Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Asrock 775vm800 Marka Anakart Usb Ile Boot Ederken Boot Bcd Hatası

abdullah145360
 Share

Recommended Posts

ASRock 775vm800 Marka Anakart USB ile Boot Ederken Boot Bcd Hatası

Merhaba arkadaşlar ASRock 775vm800 marka anakarta sahip bilgisayarim var bi cok yerde konu actim birazda inst ettim lutfen yardim edin. Windows XP yuklu suanda Windows 7 yapmak istiyorum fakat USB ile boot ederken Boot Bcd  hatasi aliyorum. BIOS guncel DVD desteklemiyor. ISO dosyasi ve flash bellek sorunsuz bizzat baska bilgisayarda sorunsuz bir sekilde kurulumu tamamladik sadece bu bilgisayarda boyle hata ile karsilasiyorum. Saygilarimla.

Arkadaşlar galiba sorunun neden kaynaklandığını buldum.  Anakartımda 2 adet sata portu mevcut BIOS tan advanced / ide controller kismindan non raid yapinca HDD aktif oluyor. USB den boot icin bir tusa basin dedikten sonra bilgisayar yeniden basliyor. Yani ben sata yerine IDE HDD taksam bu sorun ortadan kalkarmi acaba. BOOT BCD Hatasi gitti sorun burdaymis ama bu seferde dedigim gibi iste boot icin bir tusa bastiktan sonra yeniden basliyor. Windows is loading files demiyor. 

iso yu mbr olarak ntfs olarak ve yazdıktan sonra usb nin içine bakarmısın bootmgr dosyası mevcutmu birde anakartın eski olduğu için yazdığın iso nun sources klasöründe install.esd olmasın sıkıştırılmamış install.wim olsun buna dikkat et

Edited by engo

engo, 9 saat önce yazdı:

iso yu mbr olarak ntfs olarak ve yazdıktan sonra usb nin içine bakarmısın bootmgr dosyası mevcutmu birde anakartın eski olduğu için yazdığın iso nun sources klasöründe install.esd olmasın sıkıştırılmamış install.wim olsun buna dikkat et

Oncelikle sorunuma cevap yazdiginiz icin cok tesekkur ederim.  Usb icerisinde bootmgr dosyasi mevcut ve sources klasorunde install.esd dosyasi yok dediginiz uzere sıkıstırılmamis isntall.wim dosyasi mevcut. Saygilar.

abdullah145360, 1 saat önce yazdı:

Usb ile kurulumu baska bir bilgisayarda sorunsuz sekilde hallediyoruz ama bu dedigim marka ve model anakartta sıkıntı var. Cok caresiz kaldim.

Ramleriniz de sıkıntı olabilir. Eğer bir tane raminiz varsa diğer slota takarak deneyin. Bir tane ramde farklı slotlarda da aynı hatayı alıyorsanız, başka bir ram bulup  deneyin. Birden fazla raminiz varsa hepsini çıkartın ve teker teker değişik slotlara takarak deneyin.

Edited by cayro

cayro, 9 saat önce yazdı:

Ramleriniz de sıkıntı olabilir. Eğer bir tane raminiz varsa diğer slota takarak deneyin. Bir tane ramde farklı slotlarda da aynı hatayı alıyorsanız, başka bir ram bulup  deneyin. Birden fazla raminiz varsa hepsini çıkartın ve teker teker değişik slotlara takarak deneyin.

512 MB Ram takılı Ekran kartı yok Onboard VGA Portuna takılı yani Onboard VGA icin 64 MB ram den alınıyor 448 MB kaliyor bana zaten Windows 7 icin ise en az 512 MB gerekli o yuzden olabilir mi peki ama normal olarak windows xp ekraninda windows 7 setup ile windows 7 kurabiliyorum sorun yok sadece boot sorunum var.

serhat100, Bir saat önce yazdı:

flashınız tek bölümlü değil mi iki bölümden oluşuyorsa ondan oluyor

Onuda dusundum Diskpart ile clean yaptim convert mbr ye donusturup tek bolum olusturdum ve hatta list partition diyerek kontrol ettim ama sonuc yine ayni RUFUS'un en son versiyonu ile MBR seklinde NTFS olarak windows 7 starter msdn iso'yu yazdirdim. Post ekraninda klavye calisiyor cunku sondaki noktalar duruyor herhangi bi tusa basip komut verince Press any key boot from usb . . . Dedikten sonra tekrar yeniden basliyor normal bilgisayar aciliyor Windows is loading files demiyor yani. Dedigim gibi sadece bu marka da bi sıkıntı var BASKA bilgisayarda sorunsuz hersey. Elimde ASRock P4VM800 marka anakart var onda da ayni ama ASUS anakart sorunsuz. ASRock beni bilisimden soguttu resmen. :)

abdullah145360, 16 dakika önce yazdı:

512 MB Ram takılı Ekran kartı yok Onboard VGA Portuna takılı yani Onboard VGA icin 64 MB ram den alınıyor 448 MB kaliyor bana zaten Windows 7 icin ise en az 512 MB gerekli o yuzden olabilir mi peki ama normal olarak windows xp ekraninda windows 7 setup ile windows 7 kurabiliyorum sorun yok sadece boot sorunum var.

Windows 7 32 bit için 1 Gb - 64 bit için 2Gb rame ihtiyacın var. Tabi bunlar tavsiye edilenler. 512 Mb ta 32 bit çalışıyor diye hatırlıyorum. Siz öncelikle raminizi slot değiştirerek bir deneyin olmazsa geçicide olsa başka 1 Gb bir ramle deneyin derim.

Ayrıca kursanız bile 512 mb Windows 7 den pek performans alacağınızı sanmıyorum.

cayro, 12 dakika önce yazdı:

Windows 7 32 bit için 1 Gb - 64 bit için 2Gb rame ihtiyacın var. Tabi bunlar tavsiye edilenler. 512 Mb ta 32 bit çalışıyor diye hatırlıyorum. Siz öncelikle raminizi slot değiştirerek bir deneyin olmazsa geçicide olsa başka 1 Gb bir ramle deneyin derim.

Ayrıca kursanız bile 512 mb Windows 7 den pek performans alacağınızı sanmıyorum.

Keske kurabilsem performans almak umrumda degil birazdan denicem baska slotlarda bu arada tek 1 gb ram yok 2 adet 512 mb var ikisini takip denesem plur mu?

abdullah145360, 3 dakika önce yazdı:

Keske kurabilsem performans almak umrumda degil birazdan denicem baska slotlarda bu arada tek 1 gb ram yok 2 adet 512 mb var ikisini takip denesem plur mu?

Tabi ki olur ama ramlerden birinde sıkıntı varsa yine aynı hatayı alabilirsiniz. Yani arızalı ram varsa onu bulmanız gerekiyor. Tabi aynı şekilde slotlarınızda da problem olabilir. Umarım anlatabilmişimdir. Hangisi size kolay geliyorsa o şekilde yapın tek tek veya ikisi beraber size kalmış.

cayro, 1 saat önce yazdı:

Tabi ki olur ama ramlerden birinde sıkıntı varsa yine aynı hatayı alabilirsiniz. Yani arızalı ram varsa onu bulmanız gerekiyor. Tabi aynı şekilde slotlarınızda da problem olabilir. Umarım anlatabilmişimdir. Hangisi size kolay geliyorsa o şekilde yapın tek tek veya ikisi beraber size kalmış.

Farklı farklı slotlarda ve farklı farklı ram bellekler ile denedim press any key boot from usb dedikten sonra yeniden basliyor windows is loading files gelmiyor. RAM bellekler BIOS'ta gorunuyor calisir durumda 

Post Ekranında linkten resimlere bakabilirsiniz.

F11 Tusuna basıp. 

Boot Aygıtı olarak USB sandisk seciyorum. 

Press any key boot from usb . . . dedikten sonra yeniden basliyor windows is loading files gelmiyor.

Daha sonra yine ayni sekilde post ekranindan f2 ile BIOS'a girip f9 ile varsayilan ayarlari yukleyip. Resimlere bakiniz gerekli ayarlamalari yapiyorum.

Bu ekrandan USB Sandisk seciyorum.

Ve yine ayni sekilde.

Please register to see this content.

Bu ekrandan ise BOOT onceligi olarak USB 1. Sirada olarak ayarliyorum f10 save yapip cikiyorum. f11 boot aygiti secme kismindan secmiyorum hic gormuyor usb bellegi halbuki 1. Sirada onceligi

Edited by abdullah145360