Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 7 Veya Windows 10 Aynı Hdd Başka Bilgisayara Takınca çalışsın

nirvanha
 Share

Recommended Posts

Windows 7 Veya Windows 10 Aynı HDD Başka Bilgisayara Takınca Çaşışsın

Merhaba,

Grafiker arkadaşıma  bir iyilik yapmak istiyorum ben sıfır HDD alacağım tüm programları vs kurup (Kendi sistemime) HDD 'yi arkadaşıma yollayacağım ve HDD takıp sistemi sorunsuz çalıştıracak bunu nasıl yapabilirim uzun zamandır bu işlerle uğraşmıyordum ancak daha önceleri bu tür kurulum yapılıyordu gibi hatırlıyorum.Yardımcı olabilecek kardeşim var mı?

Teşekküğrler.

Edited by nirvanha
Harf hatası

aynı anakart cipsetler birebir uymlu olması lazım o zaman calısır  şirket pc leri arıza verdiğinde aynı anakarttan bulup hddyı takıp çalıstırıyorsun bir zaman sonra sapıtabiliyor pc kasası sende olsun kur herseyini sonra yolla aklında bişi takılmaz kolay gele

valla xp de oluyordu.ama nasıl oluyor bilmiyorum. mesela xp nizi cd den çalıştırın diye bir şey vardı.  dvd yi takınca  benimkinde zaten açılıyordu. denemek için arkadaşın ofise götürmüştüm onda da çalışınca çok hoşuma gitmişti. ama daha sonradaan rami yükseltmiştim galiba benimkinde bile çalışmadı o zaman.  iso ya dönüştürsen veya imaj alsan olurmuki dicemde yine aynı hesaba geliyor galiba.

nirvanha yanlis anlamadıysam hddye windows kuracan programlari yüklüyecen driverlari biliyorsan onlarida elle yukle olma ihtimali var ben eski bir pcye cd ve usbden format atamadim laptoptan harici olarak bagladım formatladım yukledim enternet kartini yukledim ekran kartini yukledim calismisti kullandi baya 2 kez yaptim bu sekilde hala kullaniyor tam napmak istedini anlamadım kusura bakma kolay gelsin 

nirvanha, 9 saat önce yazdı:

Daha önceleri bir rus sitesinden  indirdiğim imaj windowsunu kendi sistemime instal edince açılmıştı.VFD imaj gibi birşeydi yanlış hatırlıyor da olabilirim.HDD imajı.

Şu denenebilir (Dahili hdd ye sahip  olduğunuzu biliyorum sysprep mantığını anlamanız için paylaştım). windows 10 da sysprep otomatik oluyor olabilir herhangi bir şey yapmadan emin değilim. Bakmam lazım vaktim olunca.

Please register to see this content.

edit: w10da hiç bir şeye gerek yokmuş: Admin yazdı

Edited by efe34
  • Like 1

Sysprep yaparak yaparak wim kalıp ile win kurulumu yapabilirsiniz. Her makinanın donanımı farklıdır o nedenle donanımda serbettlik alarak tüm makinalara açmalı yani genelleme yapmalısınız.  Tam hatırlamıyorum ama uzun süredir de kullanmıyorum ama birde acronıse te belki işinize yarar bak lakin en dogru olanı ve saglıklısı sysrep yaparak kalıp alman. Buda sizin için bir alternatif. İyi günler. 

Edited by Alphonso_Elric

- Windows'u Internete bağlanmadan yükleyip,oluşturulan hesap üzerinden administrator yönetici hesabını açıp geçiş yapın  komut:  Net user administrator /active:yes herhangi bir sürücü yüklemeden bu hesaba programları kurun.Windows'un üzerindeki geçici microsoft'un,görüntü chipset sürücüleri her pc'de zaten işe görmekte.Harddisk diğer sistemlede çalışacaktır sonrasında sürücüleri arkadaşınız kendi yüklemesi gereklidir.Sistem yükleme öncesi efi , legacy bios farklılıklarından emin olun.arkadaşınızın donanım bilgileride bu noktada önemli.

- Acronis true image home bootable usbdisk üzerinden çalışan uygulama boot yöntemi kullanarak sistem yedeklerimi acronis'in universal mode seçeneğini kullanarak sürekli kullanıyorum farklı bilgisayarlar üzerinde şimdiye kadar hiçbir problem yaşamadım.

Senaryosu: Windows_sistem kurulur,gerekli yazılımlar yüklenir son aşamada yedek alınıp bir sonraki farklı bir pc'de,acronis bootable başlatılarak,alınan yedek bir kaç dakikada harddisk transfer edilir işlem tamam.Kolay gelsin :) 

Alıntı

Kendi kulllandığım acronis bootable_iso kalıbı 50mb

Please register to see this content.
 usbdiskten boot eder rufus kullanarak usb'ye yazdırabilirsiniz.

Edited by forjest
  • Like 1
  • Thanks 1

34ero, Bir saat önce yazdı:

AOMEI Backupper Professional 4.5.1 Türkçe ile istediğin Windows imajını istediğin pc de kullanabilirsin (universal yükleme)

hard diski söküp başka pcye takacak. İmajla uğraşmak istemiyor.

Formattan az bir farkı var imaj geri yüklemenin : tamam bir tıkla daha kısa sürede oluyor ama

Edited by efe34
  • Thanks 1

Daha önceleri bir rus sitesinden  indirdiğim imaj windowsunu kendi sistemime instal edince açılmıştı.VFD imaj gibi birşeydi yanlış hatırlıyor da olabilirim.HDD imajı.

Arkadaşlar cevap veren herkese sonsuz teşekkürler.İşten daha yeni geldim .Önerileri deneyeceğim.

nirvanha, 3 saat önce yazdı:

Arkadaşlar cevap veren herkese sonsuz teşekkürler.İşten daha yeni geldim .Önerileri deneyeceğim.

W10 kur programları kur ve hard diski diğer pcye tak: Niye uğraşıyorsun imajla falan . Emin olamamıştım. arşivime bakmam lazımdı sağolsun noktayı koydu @sk8er_boi

Edited by efe34
  • Thanks 1

sk8er_boi, 23 saat önce yazdı:

Windows 10 başka bilgisayara bağlandığında çalışıyor. Eski windowslar gibi sorun çıkarmıyor. Fakat makine bazlı aktivasyonsa , aktivasyon hangi anakarttaysa orada kalıyor. Yeni lisans keyi girmen veya activator kullanman gerek.

Ben de yanlışlıkla başka bir sistemin HDD si ile işlem yapmak isterken yanlışlıkla boot ettim sistemi açtı şaşırdım kaldım. Diğerlerini bilmem ama Windows 10'da açılıyor.