Jump to content

Kulanıcı Hesabındaki Sifreyi Kaldıramıyorum

Machavel

Recommended Posts

Anladığım kadarıyla söylüyorum.

Yol 1: Sanırım windows tamamen açıyorsunuz denetim masasındaki kullanıcı hesaplarınıza girdiğinizde oradan kullanıcıya ait pass kaldıramiyorsunuz. Buna göre hatayı bilmiyorum ama en kesin çözüm ise başka bir bilgisiyar yöneticisi hesabından girip o kullanıcıyı silmektir.

Yol 2: Eğer kullanıcı karşılama ekranındaki şifre isteyen bölümde şifrenizi doğru girmenize rağmen kullanıcınıza giremioyorsanız..> a. Belki klavyeniz F klavye olarak kapatılmış olabilir onun için klavye türüne göre parolanızı giriniz. b.Klavyede çözüm sağlamadıysa administrator kullanıcısından girip o kullanıcıya ait şifre ataması yeniden yapmanız gerikir.

Anladığım kadarıyla söylüyorum.

Yol 1: Sanırım windows tamamen açıyorsunuz denetim masasındaki kullanıcı hesaplarınıza girdiğinizde oradan kullanıcıya ait pass kaldıramiyorsunuz. Buna göre hatayı bilmiyorum ama en kesin çözüm ise başka bir bilgisiyar yöneticisi hesabından girip o kullanıcıyı silmektir.

Yol 2: Eğer kullanıcı karşılama ekranındaki şifre isteyen bölümde şifrenizi doğru girmenize rağmen kullanıcınıza giremioyorsanız..> a. Belki klavyeniz F klavye olarak kapatılmış olabilir onun için klavye türüne göre parolanızı giriniz. b.Klavyede çözüm sağlamadıysa administrator kullanıcısından girip o kullanıcıya ait şifre ataması yeniden yapmanız gerikir.

arkadaşım sifremi biliyorum. Kullanıcı hesabıma giriyorum ama şifre kaldır yok

Bilgisayarım/Yönet/Bilgisayar Yönetimi(Yerel)/Sistem Araçları/Yerel Kullanıcılar ve Gruplar/Users/Administrator a buradan yeniden parola koyup sonra kaldırmayı dene.Olmuyor ise;

Buna göre hatayı bilmiyorum ama en kesin çözüm ise başka bir bilgisiyar yöneticisi hesabından girip o kullanıcıyı silmektir.[/CODE]

Son çare bunu yapmak.

Şunu da belirteyim;

Önceden tanımlı tek kullanıcı olduğu için Administrator, o yüzden parola kaldırılamıyor diye düşünüyorum.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...