Jump to content

İngilizce Xp De Türkçe Karakterli Dosya İsmi Sorun

vesko

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar. Tiny XP Platinum adında bi XP kurdum bilgisayarıma ancak şöyle bi sorun yaşıyorum: Türkçe karakterli bi dosya oluşturduğum zaman bu dosyayı herhangi bi programda kullanmaya kalkınca dosya bulunamadı hatası veriyor. Mesela şarkı.mp3 adlı bi dosyayı media player veya winampta çalmaya çalıştığımda bulamadım dosyayı diyor ancak dosyayı sarki.mp3 e çevirdiğim zaman bi sorun yok. bu problemi düzeltmenin bi yolu var mıdır? teşekkürler.

"Tiny" olduğu için dil desteği paketleri yoktur. Ayrıca windowsda non-unicode karakterler için ctfmon.exe diye bir servis vardır, o da bulunmayabilir senin xp editionında. Daha geniş bir paket kullanman gerekiyor.

"Tiny" olduğu için dil desteği paketleri yoktur. Ayrıca windowsda non-unicode karakterler için ctfmon.exe diye bir servis vardır, o da bulunmayabilir senin xp editionında. Daha geniş bir paket kullanman gerekiyor.

teşekkürler. peki bu dil paketlerini daha sonradan yükleme imkanım yok mu acaba? ctfmon diye bi exe çalışıyor task manager dan baktığımda bahsettiğiniz servis bu mu acaba?

ben bunu düşük konfigurasyonlu bi sistemde kullanmayı planladığım için seçtim.performans benim için ön planda.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...