Jump to content

Crysis Oynanması İçin Gereken Özellikler

exorst

Recommended Posts

merhaba arkadaşlar bende dual core 2.00ghz işlemcili 2gb ram geforce7300 256/512 ekran kartı özelliklerinde bilgisayarım var ama bu crysis oyununda tutuklu kalıyor ayarları en düşük seviyede ve çözünürlüğünü 800x600 de yapıom oyun takılmadan oynanıyor ama görüntü tabi iğrenç yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler(ayrıca xp ultimate editation 2007 kullanıom bi etki yaparmı )

• 3 hafta sonra ...

uzun araştırmalarım sonucu crysisi cok iyi olmasada highda 40 fps civarı oynatatacak sistem tek kasa 1.500 ytl

en önemliside ekran kartı ve 8800gt almalısınki 400 ytl sadece bu ozaman gercek crysisi oynarsın

efectsiz crysis susuz dünya gibi birşsey .

su linkteki videoyu izlemeni tavsiye ederim.

Please register to see this content.

uzun araştırmalarım sonucu crysisi cok iyi olmasada highda 40 fps civarı oynatatacak sistem tek kasa 1.500 ytl

en önemliside ekran kartı ve 8800gt almalısınki 400 ytl sadece bu ozaman gercek crysisi oynarsın

PEKİ ati radeon gigabyte 1900 xtx le bu oyun oynanabilirmi ( overclocklı) işlemcimde pd930 ([email protected])(donanim haber tr 3 . sü)

crysis donanım ne kadar iyi olursa görüntü o kadar iyi

olu

şu anda yeni nesil anakartları 3 sli olarak üretime geçtiler

çünkü hdvd formatlı oyunlar yer alacak

bunun için crysise yüklenmeyin

oyun motoru donanıma bağlı çalışıyor

p43.0 800 mhz

2 gb ddr400 ram

fx5700 erisi ekran kartıyla bile oynanır( tabi bu pc 2005 yılında hiç durmadan 4 ay boyunca 3ds max te animasyon hazırladı)

crysis açarken shadowsu etkin kılmayın dx9 lada oynarsınız ve oyun çakılmaz

birde bu fsp tps yapıyormuş gibi türlü şeylerden vazgeçin artık

oyunu oynuyorsunya gerisi boş

• 1 ay sonra...
directx 10 destekli bir ekran kartı olmadan oyunu oynamanız çok zor.ati radeon hd2600 yada geforce 8500 gt gibi bir ekran kartı işinizi görebilir.

Gigabyte 7600 gddr3 var 256 lık ve 2 gb ram le vista ultimatte hiç kasılmadan oynuyorum

.. Sorun şu grafik ekran açısından bi ekran kartı alacağınızda ddr3 yada ddr4 olmasına dikkat edin

256 yada 512 olması yada drtx 9 yada 10 da o kadar önemli değil..Crysis için..

Tabi maximum çözünürlük istemiyorsanız..

Senin ekran kartı biraz eski kalıyor Crysis için ..

bende de buna benzer hatalar olmustu ancak core 2 duo ve EN8800GT alınca oyunu AA8x yapınca bile birazcık takılmadan oynayabiliyorum. birde ekran kartı benim gibi iyi olup da monitör ve kasanın beslemesi kötü olursa oyunu hiç oynayamazsınız. ben bu sorunla karşılaştım

• 9 ay sonra...

bence sen driverlerini güncelle ekran kartı driverini gidipde kutusundan cıkan cd den kurma sitesinden en son versiyonu yukle butun driverler için gecerli ...

artı bios update yap ... cunku bilgisayarın crysis gibi basit bir oyunu oynaya bilecek durumda ...

• 2 hafta sonra ...

Öncelikle hepinizi selamlıyorum. Benim bi sorum olacak. Şimdi benim ekran kartım 512 ram ise o da 512 mb oyunun çözünürlüğünü azaltsam bu özellikte çalışmazmı? Başka sitelerde minimum 1gb diolarda size sorayım dedim. Lütfen acil cevap. :shok:

• 3 ay sonra...

Ekran kartı olabilir.Benim donanım şu rahat oynuyorum mesela;

# 2 Gb Ram

# Çift Çekirdek 3.0 GHZ İşlemci (Intel E8400)

# Ati Radeon HD 3850 512 Mb

Örnek olabilir.Bir de temiz XP kullan demişler, kurduğun sistem çok iyi optimize edilmişse kafana takma o daha temizdir :)

o ekran kartıyla normal..

crisis en fazla donanım isteyen oyundur..

alakası yok..x1650 ile dahi çalışıyor bu oyun... (tecrübe ile sabittir)

dostum sen 1500tl ye aldıysan mesajını yazdığın dönemde fena kazık yemişsin..ben ekim 2007 de 750 tl ye ladım şuan oynayamadığım oyun yok..ekran kartımda 8600 GT

bende amd turionx2 1.9 ghz işelmci 2gbddr400 ram ve geforce 8400 ekran kartıyla crysis oynayabilrimyim? lütden yardımcı olurmusunuz

ddr400mhz ram ile çok ama çok zor...denemeyin bile

bence sen driverlerini güncelle ekran kartı driverini gidipde kutusundan cıkan cd den kurma sitesinden en son versiyonu yukle butun driverler için gecerli ...

artı bios update yap ... cunku bilgisayarın crysis gibi basit bir oyunu oynaya bilecek durumda ...

bios update neyi değiştirir anlatmanı isterdim :)

ben 2 senedir hala kutudan çıkan cd yi kurarım..GTA 4 sorunsur çalışıyor eğer sözünüz ağır oyun oynamaksa :)

Öncelikle hepinizi selamlıyorum. Benim bi sorum olacak. Şimdi benim ekran kartım 512 ram ise o da 512 mb oyunun çözünürlüğünü azaltsam bu özellikte çalışmazmı? Başka sitelerde minimum 1gb diolarda size sorayım dedim. Lütfen acil cevap. :)

çözünürlüğü azaltsanız bile tadında oynayamazsınız...512 ram ile hiç denemeyin bence...çünkü bilgisayarınız açıldığında o 512 den zaten harcıyo olucak...üretici firmalar onun için önerilen ram miktarını açıklarlar..düşünsene windows açıldığında ki ben xp den bahsedicem minimum 250 mb ram tüketimi olucak..geri kalan sence crysis için yetermi?

Benim <amd athlon 64 X2 dual core 5200+ 2,70 ghz 2 gb ram Atı radeon hd 2600 XT 512 mb>

arkadaşlar bu özelliklerde Crysis yüklenirmi,yada kasar mı?

(Yorumlarınızı bekliyorum.)

çok az bi kasılma ile o da malum ağır sahnelerde kısa süreli kasılmalardır..onu dışında oynarsın...

benim ekran kartım ati radeon hd 2600 pro oldğu halde en düşük seviyeye çekiyorm özellikleri ancak oynuyorm ama hiç zevkli olmuyo .. crysis i en üst seviye de hiç takılmadan oynamak için alabilceğim en iyi ekran kartı nedir?

• 1 yıl yıl...

Bu oyunu %100 sorunsuz oynamak pek mümkün değil zaten

Q8200 CPU

X48-DS5 Anakart

HIS HD 4870 IceQ4 Turbo 1GB Directx 10.1 Grafik Kartı

4GB DDR2 Ram

Konfigürasyon bu.. Bu sistemde bile kasma değilde, ara ara nadiren takılmalar oluyor videolarda filan.. gerisini siz hesab edin

alakası yok..x1650 ile dahi çalışıyor bu oyun... (tecrübe ile sabittir)

dostum sen 1500tl ye aldıysan mesajını yazdığın dönemde fena kazık yemişsin..ben ekim 2007 de 750 tl ye ladım şuan oynayamadığım oyun yok..ekran kartımda 8600 GT

ddr400mhz ram ile çok ama çok zor...denemeyin bile

bios update neyi değiştirir anlatmanı isterdim :D

ben 2 senedir hala kutudan çıkan cd yi kurarım..GTA 4 sorunsur çalışıyor eğer sözünüz ağır oyun oynamaksa :D

çözünürlüğü azaltsanız bile tadında oynayamazsınız...512 ram ile hiç denemeyin bence...çünkü bilgisayarınız açıldığında o 512 den zaten harcıyo olucak...üretici firmalar onun için önerilen ram miktarını açıklarlar..düşünsene windows açıldığında ki ben xp den bahsedicem minimum 250 mb ram tüketimi olucak..geri kalan sence crysis için yetermi?

çok az bi kasılma ile o da malum ağır sahnelerde kısa süreli kasılmalardır..onu dışında oynarsın...

Hacııııııııııııı tuttum seni... Efferin :)

Bu oyunu %100 sorunsuz oynamak pek mümkün değil zaten

Q8200 CPU

X48-DS5 Anakart

HIS HD 4870 IceQ4 Turbo 1GB Directx 10.1 Grafik Kartı

4GB DDR2 Ram

Konfigürasyon bu.. Bu sistemde bile kasma değilde, ara ara nadiren takılmalar oluyor videolarda filan.. gerisini siz hesab edin

Sen o sisteme xp sp3(32bit) felan kurmadın umarım...Kur adam akıllı 64 bit, gör o zaman

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...