Jump to content
TNC-TR
Alphonso_Elric

Windows 10 Pro [rs4] Performance [x64] [1803-17134.228]

Recommended Posts

Talepleri yüksek olan sistemler olacağı kanaatindeyim. :) 

Windows 10 RS5 Gamer
Windows 10 RS5 Performans
Windows 10 RS5 Lite

• Like 1

Bugün indirip yükleyip deneme şansım oldu,  Flash  ile yüklemede 6 deneme sonucu yükleme başlamadı, rufus ile  işlem yapıldı.  Ve en sonunda (NT6 HDD Yükleyici 1.0) ile yükleme başladı, yüklenmesi gereğinden fazla sürdü, biraz o sanırım paketlerden dolayı ama sonuç her zaman ki; gibi muazzam.

Arkadaşlar linkteki notebooku aldım. Freedos olduğu için linux kurulu geldi. Hemen windows 10 kurayım dedim linkteki çalışmayı indirdim ve usb belleğe rufus ile kurup laptopa kurdum. Kurulum bittikten sonra windows açılıyordu ve ekranda kuruluyor yazdı ama o yazıda kaldı, bir türlü kurulum bitmedi. Acaba bu Uefi muhabbetinden dolayı mı oldu?

Senelerdir windows 7 kurdum kullandım, laptop değiştirince ilk defa windows 10 kurayım dedim ama bu sorunla karşılaştım.

Please login or register to see this link.

Bios ekranı da uzak mekik kontrol paneli gibi :D Bilgi amaçlı şöyle 2 resim attım.  Kurulum konusunda nerede hata yapıyorum diye yardımcı olur umarım.

xpity, 3 saat önce yazdı:

Arkadaşlar linkteki notebooku aldım. Freedos olduğu için linux kurulu geldi. Hemen windows 10 kurayım dedim linkteki çalışmayı indirdim ve usb belleğe rufus ile kurup laptopa kurdum. Kurulum bittikten sonra windows açılıyordu ve ekranda kuruluyor yazdı ama o yazıda kaldı, bir türlü kurulum bitmedi. Acaba bu Uefi muhabbetinden dolayı mı oldu?

Senelerdir windows 7 kurdum kullandım, laptop değiştirince ilk defa windows 10 kurayım dedim ama bu sorunla karşılaştım.

Spoiler

Bios ekranı da uzak mekik kontrol paneli gibi :D Bilgi amaçlı şöyle 2 resim attım.  Kurulum konusunda nerede hata yapıyorum diye yardımcı olur umarım.

Öncelikle Hayırlı olsun güle güle kullanın.

Notebook'larla  ilgili çok fazla bir malumatım yok ancak,bir ay evvel önce komşum bu AM9 işlemcili Notebook'tan almış üzerinde windows 10 deneme sürümü yükleyerek verilmiş performansından şikayetçiydi ağır diyordu,elimde bulunan win10 ltsb msdn iso ile temiz kurulum yaptım gerekli temel bileşenleri yükledip optimizasyon ayarlarını yapıp verdim karşılaştığımda şu anda çok memnun olduğunu oyunlarda fps'lerin arttığını söylüyor. :) 

- Windows 10 ltsb msdn iso (kullandığım) | Güncel olarak istenirse eğer,Please login or register to see this link.  üstadın yaptığı sitede mevcut <Please login or register to see this link. >

- Sistem AIO boot uygulamasına yazdırıldı,Klavye kısayol tuşu  F8 yolu ile bios boot menuye giriş yapılıp,Usddiskimi seçtim uefi modu ile kurulum yaptım.

Diğer notlar:

- Direct olarak windows 10 uefi mode ile kurulum yapın Please login or register to see this link.  bende öyle yaptım.

- Windows 10 üzerinde aktif gelen servisler devredışı bırakılarak daha akıcı çalışması sağlandı.

- Sürücülerini iobit driver booster ile tamamen güncelleyip,oyunda etki edecek bileşenlerinde yüklenmesi sağlandı. (Yedek alındı!)

- Diğer sistemler yüklenmiş olsada win8/7 ekran kartının verimli olmadığına yönelik dış bağlantılı bir sitede yorumlara denk gelmiştim sitesinide incelediğimde donanım kriterleri bağlamında haklılık payı var gibi.

- Linux işletim sistemini Live  olarak denedim mükemmel olarak çalışmıştı. :) 

Şimdilik aklıma gelenler bunlar saygılarımla.

Arkadaşlar Forjest açıklayıcı yardımın için çok teşekkür ederim. Başka bir win10 indirdim, ondada aynı şekilde kurulum bitti hazırlanıyor ekranı geldi imleç dönüp duruyor 40 dk oldu ekran aynı kaldı çıldırmak içten değil :) Dedim belki orjinal win10 sürümü çalışır diye indiriyorken senin mesajını gördüm indirmeyi yarıda kestim hemen ltsb sürümü indirmeye başladım. Rufus la iso ya yazarken mbr mi seçilecek, gpt mi? fat32 mi ntfs mi? ayrıca seçmem gereken bir şey var mı? İnsan bildiği şeyi yapıp çalışmayınca kendinden şüphe edecek hale geliyor..

bilgisayarı başlattığımda tam açılmak üzereyken yeniden başlıyor. yani açılması gerekirken reset atmış oluyor ve 2. kez başlatıldğnda açılıyor.

Merhaba Sayın Please login or register to see this link. ,bu sistemi güncelleyip yani bir paylaşım yapmayı düşünüyormusunuz.zamanınız varmı.saygılar