Jump to content

Asp.net (mvc Vs) Ile Hızlı Satış Sistemi Yapmak Ne Kadar Mantıklı?

ratapan
 Share

Recommended Posts

Asp.net (MVC vs) ile hızlı satış sistemi yapmak ne kadar mantıklı?

Arkadaşlar asp.net (MVC) ile resimdeki gibi hızlı satış sistemi geliştirmek sizce ne kadar mantıklı.Bu şekilde geliştirmek istememin sebebi telefon tablet bilgisayar vs tüm cihazlarda web sayfası üzerinden işlemleri yaptırarak masaüstü ,mobil versiyon olarak ayrı ayrı program yazmadan tek uygulama ile işlemi halletmek.Tabi sitenin mobil ve masa üstü olarak en az iki adet tasarımı olacak.Bahsettiğim tasarım şekli.

GDokzZ.png

Piyasada gördüğüm web tabanlı tasarımlar ise aşağıdaki gibi sade ve yetersiz bence.Ben yukarıdaki tasarımı web tabanlı olarak yapmak istiyorum.Sizce dil ,teknoloji vs seçimi doğru mu? Önerilere açığım.

aY2DXQ.png

şimdi öz fikrimi söyleyeyim mesela normal yazılıma güncelleme isterken yazılımı satan firmalar bazen uçuk fiyatlar çıkarabiliyor ama web tabanlı yazılımı her yerde herşeyde çalıştırabiliyorsun diğer programlamalara göre ıvır zıvır gerekmiyor yok bilgisayarda şu olacak bu olacak vs gibi hatta bu sistemi localde çalışacak şekilde internetsiz çalıştırsan bile sana ve satacağın firmaya bir + katar cogu firma artık el tabletlerini el terminallerini kullanıyor mesela bunlarda siparişi girmek için server yolluyor gibi buda web tabanlı olması + olur yok android işletim sistemine göre yok ios göre program yazmak zorunda kalmazsın ama tabiki burada en önemli kısım talep arz kısmı müşterin ne ister neyi ister nasıl ister ona önem vermek gerek bu arada elinde böyle buna benzer bir örnek proje varmıydı varsa bana incelemek ve geliştirmek için atabilirmisin