Jump to content

Mavi Ekran Hatası

hyagiz

Recommended Posts

mrb arkadaşlar makine de 80 gb samsung hdd var pc tam açılacak duruma geliyor ve ondan mavi ekran hatası veriyor format atma ya denedim tam bölüm seçme kısmana geliyor yine mavi ekran hatası geliyor.

minip yle denedim yine aynı Ama başka bir hdd taktığım da sorun yok ama o hardiski başka bi pc ye taktığım da aynı hatayı veriyor denemediğim yol kalmadı

Sorun hdd zaten.. Garantiye göndereceksiniz...

Eğer hdd başka bir pc de çalışsaydı belki senin makinanın ram vs diyecektik ama hdd başka bir pc ye taktığın zamanda da aynı hatayı verdiğinden hdd yi garantiye gönder. Ya da son bi şans başka bir makina da daha dene bakalım.

• 10 ay sonra...

kesinlikle demiyeyim ama sebebi senin harddiskinden. Uzun zaman kullanmadan yada üzerinde oluşan çiziklerden dolayı bu olay meydana gelmiştir

cunku bende de aynı hata oldu laptopumu başlattığımda masaüstüne gelmeden mavi ekranda 000000xxx1111...

vs gibi hata verip başlatılamadı hatası veriyodu ve otomatik tekrar başlıyodu. Format attmaya kalktım format atarken ntfs dosyalarını yuklerken otomatik kapandı bende garantiye gonderdim değiştirdiler

daha sonra bu sorun 6 sonra tekrar başıma geldi ve bende maxblast4 ü kurdum ondan sonra 1 ay kadar da kullandım olmayınca garantiye gonderdim ve değiştirdiler tekrar......

İSTERSEN MAXBLAST4 Ü İNDİR VE CD YE İMAJ OLARAK YAZDIR VE TEKRAR BAşlAT FORMAT ATAR GİBİ HDD NİN FABRİKA AYARLARINA DONDURMESINI SAĞLIYO PROGRAM. AKSAM YAP SABAHA KURULMUŞ OLUR

aynı hatayı bi laptopta yaşamıştım hdd değişimi kolay olmadığından ve pahalıya patlıyacağından

hiren's boot disk te hdd araçlarınında hdd regenerator var bozuk sectorleri bulup onarıyor hasarın büyüklüğüne göre 80gb de 2 saat veya 2 hafta sürebiliyor.ama problem çok büyükse işlem bi türlü bitmeyecektir.denemende fayda var

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...