Jump to content

Otogaleri Için Php Script (db Si Içinde)

Recommended Posts

mysql klasörü içerisinde galpro08_tr08.sql dosyası içerisinde kayıtlar var. diğer sql lerde ise kullanıcı adı kayıtları var. kodları tam olarak incelemedim o yüzden tahmini olarak söylüyorum. hostu aldığın şirketin sana vermiş olduğu admin panele bağlanarak mysql yada phpmyadmin seçeneğini seçiyorsun. orada dışarıdan dosya al işlemini gerçekleştirip bu dosyayı yüklüyorsun eğer olmaz ise yine phpmyadmin içerisinde sql çalıştır kısmına geliyorsun bu dosyayı notepadde açıp hepsini kopyalayıp oraya ypaıştırıp çalıştıra basıyorsun. eğer noktalamalarda eksiklikler yoksa hepsini atması gerekir.

ilk dosyayı başarıyla okudu fakat kurulum yapmak istediğimde yine db ye bağlanamıyo hatası veriyo, acaba oluşturacağım db ismi kullanıcı adı ve şifresi de bi yerde belirtilmiş mi? kendi istediğimiz db ismi ve şifresini kullanma şansımız yok mu?

şöyle ki install sayfasında formu doldurduktan sonra şu hatayı alıyorum

Warning: implode() [function.implode]: Bad arguments. in C:\AppServ\www\oto\install.php on line 34

Error [in RecordSet.Update] : Duplicate entry '1' for key 1

install.php 'nin 34.satırında ise şu kodlar mevcut

$temp["Keywords"] = implode(",",$arr);

bu da yanılmıyorsam, formdaki Anahtar Kelimeler (Keywords) kısmı 3 tane alt alta boşluk bırakılmış, buradaki sorunu nasıl aşabilirim?

scriptte install.php yi çalıştırdıgım zaman yukarıdaki mesajdaki hatayı alıyorum, fakat yukarıdaki paylaştıgım dosyada scriptin hem kurulumu hemde kurulmuş hali mevcut, kurulmuş hali sorunsuz şekilde çalışıyor, fakat default user şifresini nasıl değiştirebilirim, install.php nin içinde buldum şifreyi ama md5 olarak şifrelenmiş olarak kaydediyo bi yere, o şifre nasıl değişebilir?

kullanıcıların md5 lerini site aracılığıyla kırdım(

Please register to see this content.
sörç yaptım:) ama admin şifresi kırılmıyo :)

onada bir çözümü var!dır

gokay ın şifresi 4444 müş

kullanıcıların md5 lerini site aracılığıyla kırdım(
sörç yaptım:) ama admin şifresi kırılmıyo :)

onada bir çözümü var!dır

gokay ın şifresi 4444 müş

ona bende şöyle bi çözüm getirdim, install.php nin içinde admin şifresi mevcut. o şifreyle admin paneline giriş yapıp diğer tüm kullanıcıları sildim. daha sonra phpmyadminden sql içindeki md5 ile şifrelenmiş admin parolasını çözemeyince, kendi belirlediğim bi şifreyi md5'e çevirdim, ve onu sql'deki password satırıyla değiştirdim. ve işlem tamamdı.. şifre istediğim şekilde değişti :D

• 3 hafta sonra ...

ya bende her şey tamam ama giriş yapamıyorum sizde oluyor mu ???

Arkadaşlar lütfen yardım edin acil lazım...

LOGIN yapılmıyor admin şifresini buldum ama giriş yapılamıyor..

Bi de security code çalışmıyor.. resim görünmüyor..

cevap atabilecek biri yok mu ??

cumman->Flood yapmayın!

arkadaşım burada kimse mesaj sayısını artırmak için flood yapmıyor, ki normalde edit kullanan biriyim, gerekli görülen yerlerde yöneticiler uyarır!

burada seninle tartışmaya girecek vaktim de yok, login sorununda ise index.php yi editleyeceksin, session_start ile başlayan satırın başına @ işareti koymayı dene ve bir üst satırı sil tam aklımda değil ama, session klasorunu belirten satır, o satırı komple sil, session_start ile başlayan satırın en başına @ işareti koyup dene..

script indirilip tarafımdan test edilmiştir.localhostta easyphp 1.7 varken sql leri yüklerken syntax hatası veriyor.easyphp 1.8 yükleyince sorun ortadan kalkıyor sayılır.birde galpro08_tr08.sql de hata veren iki satırı sildim .bir problem çıkmadı.db.inc.php yi de locale ayarladım.install dosyasını hiç çalıştırmadım.

böylece siteyi çalıştırdım.bir sorun kalmıştı.araba için resim yüklediğimde fatal error veriyordu.meğer localde GD kütüphanesi açık değilmiş.apache/php.ini den açtım gd yi.

ve doktordantemiz.com-arabada bir ilan klasiği :)

içerisine ntswiew 2.1 yüklemişler.shell yani.siteyi kurdugunda içinde kullanılmaya hazır.giriş şifreside 1 ;)

303.png

burdan sonrası zevkinize kalmış.index mi atarsınız,değiştirirmisiniz.yada hiçbirşey yapmadan çıkarmısınız(benim gibi :))

orjinali temizde wareze düşüren içine koymuş gibime geliyo ;)

google de doktordantemiz.com- arabada bir ilan klasiği yazarak buldum otokaradeniz.com u

Script'i inceledim. Yabancı bir yazılım ve modifiyeli, içerisinde shell yüklü, arkadaşın bahsettiği shell dosyası, ../class/INNOVAEditor/assets/kral.php bu dosyayı silin, bulamazsanız aratın kral.php ismi ile. bunun haricinde scripti kuramayanlar

class/db.inc.php dosyasındaki,

define("__DBHost__","localhost");
define("__DBName__","vt adı");
define("__DBUser__","vt kullanıcı adı");
define("__DBPass__","vt şifresi");[/CODE]

alanlarını değiştirip,

veritabanı dosyasını UTF8 formatında yükleyin,

admin için,

kullanıcı adı : admin

şifre : 0646226

install.php dosyasını silin... bazı karakterlerde karakter hatası var onlarıda yönetimden haberler kısmından düzenleyin, orjinal vt ile yüklenen karakterleri UTF8 General_ci olarak yüklerseniz sorun çıkmaz.

şimdilik bu kadar[/b]

Script'i inceledim. Yabancı bir yazılım ve modifiyeli, içerisinde shell yüklü, arkadaşın bahsettiği shell dosyası, ../class/INNOVAEditor/assets/kral.php bu dosyayı silin.

bahsettiğiniz dosyayı silmiştim daha önce, bunun haricinde bir açığa rastlayan var mı acabA?

• 4 hafta sonra ...

ben böyle bir hata alıyorum

Error [in RecordSet.Update] : Duplicate entry '1' for key 1

bunu nasıl giderebilirim.

(install.php de ayarları kaydet dediğimde bu çıkıyor)

ayrıca direk index.php ye girdiğimde sayfanın alt ve üstünde ;

Warning: session_start() [function.session-start]: open(sess/sess_f87e1088974626e2b17025eac02cb4c8, O_RDWR) failed: Permission denied (13) in /home/galpro08/public_html/index.php on line 10

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/galpro08/public_html/index.php:10) in /home/galpro08/public_html/index.php on line 10

hata kodları çıkıyor..

hakibey onun sebebi sess klasörünün chmod ayarını 777 yapmanız gerekiyor birde images/userfiles i

ayrıca scripti kurmak gerekmiyo.yani install.php yi çalıştırmanıza gerek yok.portable denilebilir.gerekli ayarların yapın o çalışır...

scriptin içinde birde SUPERADMIN diye birşey var

yani adminden daha yetkili

kullanıcı adı serdal şifre md5(123456) miydi neydi...buna da dikkat edin derim.functions.php den ve scriptin içinden silmenizi tavsiye ederim :)

bu script sayesinde bişeyler öğreniyoz :)

birde dikkat edin ideasoft amcanız sizi öpmesin

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...