Jump to content
TNC-TR
DJ_Rush

Windows 10 Flatlite Ltsb X64 2018 Tr

Recommended Posts

mogokce, 31.07.2018 - 09:30 yazdı:

Evet yorumlar gayet güzel. Esasen bende ultrabook var. 4GB RAM'i var. Benim Lite bakma sebebim harddisk'in SSD olması. Diğer sürümler 20-25 GB yer kaplıyor ve kısıtlı alanımı işgal ediyor. Bu sürümle biraz daha alanım olur muhtemelen. Ama şüphelerim de var. Zira ISO boyutu çok indirgenememiş. Başka lite sürümlerin 1,5-2 GB oluyor ISO'su bu yine normal ISO gibi  3,5GB. Hayırlısı bakalım...

Muhtemelen eklenen güncellemelerin ortalama 2GB civarı olmasıdır.  en son çıkan güncellemede 1.27GB civarı 

Edited by ney69

comugoruk, 12 saat önce yazdı:

kilit ekrani resimi degismiyor bir sorun var .

Please login or register to see this link.

Çözümü bu videoda:

Spoiler

Edited by DJ_Rush
  • Like 1

DJ_Rush, 7 saat önce yazdı:

Çözümü bu videoda:

Please login or register to see this link. İçeriği Görüntüle

Daha önce yazmış olduğunuz gibi aktivasyonla ilgili bir şey olduğunu zannetmiyorum; çünkü temiz format attım ve dijital aktivasyon kullandım; fakat video işe yaradı, sağolun. Başka bir sorunum var; kurulum yaparken diğer Windows 10 sürümleri gibi Microsoft hesabı sormadı; Hesaplardan "Bunun yerine bir Microsoft hesabı ile oturum açın"ı tıklattığımda ise bir tepki olmuyor. Çok da önemli değil esasında ama aklıma takıldı işte...

helehoyni, 18 saat önce yazdı:

Daha önce yazmış olduğunuz gibi aktivasyonla ilgili bir şey olduğunu zannetmiyorum; çünkü temiz format attım ve dijital aktivasyon kullandım; fakat video işe yaradı, sağolun. Başka bir sorunum var; kurulum yaparken diğer Windows 10 sürümleri gibi Microsoft hesabı sormadı; Hesaplardan "Bunun yerine bir Microsoft hesabı ile oturum açın"ı tıklattığımda ise bir tepki olmuyor. Çok da önemli değil esasında ama aklıma takıldı işte...

İş sürümleri olduğundan. 

Ayrıca mağza yok zaten. 

Bir hesaba bağlamadan kullanmak daha güvenli olur bence.

İnternet kapalı kurulumlarda da farklı giriş seçenekleri oluyor. Açıken Azure kanalına katılın gibi iki seçenek oluyor.

@Please login or register to see this link. u

Bu sürümde mağza yok.

Edited by DJ_Rush
  • Like 1

Sürümün kurulumunu sorunsuz tamamladım ama ISO boyutundan da işkillendiğim gibi windows 15-16GB yer kaplıyordu C sürücüsünde. Boyut olarak pek bi lite laştıtırılamamış. Bende kısıtlı bi SSD harddiski olduğu için boyut oldukça önemliydi. O yüzden Please login or register to see this link.      konusundaki sürümü kurdum. Bu 6GB civarı yer işgal ediyor. Hayırlısı bakalım...

• Like 1

on numara 5 yıldız temayı değiştirmeden yeni sürümleride bekliyorum Teşekkür Ederim....

maxrekor, 33 dakika önce yazdı:

aktivasyon otomatik mi

Aktivasyon yok. Bu konudan faydalanarak yapabilirsiniz. Dijital Aktivasyon öneririm.

bunun 850 mb olanı var..rus arkadas yapmıs.cok guzel calısıyor ama ingilizce...bu surumunde 850 -900mb cıvarı versiyonunu tr olarak yaparlarsa sanırım muhtesem olur...ruslar yapıyorsa bızımkılerde yaparlar..

cumhurfatih, 12 saat önce yazdı:

bunun 850 mb olanı var..rus arkadas yapmıs.cok guzel calısıyor ama ingilizce...bu surumunde 850 -900mb cıvarı versiyonunu tr olarak yaparlarsa sanırım muhtesem olur...ruslar yapıyorsa bızımkılerde yaparlar..

Orası burası kırpılan Windowslar saçma sapan hatalar ve uyarılar veriyor ve stabil olmuyor. İyidir böylesi...

helehoyni, 3 saat önce yazdı:

Orası burası kırpılan Windowslar saçma sapan hatalar ve uyarılar veriyor ve stabil olmuyor. İyidir böylesi...

XP ve Windows 7 den sonra modifiye devri kapandı,

windows 10 MSDN bile stabil değil ki modifiyesi olsun, Tema yüklemek için bile 1000 takla gerektiren mesaj vardı geçen gün

Enterprise w10 kullanıyorum, bir de aynı makinada 8.1 enterprise yüklü

Yeni anakartlara windows 7 yüklenemiyor, 8.1 i de yakında bloke edip mahkum ederler artık W10 kullanmaya

@DJ_Rush temaları aktif edemiyorum malesef  :( hangi temayaa basarsam basayım aynı 

Edited by 1hun

1hun, Bir saat önce yazdı:

@DJ_Rush temaları aktif edemiyorum malesef  :( hangi temayaa basarsam basayım aynı 

Bu durum nasıl oluştu? Kurulumdan sonra mı yoksa Windows'ta bir sistem onarımı yaptıktan sonra mı?

Şuanda sistemi paylaştığımdan beridir kullanıyorum sistemde bulunan temalar bende sorun çıkarmadı.

orfaz, 21 dakika önce yazdı:

güncellemeler kapalımı

Hayır.

@DJ_Rush kurulum dan hemen sonra hiçbir güncellemede yapılmadı ama sonra paylaştığınız patch dosyalarını tekrar yükledim sorun ortadan kalktı muhtemelen kurulumda bir sorun oluştu

• Like 1

1hun, 8 saat önce yazdı:

@DJ_Rush kurulum dan hemen sonra hiçbir güncellemede yapılmadı ama sonra paylaştığınız patch dosyalarını tekrar yükledim sorun ortadan kalktı muhtemelen kurulumda bir sorun oluştu

İlginç bir durum, hallettiğine sevindim.

Çalışmanızın içerisindeki install.esd yi alıp KMBOOT_V2 de kullanmak ıcın KMPE  dizinine attıgımızda da saglıklı bır kurulum yapabılırmıyız yoksa iso içerisindeki dıger dosyalarada gereksınım vs. duyarmı ?

@DJ_Rush emeğine sağlık, 1 haftadır kullanıyorum şimdilik bir sorun ile karşılaşmadım..
Bundan sonraki çalışmalarında kolay gelsin..

• Like 1

SemihMehmetoglu, 7 saat önce yazdı:

S.a. Elinize Kolunuza emeginize saglık.  Acaba 32Bit'ide gelirmi ?

Gelmez.

SemihMehmetoglu, 7 saat önce yazdı:

Çalışmanızın içerisindeki install.esd yi alıp KMBOOT_V2 de kullanmak ıcın KMPE  dizinine attıgımızda da saglıklı bır kurulum yapabılırmıyız yoksa iso içerisindeki dıger dosyalarada gereksınım vs. duyarmı ?

Sanırım multiboot dan bahsediyorsun. Bu konuda fikrim yok. 

indiriyorum kendi pc mde deneyeceğim önce. sonra iş bilgisayarıma ve eşimin dizüstüne yükleyeceğim. Ramin 450 mb. de çalışması çok ilgimi çekti. kendimde test edip sonuçları paylaşırım..