Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

İnternet Hakkında Yardım

yunusemre75
 Share

Recommended Posts

RaZoRWounD, 15.09.2018 - 20:56 yazdı:

16yı net olarak alırsınız :)

Alabilsede vermiyorlar. Daha önce benim altyapı ultranet e uygundu. Ama hızın 14mb sabittir. Sonra gelişti. Şu anda hipernet altyapı var ulaşabilir hızın 50 mbps ama 24 olması gerekirken tam olarak yine 23 mbps sabit. Niye illa kırpıyorlar anlamıyorum.

abdulhey_, 1 saat önce yazdı:

Alabilsede vermiyorlar. Daha önce benim altyapı ultranet e uygundu. Ama hızın 14mb sabittir. Sonra gelişti. Şu anda hipernet altyapı var ulaşabilir hızın 50 mbps ama 24 olması gerekirken tam olarak yine 23 mbps sabit. Niye illa kırpıyorlar anlamıyorum.

kullanılan firmanın olayı mesela ben netspeed adlı firmaıy kullanıyorum altyapım iyi 24 bmpsye kadar adsl alıyorum 16ya sabit yani şuan 16 yı tam anlamıyla alıyorum maddi sıkıntılar olamsa vdsl geçcem onda 75'i rahat alırım altyapı adslde 24 vdslde 142 mbps destekliyor çünkü

aslında gider bakımından birleştirmeye gidilebilirde sabit internetin yerini mobil tutmaz. zaten benim ev 4g de milattan öncesini yaşıyor. mobil ve adsl 80 tl ödüyorum.  mesela mobilde bir üst tarifeye geçip 10 gb lık tarife alabilirim herhalde ve onu evde de kullanabilirim ama facebooka takılmadan edemiyorum en çok da o kota götürüyor. birde bazan telefonun romunda problem oldumu  mesela 2 gb.. 2gb.. derken bu gün itibarı ile akk na takıldım ve ayın daha yarısı.  gerçi çokda önemli değil 8mb düşmek. en kötü ihtimal 12 tl ye 25 gb alabiliyorsun benim ıss da. 

telefon çarşıda 25 mb down,  30 mb up. evde öyle olsa sadece mobil kullanırmıydım yine emin değilim. çünkü sınırsız ve masaüstünün yerini başka türlüsü tutmuyor benim için.

abdulhey_, 5 dakika önce yazdı:

aslında gider bakımından birleştirmeye gidilebilirde sabit internetin yerini mobil tutmaz. zaten benim ev 4g de milattan öncesini yaşıyor. mobil ve adsl 80 tl ödüyorum.  mesela mobilde bir üst tarifeye geçip 10 gb lık tarife alabilirim herhalde ve onu evde de kullanabilirim ama facebooka takılmadan edemiyorum en çok da o kota götürüyor. birde bazan telefonun romunda problem oldumu  mesela 2 gb.. 2gb.. derken bu gün itibarı ile akk na takıldım ve ayın daha yarısı.  gerçi çokda önemli değil 8mb düşmek. en kötü ihtimal 12 tl ye 25 gb alabiliyorsun benim ıss da. 

telefon çarşıda 25 mb down,  30 mb up. evde öyle olsa sadece mobil kullanırmıydım yine emin değilim. çünkü sınırsız ve masaüstünün yerini başka türlüsü tutmuyor benim için.

Sizin yine yarısında bitmiş, benim ayın çeyreğinde bitiyor yahu yetmiyor, :D  özellikle  android repolarını githuptan çektiğimde GB'ler hop hop dolduruyor ?

abdulhey_, 16 saat önce yazdı:

TürkTelekom benimde hattım. Ulaşılabilir hız 80 küsürlerde görünüyor. 35mb hız ı tam olarak alıyorum hatta Download yaptığımda 4mb ile indiriyor hız olarak. 

KenanK, 9 dakika önce yazdı:

TürkTelekom benimde hattım. Ulaşılabilir hız 80 küsürlerde görünüyor. 35mb hız ı tam olarak alıyorum hatta Download yaptığımda 4mb ile indiriyor hız olarak. 

Sizinki Fiber dir? benimki Hiper.hiperde maximum hız 35 mn miydi? benim sözleşmede 24 mb. hiperde en düşük hız 24 mb den başlıyor zaten. Ama türkcell de reklamlarda dikkat edin hipernet i Fiber diye yediriyorlar. :) alttan küçük yazı ile hız 24 mb tir yazıyor :)

ttnet  ile 16 mb hız ile  anlaşmalıyım ama dosya indirirken 1400 ile 1500  kb arası değişiyor sizcede normalmidir online oyun oynadığım için ping olsun istemiom  müşteri hizmetlerii aramam gerekirmi kopma falan yok 

Please register to see this content.

3yl3mci, 42 dakika önce yazdı:

ttnet  ile 16 mb hız ile  anlaşmalıyım ama dosya indirirken 1400 ile 1500  kb arası değişiyor sizcede normalmidir online oyun oynadığım için ping olsun istemiom  müşteri hizmetlerii aramam gerekirmi kopma falan yok 

Please register to see this content.

1800 küsür olmalı, daha düşük hizmet alıyorsunuz.

• Like 1

abdulhey_, 18 saat önce yazdı:

Sizinki Fiber dir? benimki Hiper.hiperde maximum hız 35 mn miydi? benim sözleşmede 24 mb. hiperde en düşük hız 24 mb den başlıyor zaten. Ama türkcell de reklamlarda dikkat edin hipernet i Fiber diye yediriyorlar. :) alttan küçük yazı ile hız 24 mb tir yazıyor :)

Benimkide hiper hocam. VDSL olarak bagliyim yani. VDSL max 100mb verilebiliyor. 

Edited by KenanK

KenanK, 3 saat önce yazdı:

Benimkide hiper hocam. VDSL olarak bagliyim yani. VDSL max 100mb verilebiliyor. 

valla kesin bilgim yok. daha doğrusu konunun uzmanı değilim. vdsl bağlantının olması çok yüksek hız alabileceğin anlamına gelmez bence.  benim bildiğim bağlantıya görede olabilirde esas altyapının türüne göre isim alıyor.  saha kabinine kadar fiber olarak gelmiyorsa adsl oluyor, saha dolabına kadar fiber olarak gelip telefon teli ile alıyorsan o hipernet oluyor fiber bağlantıda evine kadar fiber kablosu ile gelmesi oluyor diye biliyorum.

abdulhey_, 26 dakika önce yazdı:

valla kesin bilgim yok. daha doğrusu konunun uzmanı değilim. vdsl bağlantının olması çok yüksek hız alabileceğin anlamına gelmez bence.  benim bildiğim bağlantıya görede olabilirde esas altyapının türüne göre isim alıyor.  saha kabinine kadar fiber olarak gelmiyorsa adsl oluyor, saha dolabına kadar fiber olarak gelip telefon teli ile alıyorsan o hipernet oluyor fiber bağlantıda evine kadar fiber kablosu ile gelmesi oluyor diye biliyorum.

Ben eminim türktelekom ile görüştüm bu konuları.  Benim alabileceğim max 75mb dediler. Ptt ile aramızda 130mt var ve besleme direk merkezden geliyor.  Bina içi tesisat sıkıntı olduğundan 80mb görünüyor. 

VDSL ile 100mb verebiliyorlar yani. Tabi bu Saha Dolabı ile mesafe ve Besleme olayları ile değişiyor. 

Edited by KenanK

KenanK, 14 dakika önce yazdı:

Ben eminim türktelekom ile görüştüm bu konuları.  Benim alabileceğim max 75mb dediler. Ptt ile aramızda 130mt var ve besleme direk merkezden geliyor.  Bina içi tesisat sıkıntı olduğundan 80mb görünüyor. 

VDSL ile 100mb verebiliyorlar yani. Tabi bu Saha Dolabı ile mesafe ve Besleme olayları ile değişiyor. 

öyle oluyorsa olur tabi. sonuçta sinyal önemli.  benimde sağımda ve solumda 100 küsür m mesafede iki saha dolabı var. ve fiber kablo ile geliyor. ultra netteykendi galiba -tabi bizim buralarda zamanla gelişti- kopma sorunundan dolayı eve gelip ekip hızımı 4mb düşürüp sabitledi. 16 mb için sinyal alamıyorsun 4 mb e sabitlemezsek bu kopma hep olur dedi genç teknisyen. yanındaki artist tecrübeli teknisyende tecrübe çakallığı yapıyor. al birini vur ötekine yok bilgisayarda kaçak varmış yok bonccuk bağlantıymışboncuk bağlantı yaptı birde bağlantı hepten gidince demekkiii boncuk baağlantı evde uygun değilmiş bunuda öğrenmiş olduk diyor pişkin pişkin. onunla kalsa iyi her işlem için para yazıyor birde. o zamanın parası ile 20 tl ödemiştim. içerden müdehale edince para alınıyormuş. halbuki içeriden işi düzeltici hiç bir şey yapmadılar. tersine hakkım olanı 4 mb yaparak hakkımı kısıtladılar. neyse o günler geride kaldı ve şu anda max. ulaşabileceğim hız 50 mb civarı göteriyor modem arayüzünde. ama hızım 23 mb e sabitlenmiş durumda. ve tam olarak 3000 kb /sn ile indirme yapabiliyorum idm ile. Iss Millenicom.  bir yılı geçti galiba aboneliğim bir kaç kopma haricinde hiç bir sorun olmadı.

3yl3mci, 2 saat önce yazdı:

Hocam ttnet arasam yükseltilirmi yükseltse kopma meydana gelirmi

Daha önce hattınızın bu internet hızını kaldırdığı bir ekran görüntüsü atmışsınız ancak sonrasında internet hattı düşmüş. Ya da bilerek oraya sabitlenmiş gibi, arayıp yükseltmelerini isteyebilirsiniz. Kopma olma ihtimali de var.