Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Bitlocker Sorunu

kojiro
 Share

Recommended Posts

Bitlocker Sorunu

Merhaba arkadaşlar D diskini tıkladığımda bitlocker ile alakalı şifre istiyor ama şifreyi unuttuk bir kaç  teknik vardı onları uyguladım ama sonuç yine aynı, lütfen bu konuda önerebileceğiniz her hangi bir program ya da yöntem varsa yardımcı olur musunuz?

bunu çözebilen yok diye biliyorum ben - bit locker çok güçlü bir şifreleme yöntemi zaten amaçta veri hırsızlığının önüne geçmek için kırılmaması gerekir

ve kırılmazda kırabilen varsa benimle iletişime geçsin iyi para kazandırırım :)

• 3 hafta sonra ...

alıntı:

1. adım

Denetim Masası\Sistem ve Güvenlik\BitLocker Sürücü Şifrelemesi buraya gelin şifreli sürücüye şifreyi aç tıklayın > açılan ekrandan şifremi unuttum tıklayın > açılan ekrandan type the recovery key o seçeneği tıklayın > revovery keyinizin olduğu yere gidersiniz ve not defterini açın bilocker reovery key yazan yerin karşısındaki keyi  yazarak açılmasını sağlayın

başlarılı olmazsa

2 .adım bitlocker şifresi nasıl kaldırılır

cmd yönetici olarak açın

manage-bde -unlock E: -rp BitLocker Recovery Key    

E : harfi yerine şifreli diskinizin harfi

BitLocker Recovery Key : yerine yukarıdaki sizin verdiğiniz kurtarma anahtarını yazın enter tuşuna basın

bilgisayarınız açılmıyorsa bu adımları güvenli modda girerek deneyin