Jump to content
TNC-TR
DJ_Rush

Windows 10 Flatlite Ltsb X64 2018 Tr

Recommended Posts

DJ_Rush, 2 saat önce yazdı:

Evet, manuel yüklenmeli.

Manuel olarak nereden yükleyebiliriz kardeşim?Bi yardımcı olsan.

kocamanadam, 18 dakika önce yazdı:

Manuel olarak nereden yükleyebiliriz kardeşim?Bi yardımcı olsan.

Yüklenemeyen güncelleme bu:

kb4338822

Microsoft Update Catalog:

Please login or register to see this link.

KB4338822 X64 için Direkt bağlantı:

Edited by DJ_Rush
  • Like 1

DJ_Rush, Bir saat önce yazdı:

Yüklenemeyen güncelleme bu:

kb4338822

Microsoft Update Catalog:

KB4338822 X64 için Direkt bağlantı:

Çok teşekkür ederim.Deneyip yazacağım.

Edit:Evet sonuç olumlu.Sürüm 1607 (is derlemesi 14393.2395 oldu.Tekrar teşekkürler.

Edited by kocamanadam
  • Like 1

DJ_Rush, 28.07.2018 - 18:01 yazdı:

Alternatif link verebilirsiniz.

Yandex hesabınıza dosyayı ekleyin ve indirin.

Buda  benim yandex'den

• Like 1

One Drive linki kaldırıldı. Dosya hesabımda olmasına rağmen paylaşamıyorum.

Edited by DJ_Rush

AlternatiF

Alıntı

RAR<->Pass: tnctr

Windows 10 FlatLite LTBS 2018 X64 TR.rar

• Like 1
  • Thanks 1

ney69, 29.07.2018 - 02:43 yazdı:

Resmini verdiğiniz tablonun biraz altında başka bir tabloda buradaki LTSB sürümün (dikkat ederseniz LTSB)  13 Ekim 2026'ya kadar Genişletilmiş destek aldığını görürsünüz. Enterprise LTSB malum diğer Win 10'lardan farklıdır. Neden farklı olduğu ise bir çok şekilde ve yerde anlatılmıştır.

ltsb.JPG

Bilgilendirme için teşekkürler üstad. Peki bu LTSB sürümünü mü tavsiye edersiniz yoksa elimde sürüm 1803 var format atmışken onunla mı atayım?

Bunu kullanmadıysan bir kullanıp deneyim edinmeni tavsiye ederim. Kullanmadan anlayamazsın.

Ben bu sürümü tavsiye ederim.

Çok teşekür ederim bu sürümün 64x ING  versionunu kurup TR ye çevirmiştim.Buradan direk x64 TR sürümünü yayınladıgınızı görünce denemek için kurup arada fark varmı kıyaslaması

yaptıgımda hazırlamış oldugunuz versionun performansını begendim hatasız ve akıcı kullanmından dolayı sağolun var olun diyorum.

• Like 1

Kesinlikle şimdiye kadar kullandığım en iyi Win 10 sürümü.Daha önce Enterprise LTBS sürümü hiç kurmamıştım.Hız,stabilite,ram kullanımı açısından mükemmel.Temiz kurulum ve ayarlardan sonra 450 MB Ram kullanımı daha önce hiç bir sürümde görmemiştim.Single Language lisansım olmasına rağmen artık başka sürüm kullanmam.Paylaşım ve emek için teşekkürler.

Üstadım şirket bilgisayarından illallah demiştim; denemediğim Windows sürümü kalmamıştı bunun dışında, sırf donmalar yüzünden gümrükten malzemeyi 1 gün geç çektiğimi bile biliyorum. En ufak bir donma, kilitlenme yok; yormuyor sistemi, her şey tıkır tıkır çalışıyor. Evdeki bilgisayara da en kısa zamanda kuracağım; başka da Windows 10 sürümü kullanmam gibi artık. Sağolun, var olun.

• Like 1

mogokce, 9 saat önce yazdı:

Bilgilendirme için teşekkürler üstad. Peki bu LTSB sürümünü mü tavsiye edersiniz yoksa elimde sürüm 1803 var format atmışken onunla mı atayım?

kuran arkadaşların yorumu iyi olduğundan  DJ_rush arkadaşın da dediği gibi kurup görmen en güzeli, makinen eski ise bu en iyisidir. 

• Like 2

DJ_Rush, 28.07.2018 - 13:56 yazdı:

Teşekkürler,  Windows search ün arama özelliğini sıkça arıyorum var mıdır aktifleştirmenin bir yolu?

husokal, 1 saat önce yazdı:

Teşekkürler,  Windows search ün arama özelliğini sıkça arıyorum var mıdır aktifleştirmenin bir yolu?

Bunun yerine SwiftSearch uygulamasını tavsiye ederim. Bir deneyin.

Edited by DJ_Rush
  • Thanks 1

DJ_Rush, Bir saat önce yazdı:

Bunun yerine ShiftSearch uygulamasını tavsiye ederim. Bir deneyin.

SwiftSearch herhalde 

• Like 1

İyi sabahlar arkadaşım. 

Windows 10 Flatlite Ltsb X64 çalışmanızda windows orjinal teması dışındaki temaları kullanmak için kullandığını uygulamaları ve çalışmanıza eklediğiniz temaları paketleyip benimle paylaşır mısınız? (Bilirsiniz ben bu konuda sorun yaşamıştım.  İşin ilginç tarafı güncellenmemiş 2016 sürüm ltsb için yaptığım temaların sorun vermesine hayret ettim. Ya temada sorun var. Ya da yaması tam olarak işe yaramıyor.) Saygılarımla

Not: Konuda yazmak istemezdim ama özel mesaj atmak istedim. Ama mesajı alamadığınız uyarısı gelince bu şekilde iletişime geçtim.

• Like 1

ney69, 13 saat önce yazdı:

kuran arkadaşların yorumu iyi olduğundan  DJ_rush arkadaşın da dediği gibi kurup görmen en güzeli, makinen eski ise bu en iyisidir. 

Evet yorumlar gayet güzel. Esasen bende ultrabook var. 4GB RAM'i var. Benim Lite bakma sebebim harddisk'in SSD olması. Diğer sürümler 20-25 GB yer kaplıyor ve kısıtlı alanımı işgal ediyor. Bu sürümle biraz daha alanım olur muhtemelen. Ama şüphelerim de var. Zira ISO boyutu çok indirgenememiş. Başka lite sürümlerin 1,5-2 GB oluyor ISO'su bu yine normal ISO gibi  3,5GB. Hayırlısı bakalım...

YAGMURADAM, 8 saat önce yazdı:

İyi sabahlar arkadaşım. 

Windows 10 Flatlite Ltsb X64 çalışmanızda windows orjinal teması dışındaki temaları kullanmak için kullandığını uygulamaları ve çalışmanıza eklediğiniz temaları paketleyip benimle paylaşır mısınız? (Bilirsiniz ben bu konuda sorun yaşamıştım.  İşin ilginç tarafı güncellenmemiş 2016 sürüm ltsb için yaptığım temaların sorun vermesine hayret ettim. Ya temada sorun var. Ya da yaması tam olarak işe yaramıyor.) Saygılarımla

Not: Konuda yazmak istemezdim ama özel mesaj atmak istedim. Ama mesajı alamadığınız uyarısı gelince bu şekilde iletişime geçtim.

Buyur arkadaşım, anlatımı içinde.

Patch Dosyaları:

Temalar:

İsteyenler de faydalanabilir.

Edited by DJ_Rush
  • Like 4
  • Thanks 1

verdiğiniz temaları denedim. Kendi LTSB çalışmamda sorunsuz çalıştı. Yamalama işlemini UxStyle_0242_x86_x64_preview ve UltraUXThemePatcher_3.4.1 ile ayrı ayrı yaptım. Her ikisinde de sorun çıkmadı. Temalar çalıştı. Eğer farklı tema yükleyecekseniz bana kulak verin.

1. Önce sisteminizin Aoemi Backupper gibi  bir programla yedeğini alınız.

2. Aomei Backupper ile bir flash diske aomei açılış diski oluşturunuz.

3. C diskinde gizli olan hiperfil.sys dosyasını aşağıdaki komutla siliniz. (cmd.exe yi yönetici olarak çalıştırmalısınız.)

powercfg.exe -h off
powercfg.exe -h on (eski haline getirme komutu)

4. Şimdi UxStyle_0242_x86_x64_preview veya UltraUXThemePatcher_3.4.1 ile yamalama işlemini yapınız. Sistemi yeniden başlatınız.

5. Temayı C:\WINDOWS\Resources\Themes dizinine kopyalayınız. Ve etkinleştirin. Çalışırsa sorun yok.(Çalışmazsa explorer sapıttığı için sistem üzerinde bir şey yapamıyorsunuz)

6. Eğer çalışmazsa Aomei ile oluşturduğunuz açılış diskini takıp bilgisayarı kapatın.

7. Yeniden başlatıp boot seçeneklerinden aomei yüklü flash diski seçip yedeğinizi geri yükleyiniz. 

Bu anlattıklarımın DJ_Rush çalışmasıyla ilgisi yok. Orjinal LTSB de aynı hatayı verir. Saygılarımla

• Like 2

YAGMURADAM, 5 saat önce yazdı:

verdiğiniz temaları denedim. Kendi LTSB çalışmamda sorunsuz çalıştı. Yamalama işlemini UxStyle_0242_x86_x64_preview ve UltraUXThemePatcher_3.4.1 ile ayrı ayrı yaptım. Her ikisinde de sorun çıkmadı. Temalar çalıştı. Eğer farklı tema yükleyecekseniz bana kulak verin.

1. Önce sisteminizin Aoemi Backupper gibi  bir programla yedeğini alınız.

2. Aomei Backupper ile bir flash diske aomei açılış diski oluşturunuz.

3. C diskinde gizli olan hiperfil.sys dosyasını aşağıdaki komutla siliniz. (cmd.exe yi yönetici olarak çalıştırmalısınız.)

powercfg.exe -h off
powercfg.exe -h on (eski haline getirme komutu)

4. Şimdi UxStyle_0242_x86_x64_preview veya UltraUXThemePatcher_3.4.1 ile yamalama işlemini yapınız. Sistemi yeniden başlatınız.

5. Temayı C:\WINDOWS\Resources\Themes dizinine kopyalayınız. Ve etkinleştirin. Çalışırsa sorun yok.(Çalışmazsa explorer sapıttığı için sistem üzerinde bir şey yapamıyorsunuz)

6. Eğer çalışmazsa Aomei ile oluşturduğunuz açılış diskini takıp bilgisayarı kapatın.

7. Yeniden başlatıp boot seçeneklerinden aomei yüklü flash diski seçip yedeğinizi geri yükleyiniz. 

Bu anlattıklarımın DJ_Rush çalışmasıyla ilgisi yok. Orjinal LTSB de aynı hatayı verir. Saygılarımla

iki tane tema yüklemek için hiç gerek yok bu kadar sıkıntıya

• Like 1
  • Haha 3