi olan yazılımları ( DirectX 12 Full .NET Framework 2.0 SP1 - 3.0 SP2 - 3.5 SP2 - 4.7.2 Powershell 5.1.17134.1 ) ilave edebilirseniz sonradan birçok programıda kendimiz çalıştırabiliriz ...

bu arada yumi 2.5.6 ile usb hazırlayanlar

KMPE yi single winpe olarak eklerseniz sorunsuz birşekilde çalışıyor

Win10 u Multi Winİnstaller olarak, Linux Mint ide Mint kategorisinde ekledim. Bu 3 dağıtımda normal boot ediyor. USBnizi önceden tek parça ntfs formatlayın.

• Like 1

34ero, 14 saat önce yazdı:

hocam buradaki winpe gibi yönetici ayarları ve  birçok programın gereksimi olan yazılımları ( DirectX 12 Full .NET Framework 2.0 SP1 - 3.0 SP2 - 3.5 SP2 - 4.7.2 Powershell 5.1.17134.1 ) ilave edebilirseniz sonradan birçok programıda kendimiz çalıştırabiliriz ...

dediginiz bileşenleri eklersem lite windows gibi birşey olur yani boyut olarak bir winpe çekirdeginin nin    yüksek olası  makina da açılma süresini  oldukça etkileyecektir.

• Thanks 1

karadurak, 2 saat önce yazdı:

dediginiz bileşenleri eklersem lite windows gibi birşey olur yani boyut olarak bir winpe çekirdeginin nin    yüksek olası  makina da açılma süresini  oldukça etkileyecektir.

Yukarıdaki winpeyi deneyebildiyseniz açılışı süresi bana çok yüksek gelmedi (2gb boyutlarında) iyi tarafı winpe de problem yaratan birçok programın çok rahat kurulup çalışması oldu tabii bu konuda siz daha iyi bilirsiniz deneme fırsatınız olursa bizim Kmpe için  :) faydalı olur diye düşündüm...

Edited by 34ero

Merhaba öncelikle emekleriniz için teşekkür ederim proje çok güzel. Windows kurulumuna geçince türkçe ve ingilizce dil seçeneği soruyor buna Almanca dil desteği eklemek mümkün mü ve nasıl olacak? Yardımınıza ihtiyacım var. Crasedure hocamın yardımı ile bootx64. ve bootx86. dosyalarını almanca yapabilmiştim O zaman da hem sizin kmboot hemde kendi paylaşımları olan multibootlarda almanca olarak yükleme yapabiliyorum bu sistemde ise windows manager da iso veya wim dosyası gösterdikten sonra Türkçe ve ingilizce ye ek olarak birde Almanca seçeneği için nasıl bir yol izlemek lazım?

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@iklim72  Alamaca için dil klasörlerinin sources e ve lang.ini dosyasına eklenmesi gerekir. Ben almanca dilini ekledim siz winpe'yi mount edip \Program Files\78setup\Utilites  klasörüdeki "sources64.7z" dosyasını silip

kopyalayıp  winpe yi tekrar paketleyin. 

Merhaba çalışmalarınızı takdir ediyorum.

Bu projenizin ,bu proje ile (Km Boot & Pe V2 (x86/x64) 20.06.2018 ) arasındaki fark nedir.  v2 de uefi format olayı var mıdır. (4 gb mi ne onu geçince fat32 ile biçimlendirme olmuyor ondan dolayı uefi format atamıyorduk diye hatırlıyorum).

• Like 1

lori_mehmetziya, 2 saat önce yazdı:

Merhaba çalışmalarınızı takdir ediyorum.

Bu projenizin ,bu proje ile (Km Boot & Pe V2 (x86/x64) 20.06.2018 ) arasındaki fark nedir.  v2 de uefi format olayı var mıdır. (4 gb mi ne onu geçince fat32 ile biçimlendirme olmuyor ondan dolayı uefi format atamıyorduk diye hatırlıyorum).

Kmboot daha gelişmiş ve daha kapsamlı bir çalışmadır ayrıca km 8-10 pe yi bünyesinde barındırır. Uefi formatı her iki çalışma üzerinden yapabilirsiniz, usb yine fat32 olarak formatlamanız gerekir. 4gb sınırı Windows İSO boyutu için geçerlidir ve km sistemleri için Windows İSO boyutunun önemi yoktur çünkü İSO bun nerede olduğunun önemi yoktur, km sistemlerini Uefi olarak başlatırsanız İSO nun  boyutu ve yerinin önemi olmaksızın Uefi olarak format atabilirsiniz. Konu başlıklarını ve videolu anlatımları incelemenizi tavsiye ederim. 

• Like 4

• 3 hafta sonra ...

mrb usb belleği 2 ye bölerek yapmak istiyorum ama resimdeki gibi hata veriyor sonrada yazma hatası vs  gibi bir hata veriyor.usb belleği normalde biçimlendiriyorum içine veri atıp silebiliyorum yani bellekte yazma koruması vs yok

pardon resmi yanlış attım video ekleyeceğim

Edited by herz
yanlış resim

herz, 41 dakika önce yazdı:

mrb usb belleği 2 ye bölerek yapmak istiyorum ama resimdeki gibi hata veriyor sonrada yazma hatası vs  gibi bir hata veriyor.usb belleği normalde biçimlendiriyorum içine veri atıp silebiliyorum yani bellekte yazma koruması vs yok

pardon resmi yanlış attım video ekleyeceğim

videodaki hatayı veriyor ve usb ye yazamıyorum sorun nedir acaba

herz, 17 saat önce yazdı:

Kingston Format Utility  ile flash belleği farmatladıktan sonra sıkıntısız kurulum yaptı

Sorun genelde windowstan kaynaklı oluyor. Yine yaparsa flash belleği manuel olarak biçimlendirip sistemi  Kmpe üzerinden başlat ve flash a oradan yükleme yap sorun kalmaz 

karadurak hocam birşey soracaktım ana menüdeki siyah zemini gfx dosyası ekleyip değiştirebilirmiyiz.ben denedim olmadı menü list şöyle yazdım
gfxmenu /GFXMENU/KASA.GFX

Legacy olarak grupdos4 menüden başlatman gerekli yoksa gfxmenü bir işe yaramaz.

herz, 3 saat önce yazdı:

karadurak hocam birşey soracaktım ana menüdeki siyah zemini gfx dosyası ekleyip değiştirebilirmiyiz.ben denedim olmadı menü list şöyle yazdım

gfxmenu /GFXMENU/KASA.GFX

Değiştirbilirsin. Diğer gfx menüler nasıl eklenmiş ise ona bakarak ekleme yap şuan pc başında olmadığım için kodları paylaşamıyorum 

Edited by karadurak

Antivirüs güncellemesinde KMPE/MInst/Portable/Antivirus yolunda cureit.exe ve KVRT.exe ler değişti.

Ancak KMPE/MInst/Portable/Antivirus yolunda SmartFix.exe yok. KMPE/MInst/Portable/SmartFix All Eng.exe mevcut. Buradaki exe mi değişmesi gerek. Yoksa   KMPE/MInst/Portable/Antivirus klasörüne SmartFix.exe yi mi ekleyeceğiz.1.PNG.6ae04ee74118b45fefba4fc5068d39df.PNG2.PNG.0901805a86fbe531ee34d92891f98356.PNG

amb_drivers, 15.07.2018 - 10:24 yazdı:

Antivirüs güncellemesinde KMPE/MInst/Portable/Antivirus yolunda cureit.exe ve KVRT.exe ler değişti.

Ancak KMPE/MInst/Portable/Antivirus yolunda SmartFix.exe yok. KMPE/MInst/Portable/SmartFix All Eng.exe mevcut. Buradaki exe mi değişmesi gerek. Yoksa   KMPE/MInst/Portable/Antivirus klasörüne SmartFix.exe yi mi ekleyeceğiz.1.PNG.6ae04ee74118b45fefba4fc5068d39df.PNG2.PNG.0901805a86fbe531ee34d92891f98356.PNG

KMPE/MInst/Portable/SmartFix AllEng.exe yolundaki exe yi 7zip ile açıp indirdiğiniz güncel smartfix.exe yi içine atıp değiştirin o kadar. Digerleri de sabit yer değişikliği olmayacak 

Teşekkürler üstat

KMPE/MInst/Portable/SmartFix AllEng.exe yolundaki exe yi 7zip ile açıp indirdiğiniz güncel smartfix.exe yi içine atıp değiştirin o kadar. Digerleri de sabit yer değişikliği olmayacak 

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Like 1

• 1 ay sonra...
ozanaus, 19 saat önce yazdı:

karadurak hocam, gizli bölümün boyutunu düşürmek mümkün mü?

isodan driverpackı sılıp, BootInst_(HideBoot) çalıştırırken kalan isonun boyutuna göre gizli bölüm oluşturmasını istiyorum.

tşkler

BootInst ile iso yu tekrar yüklediginizde otamatik olarak küçültmü yor mu. O yapmıyorsa Utmake ile  format bölümünden size sources i seçerek isonun boyutuna göre bölebilirsin.  Öteki türlü manuel olarak bootice ile yapılır. 

PDZYzd.png

• Like 1