Jump to content

Burdur 58. Piyade Eğitim Alay Komutanlığı

bhco

Recommended Posts

Arkadaşım bende acemi birliğini orada yaptım ama küçük bi farkla ilk gün kapıdan içeri girdikten sonra bi baş çavuş beni ayırdı herkez sıradan giderken ben kenarda bekledim acaba bişeymi oldu diye düşünürken sülüsümü istedi sonra bişeyler yaptılar bilgisayardan sülüsümü tekrar geri verdi sıradan devam ettim ne olduğunu anlıyamadım taki 1 hafta sonra aynı baş çavuş iştima alanına gelene kadar iştima alanında ismi okunan çıksın dedi benimde ismimi söyledi çıktım 60 kişi olduk toplam sonra bombayı patlattı komando olacaksınız dedi yağladı balladı anlattı sonra ıspartaya gönderdiler bize komando olur paraşütle atlar raporu verdiler sonrada tunceli çıktı usta birliği 4 üncü Komando Tugayı neyse paşa paşa yaptık. Haberin olsun gerçi şimdi erlerden komando yapmıyorlarmış heralde ama belli de olmaz fiziğin yerindeyse seninde başına gelebilir.

Arkadaşım bende acemi birliğini orada yaptım ama küçük bi farkla ilk gün kapıdan içeri girdikten sonra bi baş çavuş beni ayırdı herkez sıradan giderken ben kenarda bekledim acaba bişeymi oldu diye düşünürken sülüsümü istedi sonra bişeyler yaptılar bilgisayardan sülüsümü tekrar geri verdi sıradan devam ettim ne olduğunu anlıyamadım taki 1 hafta sonra aynı baş çavuş iştima alanına gelene kadar iştima alanında ismi okunan çıksın dedi benimde ismimi söyledi çıktım 60 kişi olduk toplam sonra bombayı patlattı komando olacaksınız dedi yağladı balladı anlattı sonra ıspartaya gönderdiler bize komando olur paraşütle atlar raporu verdiler sonrada tunceli çıktı usta birliği 4 üncü Komando Tugayı neyse paşa paşa yaptık. Haberin olsun gerçi şimdi erlerden komando yapmıyorlarmış heralde ama belli de olmaz fiziğin yerindeyse seninde başına gelebilir.

yok ztn sanirim piyadelerden yaparlar ben ulastirma gidiyorum ayrica gozluklerim 4 numara 4 numara gozu olan bir ulastirma erini komando yapicaklarini zannetmiyorum yinede bilgi icin tesekkurler... :)

valla kardeş benim abimde sen gibi gitti oraya burdura acemi birliğinde resmen tatil yaptı dakka başı evi arıyordu sonra ankara gitti sivil şöför şimdi arada tüm genaral şöförlüğüde yapıyor anlıycağın sivil kıyafetlerle atailde inşallah sende öyle olursun burdur çok rahatmış

slm bende acemi birliğimi burdur da yaptım 1985/3 tertip yapmıştım ben de

58. piyade eğitim alayı 2. tabur 3. bölük 3. takım 4. manga 3415 Murat Özgür KONYA

:) buda uzun künyem

burası bedelli askerlik yapanların mekanı bu yüzden bakım 1 numara 28 gün yapacaksın ve gittiğin yerde keşke burdurda kalsaydım diyeceksin

bu arada hayırlı teskereler sana

HER ŞEY VATAN İÇİN

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...