Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 10 Sağ Tık Kişiselleştir Sekmesi Yok

KHEDIRA
 Share

Recommended Posts

KHEDIRA, 6 dakika önce yazdı:

rs5 build 17713 ile mi ilgili olduğunu düşünüyorsunuz hocam ?

evet henüz denemedim

bıktım buglardan rs4 final sürümden sonra rs5 sürümleri denemiyorum artık. son zaten bu sürüm (rs5)

Edited by efe34

KHEDIRA, 2 dakika önce yazdı:

hocam final sürüm mü şuan benim kurduğum ? final olmamalı yani bug dolu ise. yanlış mı düşünüyorum yoksa

yok rs5 son olacak windows 10 da bu final  sürüm değil. Ama bıktırdılar herkesi. Ben format attığım makinalarda update i kapatıyorum. rs4 finalde bile yeşil ekran aldım. 8.1 e bile dönebilirim.

haklısınız hocam windows 10 bir süre sonra çekilmez çile haline geliyor.  temmuz güncellemeleri entegre edilmiş güncel 8.1 bulsam bende kuracağım ama internette aramadığım yer kalmadı, bulamadım güncel sistem.

KHEDIRA, 1 saat önce yazdı:

haklısınız hocam windows 10 bir süre sonra çekilmez çile haline geliyor.  temmuz güncellemeleri entegre edilmiş güncel 8.1 bulsam bende kuracağım ama internette aramadığım yer kalmadı, bulamadım güncel sistem.

çıkacak bir kaç güne bir sitede ama ücretli özelden yazarım.

forjest, 1 saat önce yazdı:

Performans deneyimi,kararlılığı ile bence Embedded kurun gitsin derim. 

Sıcak yaz aylarından fazla yüke gerek yok bence,kış gelsin hele bir.  :) 

İçeriği Gizle

oV0b4q.png

14 yıllık laptopumda bu sürüm, windows 7 ve linux mint mate kurulu (2GB ram pentium vs)

forjest, 2 saat önce yazdı:

Performans deneyimi,kararlılığı ile bence Embedded kurun gitsin derim. 

Sıcak yaz aylarından fazla yüke gerek yok bence,kış gelsin hele bir.  :) 

İçeriği Gizle

oV0b4q.png

link verir misiniz ? :D

abdulhey_, 19 dakika önce yazdı:

rs5 bu. hem aktif ettinizmi?  dandik şeyler yüklüyorsunuz sonra windows 10 u kötülüyorsunuz.

rs5 olduğunu biliyorum. evet aktive ettim. dandik falan derken laflarınıza dikkat edin. resmi olarak dağıtılmış insider sürümünün dandik olduğunu söyleyip komik duruma düşmeyin.

bloodystreet, 2 saat önce yazdı:

Windows 10’un böyle bir sürümü var mı üstadım. 

hocam bu linkte ki güncel iso mu ?

Windows10'da Embedded olarak yok Win7,Win8.1 de var.Ancak Windows 10 Education versiyonunun stable kararlı olduğu bazı sitelerden belirtildiğine denk gelmiştim.

Linkteki Microsoft'un direct orijinal msdn iso linki.2014 yılında çıkan,update3 en son olanı.Kendime ve tanıdıklarımada kurdum şu ana dek herhangi bir sorun çıkmadı. :)

KHEDIRA, 7 dakika önce yazdı:

rs5 olduğunu biliyorum. evet aktive ettim. dandik falan derken laflarınıza dikkat edin. resmi olarak dağıtılmış insider sürümünün dandik olduğunu söyleyip komik duruma düşmeyin.

dandik değil haklsınız. neydüğü belirsiz demek daha uygun herhalde. :)

forjest, 2 dakika önce yazdı:

Windows10'da Embedded olarak yok Win7,Win8.1 de var.Ancak Windows 10 Education versiyonunun stable kararlı olduğu bazı sitelerden belirtildiğine denk gelmiştim.

Linkteki Microsoft'un direct orijinal msdn iso linki.2014 yılında çıkan,update3 en son olanı.Kendime ve tanıdıklarımada kurdum şu ana dek herhangi bir sorun çıkmadı. :)

edication iyide enterprise kötümü. ben hep en gelişmiş sürümü kurarım ufak tefek sorunlar olsada hallediliyor. mesela bende ses kaydetme uygulaması açılmıyor. daha önce açılıyor güçlü ve net ses vermiyordu. bende sade ama bir o kadar kullanışlı full bir program buldum. gümbür gümbür ve net kayıt yapıyor.

Rs4 Pro sürümü kaldırıp son bir kaç haftadır Windows 10 Enterprise LTSB 1607 kullanıyorum gayet stabil. Gereksiz uygulamalar yok. Güvenlik güncellemelerini alıyor. İş yerleri için oluşturulmuş bir sürümdür.

Test amaçlı kurmuştum memnun kaldım.

Ben kendime şunları sordum. Win 8.1'de kullanıp da win 10 da kullanamadığım ne var? Cevap hiçbirşey. Tam tersine win10'da kullanıp da win 8.1 de kullanamadığım ne var? Cevap gereksiz çok az şey. Bence önemli olan sizin ne istediğiniz. Şu an hiçbir güncellemesi olmayan Win8.1 Update3 Embedded Industry Pro kullanıyorum. Ve bana göre win10 dan daha iyi. Saygılarımla

• Like 1

ben eskiden windows 7 miydi Xp miydi sistem hatırlamıyorum,  bir büyük internet cafe vardı. alt katta yer yokmuş teknisyen beni üst kattaki bir bilgisayara oturttu. internet hızı 24 mb tı galiba çünkü indirme yapıyordum 2-3 mb hızda indiriyordu.

şunun için anlatıyorum; donanım neydi bilmiyorum. o zamanlar çok bilgimde yoktu donanıma bakmak aklımada gelmedi. fakat ben hayatımda o kadar hızlı bir bilgisayar görmedim. yani açıkça hız belli oluyordu. bir adres yazıyorsun zınk diye açılıyordu.

şu anda bendeki bilgisayar asus cm 6870 belki donanım olarak muhtemelen o bilgisayardan çok daha iyidir. ama ssd takınca biraz hızlandı. önceki hdd de yine aynı enterprise sistemin klonu gibi bir sistem var. yedek olarak öyle duruyor. benim bilgisayar şu ve 2013 model şu anda Türkiye de sıfır satışı yok. 2. el varmıdır bilmiyorum. 

Please register to see this content.

yani bu sistemde bile o bahsettiğim bilgisayardaki hız yok. sebep donanım iyiydi de xp hafifmi geliyordu neydi bilmiyorum. bu arada benim hızda şu anda aynı: 24 mbps.

efe34, 53 dakika önce yazdı:

Abdulhey senin elin neye deyse boka sariyor. Rs5 dandik falan degil. Buglar var tamamlaninca rs4ten daha iyi olAcak.

Sakin rs5 deneme o da boka sarar.

kendini nasıl iyi hissedeceksen öyle yap :)  yani herkesinki biraz sarar. seninde sarıyorsa onunla mutlu ol.  sanki şikayet ve şikayet tarafı benim.

W10 betalar cikmaya basladigindan beri Rs4 finale kadar hemen hemen tum insider preview surumleri kurdum. Hem de reel makinada. Sorun olunca eski yedegime geri donuyordum. Rs5 in son oldugunu ogrenince biraktim insider surum denemeyi ama sıkı takip ediyorum yabanci forumlardan.  bir kactanesi haric. (Mesela 17650 lean surumunu eski bir makinada denedim. ) . Hicbirinde forumda konu acacak kadar sorun yasAmadim senin gibi. Bu konuyu acan da ben degilim. Acan Arkadasa yardimci olmaya calistim. Iyi ve problemsiz gunler dilegiyle.

Edited by efe34