Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

çöken Işletim Sisteminin Içindeki Dosyaları Kurtarmak

Celest
 Share

Recommended Posts

Çöken işletim sisteminin içindeki dosyaları kurtarmak

arkadaşlar windows çöktü içinde en önemli dosyalarım var MSI leptop kullanıyorum dosyaları kurtarmak için en iyi en kolay yöntem nedir?
birde sistem açılırken no media present hatası alıyorum.

@forjest

Edited by Celest

Kurulum Live olarak çalışan genellikle çoğumuzun bildiği üzere WinPE Boottable veya Linux sistemler işletim sistemlerinden ufak boyut olanları dahi işe görecektir amaç windows sistem içindeki önemli verileri yedeklemek olduğundan Slax linux var boyutu ufak diye ekledim.Yazdırma Boot> İndirilen iso,Rufus ile usbdisk için ,nero imgburn cd için vs. | yazdırılıp işlemler yapılır.

Slaxlinux9.4.0 Live boot eder:  sistem başladığında File manager üzerinden,tüm dosyalara erişebilirsiniz.Harici disk varsa ona copy/past edersiniz.Live çalışma mantığında bir çok sistem mevcut ayrıca tabiiki Linuxmint,Ubuntu,Manjaro vs.

WİNPE Live ISO: 

Please register to see this content.
 köylü üstadımızın çalışmasıdır.

Konu linki

Spoiler

+

no media present hatası bios'la ilgili ihtimali yüksek bios ayarlarını varsayılan ayarlara sıfırlayarak denemek gerekli.

Saygılarımla. :) 

hocam dosyaları kurtardım winpe ile bu işlem tamam ama şimdi ise no media present hatası ile başım dertte biosu sıfırladığım halde aynı hatayı alıyorum yönergelere baktım videolarda aynısını yaptım gene alıyorum

@forjest

Edited by Celest

Celest, 2 dakika önce yazdı:

hocam dosyaları kurtardım winpe ile bu işlem tamam ama şimdi ise no media present hatası ile başım dertte biosu sıfırladığım halde aynı hatayı alıyorum yönergelere baktım videolarda aynısını yaptım gene alıyorum

@forjest

Bazı Msi model laptoplar ile ilgili genel bir sorun olduğuna yönelik bilgiler mevcut net üzerinden.Çözümle ilgili bazı öneriler gördüm

Please register to see this content.
ama ingilizce açıklamalar var isterseniz inceleyin.Farklı birşey varsada,alanında uzman diğer arkadaşlarda konunun çözümüne yönelik bilgilendirme yorumu yapacaklar.

Celest, 1 saat önce yazdı:

@forjest

bios ta yanlış hatırlamıyorsam sata configuration ayarını legacy yap  f10 ve ya hangisiyse biosu kaydetmeden cıkma arkadasımın laptobu da msı di ordan aklıma geldi kolay gele

Celest, 2 saat önce yazdı:

@forjest

Biosu güncelleyin, güncelleme yoksa en son çıkan biosu tekrarda yükleyin ve bios ayarlarından windows boot ilk sıraya alın.

ekran kartı sürücüsünde hasar oluşmuş olabilir. bunun içinde windows u temiz formatla yeniden kurman gerekir.

bunu şurdan çıkartıyorum; benim monitör hdmı ile bağlı. bios dan windows a geçme aşamasında ekran kartı görüntüyü geç devraldığında  no hdmı diyor.  ve o aradaa asus logosuda büyük yazı olarak görünüyor. ama sn ler içinde windows ddevralınca hdmı ve eekran kartı sürücüsü devreye giriyor yazı küçülüyor ve sonra normal devam ediyor.

madem yedeklerini aldın niye kendine göre bir windows formatlamıyorsun.?  windows çökük nasıl yapıcam bunu dersen winpe veya varsa bir rwindows  format dvd si usb si onlarla işini görebilirsin. biosu sıfırlamak veya güncellemek için sitesinden en son sürüm driverini indirip rardan çıkar. .cap dosyası olarak usb ye at  usb  yi usb portuna tak MSI da nasıldır bilmiyorum ama çok farklı olacak değil.  sonra restart yapıp del tuşu ile biosa gir bios da tool  kısmı var orada bir sekmede depolama aygıtlarının hepsini gösterir. yani pc ye bağlı olan..  f1/, f2/ 3,4, diye gider. senin o cap dosyasını hangisinde ise bul ve üstüne çift tıkla. inggilize driveri yüklemek istiyormusunuz diye soracak sende yes, ok neyse ona tıklayacaksın. ve bir kaç sn sonra bios sıfırlanacaak ve succufuly update yani başarıyla güncellediniz diyecek sonra yeniden başlayacak pc ve sıfırlandığı için düzenlemek için F1 e ebasın diyecek, f1 e basınca bios fabrika ayarlarında gelecek.  gerisi sana kalmış :) yani ueffi kurulum yapacaksan secure den uefi yi seçeceksin sata configürasyonunu cihazla sata 3 isee auto ahci ide raid diye seçenek sunacak auto ya alsan olur.  uefi kurulum yapmayacaksan F5 optimize veya default ayarlar için F5 e bas yes /no derse yes e bas en son F10 dan son yaptığın ayarları kaydetmen lazım. boot kısmından  kurulum medyasını birinci sıraya al ve kuruluma başla.

bu arada windows çökmesi nasıl oluyor :) gerçekten bilgi için soruyorum.

• Like 1