Jump to content
TNC-TR
Alphonso_Elric

Windows 10 Pro [rs4] Performance [x64] [1803-17134.228]

Recommended Posts

ln13e, 09.09.2018 - 00:59 yazdı:

Please login or register to see this link.

kardeş alpelwin sistemleri senin eserinmi

Evet. 

ln13e, 09.09.2018 - 01:02 yazdı:

20058 yılından beri bu sayfaya ilk kez yorum yapıyorum..

senin ilk yaptığın sistemler bile hala bomba..

moralini ve şevkini kırma ben çok memmunum

Güzel yorumunuz için teşekkür ederim 

yazgan44, 09.09.2018 - 22:11 yazdı:

UEFI kurulum yapmak isteyenler için konu sahibi Alphonso_Elric'inde izini ile  ESD sıkıştırma yapılarak UEFI kuruluma uygun hale getirilmiş kendi kullandığım ISO dosyasını paylaşıyorum.

1 - Please login or register to see this link. Please login or register to see this link.

2 - https://turbobit.net/9nbia9bjtpyj.html

3 - Please login or register to see this link. Please login or register to see this link.

4 - https://turbobit.net/wt6aub6gc175.html

5 - https://turbobit.net/7wmvlyp58tk4.html

Rar Şifresi :  www.tnctr.com

Not    ilk 4 part 900 Mb son part 710.6 Mb

Buna bir bak istersen arkadaş uefi kurum yaptığını beyan ediyor.  Linkler için kendisine teşekkür ederim 

mehmetali1993, 11 saat önce yazdı:

alphonso elric öncelikle merhabalar sizin çalışmalarınızı eskiden berk takip etmekteyim başarılı bir çalışma olmuş teşekkürler konuda belirtmişsiniz esd wim sıkıştırma yaparak uefı kurulum yapabileceğimizi belirtmişsinizde sıkıştırma yaptım sıkıştırma sonrası toplam dosya boyutu 4.400 gb dı fat32 formatında en fazla 4 gb sınır vardı yardım edermısınızn... saygılar

merhaba Rufusla Flash'a yazarken dosya sistemi kısmından NTFS olanı seçersen sıkıntısız kurulum yapabilirsin.

• Like 1

yazgan44, 11 saat önce yazdı:

merhaba Rufusla Flash'a yazarken dosya sistemi kısmından NTFS olanı seçersen sıkıntısız kurulum yapabilirsin.

Tesekkur ederim.

Please login or register to see this link.  arkadaşıma yeniden teşekkür etmek istedim. indirdim kurdum ve hala da kullanıyorum. emeklerine sağlık. şimdiye kadar kullandığım en hızlı windows olmuş. eline emeğine sağlık. ha kurarken biraz uzun sürüyor ama değiyor. indirecek arkadaşlara hiç teretdüt etmeyin derim. 4 gb ve üstü bilgisayarlarda daha güzel çalışıyor bilgilerinize. özellikle arka fon resimleri özenle seçilmiş ve hepsi birbirinden güzel. bütün ince ayarları da yapılmış. kısaca böyle. başarılarınının devamını dilerim kardeşim kolay gelsin...

• Thanks 1

Uefi kurulum versiyonunu turbobit harici başka bir yere yükleme şansınzı var mı arkadaşlar ?

indiremedim cbox'lar çalışmıyor

• Like 1

Merhaba usta emeğine ve eline sağlık teşekkürler.

Edited by robokop
hatalı yazım
  • Like 1

Şuan SSD disk üzerinde kurmaya çalışıyorum hazirlaniyorda 20 dakikadır bekliyor. 

00:30 da başlamıştım umarım kurulur yoksa gece gece iş aldim demektir başıma 

Ekleme: 57. Dakika sonunda kuruldu ,kurulumu Rufus ile UEFI için hazırlaniz başka işlem yapmadan UEFI sistemlere kurabilirsiniz.

Sistemde ince işçilik çok güzel düşünülmüş , Windows 7 modifilerinden bu yana görmemiştim açıkçası .

Sitemin tek sıkıntısı uzun kurulma süresi ve bazı "modern" uygulamalarının çalışmaması 

"Microsoft News", "Msn Haber "gibi

Alternatif olarak "TRT haber" uygulaması çalışıyor ,ama bu uygulamada  son dakika bildirimleri gelir mi bilmiyorum.

Edited by kacaksevgilim
  • Like 1

eline emeğine sağlık üstad şuan indirmeye başladım sabah kurulumu gerçekleştireceğim 

indirdim sorunsuz bir şekilde kurdum ilk yârim saatlik izlenimim de hata kusur görmedim önceden orijinal Windows 10 kullanmama rağmen bu çok daha iyi ve görsellik olarak tam istediğim gibi çok çok çok teşekkürler emeğine sağlık.

Edited by barriss
  • Like 1

ESD sıkıştırmayı indirip Rufus ile MBR / NTFS olarak yazdırdım ama UEFI olarak kurmadı. GPT seçmeliydik sanırım ama MBR ile nasıl UEFI kurulum yaptınız anlamadım.

Edit: UEFI desteklemeyen PC için MBR önerisi yapmış arkadaş, tekrardan indirelim bakalım linkleri :p

Edit2: Sistemi kurdum. Gayet stabil ve hızlı, zaten yıllardır çalışmalarınızı kullanan biriyim. Bir türlü stabil olmayan Windows 10'u bile adam etmişsiniz. :)

Edited by erenbey19
  • Like 1

Sistem güzel memnunum birde şu kullanıcı adını kendimiz yazabilseydik. Kullanıcı adı değişir fakat yine kullanıcı klasör adı değişmiyor. Saygılarımla.

• Like 1

Reos, 2 dakika önce yazdı:

Sistem güzel memnunum birde şu kullanıcı adını kendimiz yazabilseydik. Kullanıcı adı değişir fakat yine kullanıcı klasör adı değişmiyor. Saygılarımla.

Yeni kullanıcı açıp eski kullanıcıyı silebiliyoruz galiba, kullanmadım ama denenebilir.

• Like 1

ben kurulum yaptım çok güzel her hangi bir hata gormedim  kurulum yaparken biraz gec kurulum yapıyor hazırlanıyor yazısı yaklasık 25 dk sürüyor fakat kurulum oluyor eline emegine saglık ustam

• Like 1

Reos, 1 saat önce yazdı:

Bende kullanıcı klasör adıda değişti.Ellerine sağlıl alphonso hocam

• Like 1

temhem, 1 saat önce yazdı:

Bende kullanıcı klasör adıda değişti.Ellerine sağlıl alphonso hocam

?

• Like 1

kacaksevgilim, 16.09.2018 - 01:09 yazdı:

Şuan SSD disk üzerinde kurmaya çalışıyorum hazirlaniyorda 20 dakikadır bekliyor. 

Ekleme: 57. Dakika sonunda kuruldu ,kurulumu Rufus ile UEFI için hazırlaniz başka işlem yapmadan UEFI sistemlere kurabilirsiniz.

Sistemde ince işçilik çok güzel düşünülmüş , Windows 7 modifilerinden bu yana görmemiştim açıkçası .

Sitemin tek sıkıntısı uzun kurulma süresi ve bazı "modern" uygulamalarının çalışmaması 

Alternatif olarak "TRT haber" uygulaması çalışıyor ,ama bu uygulamada  son dakika bildirimleri gelir mi bilmiyorum.

benzer durum bende oldu... yarım saati geçti ve nb halen kurulumu yapamıyor

Thinkpad T450 var. 8 ram 120ssd  14" fhd ekran, sandısk in yeni modeli olan 16lık dual olan belleiğine rufus ile yazdım. (usb3)

aoe deneyecektim ama bu gidişle olmayacak... demiş idim... 40.dak dan sonra açıldı.

ilk işim denetim masasına girip yeni kullanıcı açıp ve login olmak idi.. login aşamasında masaüstü hazırlanırken de en sinir olduğum çevrim için dünyada korumak için güncel kalır ifadesi oldu.. mikropsoft dan kim koruyacak sorusu havada kalıyor.

yeni user ile loginden sonra windows etkinleştirilmemiştir yazısı ile default icon lar yok... denetim masasına girdim icon lar yok...

reboot sonrası bu sorunlar devam ediyor... yeni userı yönetim sekmesinden yaptım. denedim masasından da yetkisini yönetici yaptım. default user da bu sorunlar yok ama yeni user da maalesef

ana konuyu yeniden okudum. konu ile bilgilendirme varsa da ben göremedim

evet yeni icon setleri temalar hoş ama .... ek kullanıcıda çıkan sorunları istersen sanal pc de dene... bizde hata yapmış olabiliriz

selamlar

Edited by tosunpasa
  • Thanks 1

yeni kullanıcı oluşturulduğunda ikonlar v.s. tamamen kayboluyor. Kullanıcı adı ve Kullanıcı Klasör adını değiştirmenin bir yolu varmı arkadaşlar veya bunu iso dan kullanıcıya bırakarak yeniden upload şansı varmı

• Like 1

Maalesef çok iyi niyetli ve emek edilmiş çalışma olmasıan rağmen yukarıdaki arkadaşlarında belirtttiği gibi yeni kullanıcı adı değişikliği ile tüm görselliklerin kaybolması,  akabinde yüklediğim hatalı temalardan kaynaklı başlat menüsü sorunlarını çözememem nedeniyle, mayıs ayında bir başka arkadaşın ince işçilik yapılmış ama modifiye olmayan sürümünü tekrar kurdum

Windows 10 yapısı gereği pek elleşmeye gelmiyor anlaşılan. Neyse sağlık olsun .

• Like 1

• İndirmeye Başladım Reiss Şimdiden Teşşkür Ederim Eline Emeğine Sağlık İnşallah Problemsiz Bi Deneyim Yaşarızz ;)

kacaksevgilim, 16.09.2018 - 01:09 yazdı:

merhabalar biraz geç olacak ama yinede uefi ssd konusunada bende sorun yaşadım. Yapmanız gerek iso kalıbı ssd bütün parçalarını silmeniz 500 mb benzeri uzunluktaki ssdden ayrılan yerleri sildiğiniz taktirde ssd yeni kalıp yapıp kendisi sorunsuz kuruyor bende oldu tavsiye ederim.

• Like 1

S.A Arkadaslar coğu kisi sorun yaşamış kullanıcı adı lisans simgeler  temalar bende kurdum hazırlanıyor kısmı haric sikintı yok 5 yada 6 guncelleme geldi hic birsey bozulmadı 12  yasindan beri pc le ugrasiyorum suan yasım 30 sıkıntı bendemı yoksa kötülemekmi istiyorsunuz olayları tam çözemedim burda adminler var isterlerse beni banlasinlar AMA YAPILAN EMEGE SAYGISIZLIK OLUYOR AYIP BIZ İNSANIZ 

ersinbakar, 21.09.2018 - 13:47 yazdı:

merhabalar biraz geç olacak ama yinede uefi ssd konusunada bende sorun yaşadım. Yapmanız gerek iso kalıbı ssd bütün parçalarını silmeniz 500 mb benzeri uzunluktaki ssdden ayrılan yerleri sildiğiniz taktirde ssd yeni kalıp yapıp kendisi sorunsuz kuruyor bende oldu tavsiye ederim.

Merhaba evet bunu biliyorum her formatta bu şekilde kurarım, tavsiye de ederim.

Belki de benim makina ila bir kan uyuşmazlığı oldu birkaç sorun yaşadım kurulumdan sonra.  Sonra yine bu guzide sitemizden bir arkadaşın mayıs ayı çalışmasını indirdim, birkaç küçük görsellik ekledim , kullanıyorum.

Arkadaşımızın bu çalışmasını da arşivledim. Başarılarının ve emeğin devamını dilerim

Windows 10 için fazla görsellik bence sistemin kararlılığını olumsuz etkiliyor, bunun gibi birkaç basit görselliğin daha iyi olacağını düşünüyorum

ScreenShot-1.jpg