Jump to content

Windows 7 Kurulum Sorunu

kemalsaplak
 Share

Recommended Posts

Windows 7 kurulum sorunu

Merhaba arkadaslad bilgisayarimin anakartini degistirdim.Format atmak istedim.Temiz fakat ne yaptiysam olmadi uefi kurulum olsun normal kurulum olsun.Anakartin markasi biostar h110mhc windows yukleme ekrani açılıyor hic bir aygit sürücüsü bulunamadi diyor.Fakat gözat dedigimde kullandigim ssd görünüyor biosdada görünüyor lutfen bana yardim edin.2 gun oldu yapamadim.

Şunlardan birini hatalı yaptıysanız bu sorun ondan kaynaklıdır:

- Windows ISO dosyasını yazdırma sorunu eksik,hatalı vb. (Md5 dosya bütünlük kontrollerini yapmanız önerilir Hashtab uygundur!)

- ISO dosyasını,Usb belleğe yazdırmak için kullandığınız program

- Garanti olsun diye Usbdiskinizi biçimlendirip (Fat32) yapın,

Please register to see this content.
,windows iso dosyanızı tekrar'dan yazdırın

- Anakartın bios ayarlarını varsayılan yapıp,boot yönergelerini usbdisk seçeneğini 1.sıraya alarak,yada klavye'den kestirme geçiş tuşu herneyse F10/9 Esc vs.kurulum için başlatın.

- Kullandığınız windows işletim sisteminin orijinal olanını ellenmemiş Msdn iso olanını özellikle deneyin. orn:(Bazı modifiye sistemler lite vb.sorunlar çıkarabilmektedir)

Kolay gelsin.

Mevcut sistem varsa eğer NT6 ile sabit disk üzerinden windows kurulumunu yapmayı deneyin birde.

Usbyazma araçları+NT6 (portable) 1mb zipli > 

Please register to see this content.

Daha evvel bu konuda paylaşmıştım içinde kurulumsuz portable yazma araçlarıda ayrıca mevcut 

iso dosyasını winrar,7zip sıkıştırma programdan birini kullanarak açıp,iso içeriğini "C:\ diskin" altına copy/past edin nt6'yı çalıştırın msdos ekranından yönergeleri takip edin mouse ve klavye kullanabilirsiniz boot ekranına kendini ekler kurulum başlar denemekte yarar var kolay gelsin.