Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Pc De Facebook Problemi

Recommended Posts

Pc de Facebook problemi

Pc de facebook ta gezinirken bir süre sonra sayfa kesiliyor, daha fazla aşağıya ilerlemiyor..Önceleri bu gibi durumda "diğer haberleri gör" yazısı çıkıyordu, artık o da çıkmıyor.Hem Windows 7 sürümlerinde hem Windows 10 sürümlerinde İnternet Explorer ve  Google Chromda aynı sorun var..Sayfanın nerede kesileceği belli olmuyor, Facebook ilk açtığımda bayaa bi aşağıya iniyor ve en sonunda kalıyor, sayfa yenilediğinde veya kapatıp tekrar açıtığımda daha birkaç sayfa inmeden kesliyor..Böyle bir problem yaşayan veya çözümü konusunda yardımcı olabilecek varmı..

MDV79a.jpg

Tarayıcılarımda ok ile işaretli yerde kalıyor daha aşağıya inmiyor..

Bu problemle 2 aydır uğraşıyorum ama bir türlü sonuç alamadın facebook yardım a da yazdım ama teşekkür ettiler sadece bazen 8-9 konu görebiliyorum bir zaman oluy ki 1 gönderi görebiliyorum altı yok ne kadar yenilersem yenileyim yok olmuyor

kolega20, 16 saat önce yazdı:

Aynı işte..Sistemin ne olduğu farketmiyor, çerez temizle, herşeyi güncelle yine aynı..

Bilen de yok sanırım cevap gelmediğine göre..

Hocam öncelikle facebook v.b şeyler için kullanılmaması gereken tarayıcıları kullanmandan kaynaklanabilir. Bildiğim kadarı ile Google chromenin aşırı ram tüketimi ve güvenlik riskleri çok üst seviyede, internet Explorer zaten artık çoğu özelliği desteklemiyor. Ben comodo dragon yada Vivaldi tarayıcıları kullanıyorum bugüne kadar o tarzda sorun yaşamadım. Genel ağırlık comodo dragon olarak kullanıyorum. Pc' nizde ram düşük mü?

Arkadaşlar bence tarayıcı veya işletim sistemi ile alakalı değil çünkü 3-4 tarayıcı denedim  xp-7 - win 10 sistemlerinde denedim gene aynı, internetimden kaynaklıdır diye her elime geçen bilgisayarda denedim gene aynı , bana kalırsa  face yönetiminin bireysel olarak yada bölgesel olarak yaptığı bir şey ?  

Facebook Haber Kaynagı Sistemi değişti Bunun senınle alakası yok

Please register to see this content.
Kendi Resmi Olarak Acıkladı, Bunun Dısında Internetin Ile Sorunun olabılır, Pcde Gizli Format Bıle atsan Virüs Tekrarlayıp Netini Kesebılır, Bunun Icın KaspersKy veya ESET ile Görünmez Klasörleri Acıp Tarama Yapabılırsın..

Edited by DeaqLe

• 3 years yıl...

Hocam bunu farklı bir kişinin pc sinde faceye girin bakalım aynısı olacakmi. 

İkincisi Dns ayarından olabilir. Varsa Dns yi kapatın 

Üçüncüsü bende de şu durum oluştu. Mobilden n11 sitesine sizdeki aynı sorun oluyor ama masaüstü pc de aşağı iniyor. Sanırım face sürekli güncellendigi için olabilir 

kolega20, 10 saat önce yazdı:

Sene oldu 2021 aynı sorun hep devam ediyor..

Ne işletim sistemi değüiştirmek çözdü ne de tarayıcı..

Yokmu bunun çözümü hala..

Sene oldu 2021, tamam ama maalesef tüm platformlar sizin o 2021 senesine göre donanım ve yazılım kullanmanızı bir nevi mecbur tutuyor. Düşük donanımı yenilemeye zorluyor, eski yazılımı bir şekilde dayatarak her seferinde güncellemek için dayatıyor bir şekilde. Ben ve çoğu kişi de nefret ediyor bu işten.

Evet sene oldu 2021, ama siz 2021 senesine uygun donanım ve yazılım kullanıyor musunuz? Facebook deyip geçmeyin; günümüzde dandik internet tarayıcıları bile deli gibi ram ve işlemci sömürüyor. Çok iyi bilgisayarlar olmasa da şu anda şirketteki bilgisayarım da evdeki bilgisayarımda ortalamanın üzerinde ve elimden geldiğince güncel işletim sistemi ve yazılım kullanmaya çalışıyorum. Her ikisinde de hiç bir sorun yok Facebook'ta.

helehoyni, 13 saat önce yazdı:

Sene oldu 2021, tamam ama maalesef tüm platformlar sizin o 2021 senesine göre donanım ve yazılım kullanmanızı bir nevi mecbur tutuyor. Düşük donanımı yenilemeye zorluyor, eski yazılımı bir şekilde dayatarak her seferinde güncellemek için dayatıyor bir şekilde. Ben ve çoğu kişi de nefret ediyor bu işten.

Evet sene oldu 2021, ama siz 2021 senesine uygun donanım ve yazılım kullanıyor musunuz? Facebook deyip geçmeyin; günümüzde dandik internet tarayıcıları bile deli gibi ram ve işlemci sömürüyor. Çok iyi bilgisayarlar olmasa da şu anda şirketteki bilgisayarım da evdeki bilgisayarımda ortalamanın üzerinde ve elimden geldiğince güncel işletim sistemi ve yazılım kullanmaya çalışıyorum. Her ikisinde de hiç bir sorun yok Facebook'ta.

Intel Core i5-3470 CPU @ 3.20GHz

16GB ram

240ssd 2TB+ 500gb+500gb hdd

Windows 11 Pro 64-bit İşlerim sistemi yeterlimidir yetersiz mi??

Win7 Win10 Win11.. Kullanmadığım işletim sistemi kalmadı ama yine de Facebook ta gezerkern sayfa bi süre sonra bitiyor daha fazlasını göstermiyor..

kolega20, 7 saat önce yazdı:

16GB ram

Win7 Win10 Win11.. Kullanmadığım işletim sistemi kalmadı ama yine de Facebook ta gezerkern sayfa bi süre sonra bitiyor daha fazlasını göstermiyor..

Bu sistemde win 8.1 pro embedded industry pro mükemmel gider.

kolega20, 19 saat önce yazdı:

16GB ram

Maşallah fazlasıyla yeterliymiş :) Yüklemiş olduğunuz bir yazılım, tarayıcı eklentisi, vb. engel oluyor olabilir mi?

Sistemi sıfırlayarak deneyin birde. Tarayıcıdan olacağını sanmam ancak yine de, Localapplicaton data dizinlerindeki tarayıcı dosyalarının tutulduğu yerde yazma vb. izinlerden kaynaklı olabilir. sistem administrator yetkilerine sahip değilse eğer, yeni bir hesap açarak denenebilir. X adlı bir hesabı açarak admin yetkileri verin birde.

Bios saat tarih vs. ayarları normalmi birde bunu kontrol edin. Bazen sorun yaşabilmektedir.

Tarayıcı olarak opera'yı kurup denenebilir.

GST ile sistemi birkereliğine de arındırma çekin işe yarayabilir. | Buradan

Kolay gelsin. :)

• Thanks 1

forjest, 10.10.2021 - 23:02 yazdı:

Sistemi sıfırlayarak deneyin birde. Tarayıcıdan olacağını sanmam ancak yine de, Localapplicaton data dizinlerindeki tarayıcı dosyalarının tutulduğu yerde yazma vb. izinlerden kaynaklı olabilir. sistem administrator yetkilerine sahip değilse eğer, yeni bir hesap açarak denenebilir. X adlı bir hesabı açarak admin yetkileri verin birde.

Bios saat tarih vs. ayarları normalmi birde bunu kontrol edin. Bazen sorun yaşabilmektedir.

Tarayıcı olarak opera'yı kurup denenebilir.

GST ile sistemi birkereliğine de arındırma çekin işe yarayabilir. | Buradan

Kolay gelsin. :)

İnan ki hepsini aptım..Bios saati normal

GST yi zaten haftada 1 defa kullanıyorum..

Başka hesap açtım admin yetkisi verdim..opera kurdum firefox kurdum..firefox ta bile sayfa bitti gerisini göstermedi..

kolega20, 8 saat önce yazdı:

İnan ki hepsini aptım..Bios saati normal

GST yi zaten haftada 1 defa kullanıyorum..

Başka hesap açtım admin yetkisi verdim..opera kurdum firefox kurdum..firefox ta bile sayfa bitti gerisini göstermedi..

Linux işletim sistemi kurma zamanı gelmiş o zaman :) 

• Haha 1