Jump to content

Null Ne Demek?

Recommended Posts

arkadaşım raklmarda işlem sonu "0" sa harflerde de "0" yerine null vardır yanı harflerin 0 'ı da null dur. örneğin programlamada da döngü sartı 0 olsun yanı 0 girilince işlem yapsın olunca yapsın aynısını karekterlerde de girilen karekter null ise diye tanılmana bilir yanı bir değişkenı yada veriyi eksik giridğini yada bir işlmein sonucun boş olduğunu ifade eder programlamada genelde bu tür hatalar aynı değişkene farklı değerler atayıp ikisini yazdırmaya kalktığın zaman yapar

ban sorarsan bir yerde eksik bir değer girdin

web tasarımında nasıl bir hata olduğunu bilmiyorum

umarım yardımcı olmuştur

arkadaşım raklmarda işlem sonu "0" sa harflerde de "0" yerine null vardır yanı harflerin 0 'ı da null dur. örneğin programlamada da döngü sartı 0 olsun yanı 0 girilince işlem yapsın olunca yapsın aynısını karekterlerde de girilen karekter null ise diye tanılmana bilir yanı bir değişkenı yada veriyi eksik giridğini yada bir işlmein sonucun boş olduğunu ifade eder programlamada genelde bu tür hatalar aynı değişkene farklı değerler atayıp ikisini yazdırmaya kalktığın zaman yapar

ban sorarsan bir yerde eksik bir değer girdin

web tasarımında nasıl bir hata olduğunu bilmiyorum

umarım yardımcı olmuştur

Ben "Ipb Board 2.3.3 Null" sürümünü bir siteden indirdim herhangi bir hata falan olmadı kurulumda.Web tasarımında hata olduğunu zannetmiyorum.

Adresi veriyim yeni kurdum daha taptaze..

www.turkfix.co.cc[/CODE]

• Administrator

Ben invision'dan başka phpbb kullandım biraz. Ama kontrol olarak IPB'ye yaklaşamaz bile. Vbulletin'i denemedim. Ama onda kontrol çok yoğun. Ve bir şikayette hemen kapatırlar siteni. Eğer ciddi birşey düşünüyorsan, IPB'yi satın al(150$)

IBP Board İncelediğim forum sistemleri içinde en iyisi. Elimizi biraz cebimize atmamız gerekecek heralde... Napalım ya null sistem kullanıp belli bir süre sonra büyüdükten sonra yok olup gitmeye mahkum olacaz.Ya da adam gibi lisans satın alıp yola takılmadan devam edecez.:(

Vbulletin kullanım açısından gerçekten çok iyidir. Ancak lisans yoksa , ilk seferde Vbulletin erişimi , ikinci seferde host kapatma girişimleri , 3. seferde ise domain kapattırmaya kadar gidebilecek yasal hakları vardır. Ve VBulletin , En çok şikayet edilen forumdur.

Ayrıca, Gerek IBP gerek başka sistem farketmez(Vb hariç :D). Büyüyene kadar bir süre "nulled" versiyonları kullanabilirsin. Böylece paranı sokağa atma riskin ortadan kalkar.

Saygılarımla.

Vbulletin kullanım açısından gerçekten çok iyidir. Ancak lisans yoksa , ilk seferde Vbulletin erişimi , ikinci seferde host kapatma girişimleri , 3. seferde ise domain kapattırmaya kadar gidebilecek yasal hakları vardır. Ve VBulletin , En çok şikayet edilen forumdur.

Ayrıca, Gerek IBP gerek başka sistem farketmez(Vb hariç :D). Büyüyene kadar bir süre "nulled" versiyonları kullanabilirsin. Böylece paranı sokağa atma riskin ortadan kalkar.

Saygılarımla.

İyi fikir :D

• 2 years yıl...

13 senedir web tasarımıyla uğraşıyorum, sayısız şekilde null script indirmiş olabilirim, bunun yanında programda indirmiş olabilirim ama size yemin ederim 2 senedir web sitelerimin birçoğunda iframe virüsü var ve ben her yolu denedikçe lisanslı antivirüs satın alsam bile çıkıyorlar.

Araştırmalarım sonucu kullandığım bazı null program ya da scriptlerden olduğu kanısına vardım ve null olan herşeyden kaçmaya başladım.

Kendinizi benim yerime koyarsanız 80in üzerinde web siteniz var olduğunu düşünün ve bunlarda iframe virüsü çıkınca bunların en az 50 kişisi "web siteme virüs bulaşmış" ya da "google beni kara listeye almış" senin yaptığın siteden dolayı diyerekten sizi arayınca inanınki kafayı yiyorsunuz.

Bu null olaylarından bulaşıyormuş meğersem. Artık null kullanmamaya karar verdim. Aynı şeyin kendinize yapıldığını düşünün. Bir yerde bazı şeylerde lisanslanmalı diye düşünüyorum. (işletim sistemleri hariç) :)

Lütfen dikkat edin.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...