Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Opera Da Sayfaların Açılışta Yenilenmesi

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

opera da sayfaların açılışta yenilnemesi

firefox da kaldığım yerden devam et e ayarlanınca sayfaların yenilenmesi ile ilgili seçenekler vardı. başlangıçta yenile/yenileme ,  sekmeyi tıklamadıkça yenileme gibi , 

Opera da ise bir çok sekmeyi açık bırakıp sayfa açılış kısmında kaldığım yerden devam et var fakat Bu yukarııda saydığım seçenekleri yok veya ben göremedim. ilk açtığımda Opera yı kaldığım yerde duruyor. ama sekmelere tıklasam bile yenileme falan yapmıyor. sadece kapattığımdaki gibi duruyor. hatta Mynet gibi kendilğinden yenilenen siteler bile hangi anda kapatmışsam tam olarak orda o vakitteki gibi duruyor.

Opera da firefox taki gibi "kaldığım yerden devam et e ayarlanınca" açılışta sekmeleri yenile veya sekmeye geçtiğimde yenile gibi seçenkeler yokmu? biliyorsanız yardımcı olursanız sevinirim.

Edited by abdulhey_

de_palmaoo, 51 dakika önce yazdı:

Hocam, opera dan kaynaklı değil. Bende yenileme yaptığımda yenileniyor, problem olmuyor.

Sizin sistemle alakalı sanırım...Ya da opera yı güncelleyin, tekrar kurun...

Manuel yenilersen yenileniyor tabi. Ya siz anlamadını ya ben.  Yazdıklarımı bir daha okuyun isterseniz.

xxselxx, 40 dakika önce yazdı:

Sevdiremedim size maxthon'u, ona yanarım ?

Opera da VPN ve yararlı eklentiler var maxthonda varmı. Genel kanı ve tavsiye bilmediğiniz şeyi yüklemeyindir ayrıca? Firefox da VPN , çeviri eklentisi olsa onu yüklücem.

Bultar, 3 dakika önce yazdı:

maalesef operada öyle bir seçenek yok. sayfaları belleğinde tutup açıldığında oradan geri yüklüyor.  siz sayfaları yenileyene kadar tekrar sitelere erişmiyor.

Bende öyle tahmin etmiştim. Yenilememesi nin diğer bana zararıda anlık veri de yanıltıcı olur. O zaman reelde de hayatım kararabilir. Çünkü bazan bu anlık veriye ulaşmak için 2 kez bile yenilemem gerekiyor. Ancak saatle eşleştiğinde emin olabiliyorsun.

Bultar, 3 saat önce yazdı:

Açılış sayfasına sık kullandığın sayfaları ekle ve başlangıç ayarını ona göre ayarla... Mouse'un orta tuşuna basıp sayfaları açmak 2 sn sürmüyor...

bana diyormuşsun. anladım :) evet başlangıçta sekme grubu ayarlayabiliyorsun ve tıkladığında hepsi açılıyor. sağol.

abdulhey_, 6 saat önce yazdı:

Manuel yenilersen yenileniyor tabi. Ya siz anlamadını ya ben.  Yazdıklarımı bir daha okuyun isterseniz.

Opera da VPN ve yararlı eklentiler var maxthonda varmı. Genel kanı ve tavsiye bilmediğiniz şeyi yüklemeyindir ayrıca? Firefox da VPN , çeviri eklentisi olsa onu yüklücem.

addons mozillada istemediğiniz akdar çeviri istemediğiniz kadar vpn uygulaması var zaten :)

• Like 1

RaZoRWounD, 16 dakika önce yazdı:

addons mozillada istemediğiniz akdar çeviri istemediğiniz kadar vpn uygulaması var zaten :)

mesela şu var bende

Please register to see this content.

çeviri için dolu var zaten.

Edited by efe34

efe34, 1 saat önce yazdı:

mesela şu var bende

Please register to see this content.

çeviri için dolu var zaten.

ben vpnyi engelli sitelere girmek için kullanıyorum herkes farklı amaç için kullanıyordum cyberghost free vpnde baya iyi :) ama bana ihtiyaç kalmadı artık ttnetten netspeed'e geçtim modeme 1.1.1.1-1.0.0.1 tanımladım dnsyi engelli heryere vpnsiz direk giriyor net hızını 1 tık düşürüyor ama vpn derdinden kurtarıyor üstelik oyunlardaki pingide düşürdü normalde 100 ping aldığım oyunda şuan en fazla 79 alıyorum :)

Edited by RaZoRWounD

DJ_Rush, 1 saat önce yazdı:

Kişiden kişiye ihtiyaçlar değişebiliyor.

Benim için neden Maxthon,,herhangi bir siteden film veya video izlerken,filmi sayfadan ayırıp,hem filmi izliyor hemda forumlarda gezinebiliyorum,,bu da bana yetiyor ? Vpn olayına gelince,burada bir arkadaşın paylaşımı vardı,30 günde bir yenileyip kullanıyorum ? Birde sekme olayı varki,tıkladığında sağ tarafa otomatik açıyor,yani o anki sayfa solda kalıyor,, kaybolmuyor ?

53 yaşında biri olarak (bilgisayar dünyasına çok geç katıldım) meramımı bu kadar anlatabildim...sürçi lisan etti isem affola ?

• Like 1

açılan sayfa kısmında belli sayfa gurubunu aç ayarı var. o gurubu seçtim açılış şekli olarak. Opera Launcher a tıklayınca hepsi yenilenerek açılıyor sekmelerin. firefox da daha çok seçenek olsada bu bana yeter.

birde firefox kurarken firefox installer dosyasından kendi otomatik kuruyor. hangi dizine kurulacağını sormuyor. yolu dizini falan kendimiz seçemiyormuyuz?

DJ_Rush, 10 saat önce yazdı:

Opera'yı hiçbir şeye değişmem. 3-5 sn kaybında lafı olmaz. 10 yıllık kulanıcısıyım. Kişiden kişiye ihtiyaçlar değişebiliyor.

operada kişisel veriler hangi klasörde saklnıyor ve istenildiğinde başka bir pcde aynı veriler kullanılabiliyor mu, bookmarks şifreler vs.

senkronizasyon istemiyorum

Edited by efe34

efe34, 17 dakika önce yazdı:

operada kişisel veriler hangi klasörde saklnıyor ve istenildiğinde başka bir pcde aynı veriler kullanılabiliyor mu, bookmarks şifreler vs.

senkronizasyon istemiyorum

yerimlerini aktarma var. şifremelerde kaydedilsinmi diye sorduğuna göre kaydettiği bir yer vardır elbet. ben format atacağım zaman bunları kaydedip sonra format tamamlanınca yer imleri dosyasını yeni opera yı kurup ona aktarıyorum.

bu arada şifrelerinizi kaydetmeniz pek iyi değil bence güvenlik açısından. bunu internete ilk adım attığımda yaptımmı hatırlamıyorum. ama daha sonraları hiç bir zaman kaydetmedim, önemli yada önemsiz forum bilgilerini v.s.

birde  microsoft un olmayan tarayıcılarda giriş yaparken  buraya girilen bilgiler güvende değildir diye uyarı veriyor. en önemliler hariç ben forumları falan giriyorum ama iyimi yapıyorum bilmiyorum. mesela başka site email hesaplarına.. orda da resmi bilgiler olabiliyor. Allaha emanetiz.

benim bankacılık hariç bütün şifrelerim kayıtlıdır mozilla adlı  klasörde ve firefox accountta yıllardır böyle kullanıyorum bir sorun da yaşamadım. ama firefox işyerindeki windows 7lerde sorun çıkartmaya başladı (fazla ram tüketiyor)alternatif arıyorum ama yok.

Edited by efe34

efe34, 24 dakika önce yazdı:

benim bankacılık hariç bütün şifrelerim kayıtlıdır mozilla adlı  klasörde ve firefox accountta yıllardır böyle kullanıyorum bir sorun da yaşamadım. ama firefox işyerindeki windows 7lerde sorun çıkartmaya başladı (fazla ram tüketiyor)alternatif arıyorum ama yok.

emaillere bankacılık dökümanları geliyorsa hacker lar onları kullanabiliyormuş.

sisteme gelince ; bende eski bağımlısı idim eskiden. şimdi ise en son hangi sürümse onu kullanıyorum. tabi tarayıcı yazılımcılarıda mecbur yeni sisteme göre yazılım ayarlarını yapıyorlar. o zaman tarayıcı ve programlar eski sisteme göre yeni oluyor ve uyum sorunları çıkabilir. iş yerlerinde genelde windows 7 yüklü hala. teknik elemanlara söyleseniz windows 10 yükleyemiyorlarmı?  ben benim gittiğim yerde admin kurallarını delebilecek şeyleri uyguluyorum. kendimmede ayrı hesap oluşturuyorum o bilgisayar bana ait gibi oluyor. :) tabi kuruma asla zarar verecek şeyler değil. adminin aşırı sınırlamasına karşı.

xxselxx, 11 saat önce yazdı:

Benim için neden Maxthon,,herhangi bir siteden film veya video izlerken,filmi sayfadan ayırıp,hem filmi izliyor hemda forumlarda gezinebiliyorum,,bu da bana yetiyor ? Vpn olayına gelince,burada bir arkadaşın paylaşımı vardı,30 günde bir yenileyip kullanıyorum ? Birde sekme olayı varki,tıkladığında sağ tarafa otomatik açıyor,yani o anki sayfa solda kalıyor,, kaybolmuyor ?

53 yaşında biri olarak (bilgisayar dünyasına çok geç katıldım) meramımı bu kadar anlatabildim...sürçi lisan etti isem affola ?

bahsettiğiniz olaylar operadada mevcut zaten :) hatta küçük bir eklentiyle firefox'ada eklenebiliyor filmi sayfadan ayırma olayı :) sekme oalyı dediğiniz ince ayarlarla hemen hemen her tarayıcıda olan bişi :D

• Like 2

hayır ya olmadı. opera da belli sekme grubunu aç a ayarlamıştım ama tıklayınca sekmeler açılıyor ve "yenileniyor gibi" dönüyor. ama ping almıyor daha önce nasıl kapattıysam o an ne varsa aynen onu getiriyor. yani ön bellekte "hemde ilk ayarladığım zamanki" bellek şeklini getiriyor.

yani yine yenileme olmuyor  sadece kaldığın yerden devam et ayarı oluyor. e o zaman fark neki? ne işe yarıyorki farklı olarak? neyse dediğim gibi oluyor. olmazsa firefoxa geçicem başka çare yok gibi.