Jump to content

Pc Kısıtlama Sorunu

GaZeLLe

Recommended Posts

ARKADAŞLAR ÖZEL BİR HASTANEDE CALISIYORUM FAKAT SOLE BİR SORUN WAR HASTANEDE 62 TANE BİLGİSAYAR BİR DE BİLGİ İŞLEM ODASI WAR TÜM PCLER BİLGİ İŞLEM ODASİNDAKİ SERVER BAĞLI

SORUN.

1 MSN GİRDİGİM ANDA HEMEN YUKARIDAN İKAZ EDİYOLAR BİR NASIL GÖRÜYOLAR

2 MASAÜSTÜNÜ İZEME VEYA BUNUN GİBİ REMOTE ADMİN GBİ PROGRAMLAR YÜKLÜ DEİL GİZLİCE MSN NASIL GİRERİM :rolleyes2:

YARDIMLARINIZ ICIN SAOLUN

Msn e girememe sebebin o server kurulurken demekki istememişler msn e girilmesini ve bunu şu şekilde yaparlar genelde ; başlat-çalıştır-mmc-sonra dosya-ek bileşenler ekle/kaldır-ekle-grup ilkesi nesne düzenleyicisi-ekle-son-kapat-tamam.

Yerel Bilgisayar İlkesi > Kullanıcı yapılandırması > Yönetim Şablonları > Sistem > sağ taraftan "Belirtilen Windows uygulamalarını çalıştırma" içine girip Etkin > Göster > Ekle "msnmsgr.exe" yazılıp tamam denir.

Bu işlemden sonra o bilgisayar msn messenger'ı çalıştıramaz.

İstersen "Başlat menüsü ve görev çubuğu" altında "Çalıştır menüsünü başlat menüsünden kaldır" diyebilirsin

Ortamda domain değil, workgroup varsa ve yapacağım işlem 3-5 PC ile sınırlı ise ben bu yöntemi uygularım..

Yok illa modemden yapacağım, kullanıcım mmc yi çözer derseniz,

adresini inceleyin, MSN Messenger'in kullandığı portları yazmış..

IN TCP 6891 - 6900

IN TCP 1863

IN UDP 1863

IN UDP 5190

IN UDP 6901

IN TCP 6901

Bu yöntemlerden biri ile msn i kapattınız diyelim, Ama bu kez de webmessenger'ı kullanacaklar..Onun içinde Modemden URL bloking yapmanız gerekecek.Listeye eklemeniz gereken siteler de

www.msn.com

www.msgplus.net

www.e-messenger.net

Please register to see this content.

Bunlar bu şekilde engellenir benm bildiğim kadarıyla çözümünü war sen bul artık :rolleyes2:

saol kardes iş gordu sorun yok aksama kadar msn deim

Ok kardeş yarın wep messengelerida kapatayım olmuşken

Bu ara Fortigate diye bir cihaz ile tüm konuşmaların kayıt altına alınıyor

fortianalizer diye bir cihazımız var fazla zıparsan işinden olursun

Tüm herşey için hepinizden özür diliyorum

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...