Jump to content

Windows 10'un ISO Dosyasını ücretsiz Indirmeye Sunması

yineben
 Share

Recommended Posts

Windows 10'un ISO dosyasını ücretsiz indirmeye sunması

(alıntı)

Merak ettiğim şey normalde bildiğiniz gibi Windows 10 paralı, peki bu sitesindeki Windows 10 ISO dosyası ne anlama geliyor? Niye ücretsiz?

Araç indiriyor ve USB'ye ISO dosyası kuruyor sanırım, açıklarsanız sevinirim.

Benim anladığım şu: Windows 10'u olan bir kişi format atmak istiyor ama kurulum CD'si kayıp oldu. O zamanda buraya gelip ISO dosyasını indirip orijinal Windows 10'u lisansıyla kuruyor. Ama anlamadığım bir şey var. Bu linkteki ISO'yu kurup lisans girmeden de kullanabiliyoruz, ee bu kısmı anlayamadım işte? Ücretsiz oluyor o zaman.

https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10

• Windows 10'u yüklemek için bir lisansınız yoksa ve daha önce bu sürüme yükseltmediyseniz buradan bir kopya satın alabilirsiniz:
    Please register to see this content.
    .
  • Bu bilgisayarda daha önce Windows 10'a yükselttiyseniz ve şimdi yeniden yüklüyorsanız ürün anahtarı girmeniz gerekmez. Windows 10 kopyanız, daha sonra dijital lisansınız kullanılarak otomatik olarak etkinleştirilir.
  •  
  • ---Muhtemelen deneme süresidir. Ücretsiz olmuyordur. (yukarıdaki metin adresini verdiğiniz sayfadan alınmıştır.)

[ Beni OKU! :) ] & "Doğaçlama"

Spoiler

Windows o veya bu şekilde her türlü kullanılıyor zaten lisans olmasa bile trial,demo,deneme süreleri ile normal kullanıcılar ihtiyaçlarını giderebiliyor.Sistem kapılarını açan dosyalarda kullanılarak lisans içerikleri (Patch,geçici yada kalıcı serial keyler,Kms/skype/Crack vb.dosyalar) ilede bu kullanım süreleri uzatılıp,yada halk tabiri ile,sistem kırılarak çok uzun yıllardır kullanılmakta hepimiz aşağı yukarı buna aşinayız. 

Microsoft şirketleri artık bireysel sistem satışlarından çok toplu şekilde kurumsal satışlara,cihazlar üzerinden hali hazırda sistemlerini belli ücretler karşılığında,son kullanıcıdan ülkeler arası anlaşmalara dayanarak,yasalar,döviz kur,vergiler vb.mali tablolar hesaplanarak,microsoft vb.şirketler zaten kendilerini peşinen garanti etmekteler.

Diğer taraftanda 3.blok ülkeler olmak üzere,Internetin kullanımı yaygınlığı,Mobil gsm hizmetleri,Android sistem,açık kaynak işletim sistemleri Linux'e geçişler vs.yazılım uygulamaların ve bu cihazların daha çok tercih edilmesininde.Bazı kararlar alınarak esnekliklere,kampanyalara,windows uygulamaları dahil olmak üzere belli aylarda ve sürelerde,win sistemlerin yanısıra ücretli programların dahi,bu kampanyalar kervanlarına,kendilerini de dahil etmelerini aşağı yukarı hepimiz gözlemlemekteyiz.

Milyarlarca doların döndüğü bu abd'li şirketlerin geneli,amiyane tabirle,nereden daha çok kan emerim;istatistiklerini,stratejilerini,belirleyerek yatırımlarını ona göre derliyorlar.windows herşeyi kendi tekeline bağlamış durumda donanımlardan,donanımların kullandığı yazılımlar sürücüler ve bunları çalıştıracak en önemliside işletim sistemleri başta elbette Microsoft ve Apple gelmekte.yol haritaları telif haklarına dayalı şekilde dünya üzerinde ülke yasalarına,mali ekonomik teknolojik yetkinlik ilgi alanları vs.durumlarına göre kendi stratejilerini,şerbetleri buna göre dağıtıyorlar. Ara ara esnek töleransların olmasıda satışların artmasından çok,kaybı en aza nasıl indiririz gerçekliğinden öteye geçmiyor buda kendilerine göre bir taktik elbette.

Son yıllarda bakıyorumda "aranıldığında", google arama sayfalarında,çeşitli yerli/yabancı sitelerde şakır şakır lisanslar verilmekte adeta havalarda uçuşuyor.İlla sistemi cihazlara kurduracaklar.

WinXP/Vista/7/8-8.1 ve evveli sistemlerin kullanımları çok fazla işlerine gelmediğinden olsa gerekki,windows10 yüklemeyi,evvelinde yüklenmiş eski lisanslanmış sistemler üzerine,ücretsiz yükseltme geçişine lisanslı win10'nun kullanımına onay vermiş şekilde,daha farklı özellikler katarak sürekli update,upgrade edilen iso/esd ve güncelleme dosyaları ile eskisi kadar çok fazla heyecanlı olmasada sürekli olarak gündemde kalmaya çalışsalarda,eskisi kadar ilerleme kaydedemediklerini düşünüyorum.Yinede ileri yıllarda,çıkaracakları yeni teknolojilerin arge ve hesaplamalarını çoktan yapmış olup zamanının gelmesini bekliyor olabilirler_kimbilir.? 

Yeni güvenli ve güvenilir sistemlere ihtiyaç var.B planı şart.Linux işletim sistemleri,bu konuda son zamanlarda oldukça yaygınlaştı Dünya ve Türkiye üzerinde kullanıcılarıda şaşırtıcı şekilde arttı.Lisans gerekmez,tamamen_ücretsiz,her daim hızlı! :) 

Esenlikle Kalınız! Forjest 

• Thanks 1

yineben, 3 saat önce yazdı:

Windows 10'un ISO dosyasını ücretsiz indirmeye sunması

(alıntı)

Merak ettiğim şey normalde bildiğiniz gibi Windows 10 paralı, peki bu sitesindeki Windows 10 ISO dosyası ne anlama geliyor? Niye ücretsiz?

Araç indiriyor ve USB'ye ISO dosyası kuruyor sanırım, açıklarsanız sevinirim.

Benim anladığım şu: Windows 10'u olan bir kişi format atmak istiyor ama kurulum CD'si kayıp oldu. O zamanda buraya gelip ISO dosyasını indirip orijinal Windows 10'u lisansıyla kuruyor. Ama anlamadığım bir şey var. Bu linkteki ISO'yu kurup lisans girmeden de kullanabiliyoruz, ee bu kısmı anlayamadım işte? Ücretsiz oluyor o zaman.

Please register to see this content.

Dijital lisansınız vardır yoksa ücretsiz kullanamazsınız ama kurabilirsiniz.

• Like 1