Jump to content

Win10 Rs5.final 1809 (refresh) 17763.107 - Türkçe M S D N

C@NgO
 Share

Recommended Posts

C@NgO, 14 saat önce yazdı:

Mega uygulamasında kesilmiyordu esd dosyasını indirin(

http://fg.ds.b1.download.windowsupdate.com/d/Upgr/2018/09/17763.1.180914-1434.rs5_release_clientconsumer_ret_x64fre_tr-tr_c4509d726b129b5620f3bb84a95b36c47f618a9b.esd

Esd Decrypter

https://www83.zippyshare.com/v/nfk8ZXdE/file.htm

dosyasını da indirip bir klasöre çıkartın win 10 esd dosyasını içine atın ve decrypt.cmd dosyasını çalıştırın açılan ekranda 1 sonra tekrar 1 basıp enterleyin

iso dosyanız hemen esd dosyasının yanında oluşacaktır. win10 esd dosyasının doğru inip inmediğini kontrol etmek için dosya adında bulunan sha-1 Hash (c4509d726b129b5620f3bb84a95b36c47f618a9b) değerini indirdikten sonra kontrol edin.

decrypt.cmd  yönetici olarak çalıştırmak gerekiyor. :)  bunu da belirtelim. yalnız sen bana home ,pro, edication  dosyasını vermişsin. hash değeri doğru. 

mega bir türlü olmadı, yarıda kesildi yine. Opera da vpn yi kullandım  süreyi kısaltıyor bekleme olarak ama devam etmiyor. 15 dk veriyor bittikten sonra yine yeniden süre veriyor.  sanırım yukarıda bir arkadaşında dediği gibi 5 saat sonra izin verecek.

veya ben busines esd sini şimdi indirsem-çünkü enterprise kullanıyorum-  hız 8 mbde bir saat sürer. en iyisi sabahı bekleyip Mega dan hepsini indirebilme ihtimali. mega daki iso da hepsi var değilmi? onda da yanılmayalımda. neyse sağolun.

NOT: ben iso ya çevirmeden bunları ileri sürdüm. cmd açılınca içerik olarak home, home single, pro ve edication u gösteriyor. bunuda belirteyim.

PARDON: Şimdi tam olarak jeton düştü.   Mega da da aynı. fark, iSO hali desenize :) O zaman mega belirsizliği ile uğraşmayada gerek varmı? yok. :) 

chattt, Bir saat önce yazdı:

Arkadaşlar buna Net framework neden entegre olmuyor. ntlite ve dısm komutuyla da denedim hata veriyor sistemin win10 1803 pro yardımcı olurmusunuz.

zaten iso ya çevrilmiş halinde entegre değilmi?  hangisini indirdinde kurdun? veya hangisinde yok?

Edited by abdulhey_

abdulhey_, 29 dakika önce yazdı:

decrypt.cmd  yönetici olarak çalıştırmak gerekiyor. :)  bunu da belirtelim. yalnız sen bana home ,pro, edication  dosyasını vermişsin. hash değeri doğru. 

mega bir türlü olmadı, yarıda kesildi yine. Opera da vpn yi kullandım  süreyi kısaltıyor bekleme olarak ama devam etmiyor. 15 dk veriyor bittikten sonra yine yeniden süre veriyor.  sanırım yukarıda bir arkadaşında dediği gibi 5 saat sonra izin verecek.

veya ben busines esd sini şimdi indirsem-çünkü enterprise kullanıyorum-  hız 8 mbde bir saat sürer. en iyisi sabahı bekleyip Mega dan hepsini indirebilme ihtimali. mega daki iso da hepsi var değilmi? onda da yanılmayalımda. neyse sağolun.

NOT: ben iso ya çevirmeden bunları ileri sürdüm. cmd açılınca içerik olarak home, home single, pro ve edication u gösteriyor. bunuda belirteyim.

PARDON: Şimdi tam olarak jeton düştü. :)  Mega da da aynı. fark, iSO hali desenize :) 

zaten iso ya çevrilmiş halinde entegre değilmi?  hangisini indirdinde kurdun? veya hangisinde yok?

GDjgL6.png

Megadaki dosyaların görüntüsü sen bana OEM x64  indiriyorum dedin bende onu verdim.Enterprise kullanıyorsan bussines x64 indiriceksin.

Edited by C@NgO

C@NgO, 1 dakika önce yazdı:

GDjgL6.png

Megadaki dosyaların görüntüsü sen bana client consumer x64 indiriyorum dedin bende onu verdim.

Evet ustam. haklısın.  buıness kelimesi beni yanılttı. business, workstation gibi bir şey çağrıştırdı. ondan hataya düştüm. Mega ile uğraşmıcam birinci sıradaki esd yi indirip iso ya çeviricem. 

Yalnız yukarıda arkadaşın dediği gibi direkt iso ya çevirince Netframework mevcut olmuyormu? onuda ayrıcamı entegre edicez? öyle ise nasıl entegre edicem? hazır iso ları indirmeye alışkın olduğumdan bu konulara hiç aşina değilim kusura bakma :) 

abdulhey_, 10 dakika önce yazdı:

Evet ustam. haklısın.  buıness kelimesi beni yanılttı. business, workstation gibi bir şey çağrıştırdı. ondan hataya düştüm. Mega ile uğraşmıcam birinci sıradaki esd yi indirip iso ya çeviricem. 

Yalnız yukarıda arkadaşın dediği gibi direkt iso ya çevirince Netframework mevcut olmuyormu? onuda ayrıcamı entegre edicez? öyle ise nasıl entegre edicem? hazır iso ları indirmeye alışkın olduğumdan bu konulara hiç aşina değilim kusura bakma :) 

O arkadaşa bakma sen o ISO  içine entegre etmek istiyor sen windows kurulumu yapıcaksın karıştırma.Net framework içinde var zaten ama o bilmiyor sanırım.

Edited by C@NgO
  • Like 1

chattt, 12 saat önce yazdı:

Arkadaşlar buna Net framework neden entegre olmuyor. ntlite ve dısm komutuyla da denedim hata veriyor sistemin win10 1803 pro yardımcı olurmusunuz.

Açtığın konuda bende imajı açamadım demiştim ama hatalı kopyalandığından olmuş, şuan açabiliyorum. Sende bir sıkıntı var.

Net Framework 3.5 entegre oldu.

Spoiler

Please register to see this content.

Edited by DJ_Rush

DJ_Rush, 32 dakika önce yazdı:

Açtığın konuda bende imajı açamadım demiştim ama hatalı kopyalandığından olmuş, şuan açabiliyorum. Sende bir sıkıntı var.

Net Framework 3.5 entegre oldu.

İçeriği Görüntüle

Please register to see this content.

b6W5j8.png

İçinde varya neden entegre ediyorsunuz.

Client Consumer Retail ISO Edition List:
Windows 10 Home
Windows 10 Home N
Windows 10 Home Single Language
Windows 10 Education
Windows 10 Education N
Windows 10 Pro
Windows 10 Pro N

--------------------------------------------------------------------------

Client Business Volume ISO Edition List:
Windows 10 Education
Windows 10 Education N
Windows 10 Enterprise
Windows 10 Enterprise N
Windows 10 Pro
Windows 10 Pro N

Şimdi x64 olarak ve  N versiyonlarını eleyerek iso oluştursak  kalan sürümlerle fat32 usb nin içine sığacak biçimde.. bunu nasıl yapıyoruz? yani bu şekilde tek iso yu nasıl oluşturuyoruz? fazla şeymi istemiş oluyorum? 

abdulhey_, 4 dakika önce yazdı:

Windows 10 Home
Windows 10 Home N
Windows 10 Education
Windows 10 Education N
Windows 10 Pro
Windows 10 Pro N

Windows 10 Education
Windows 10 Education N
Windows 10 Enterprise
Windows 10 Enterprise N
Windows 10 Pro
Windows 10 Pro N

Şimdi x64 olarak ve  N versiyonlarını eleyerek iso oluştursak  kalan sürümlerle fat32 usb nin içine sığacak biçimde.. bunu nasıl yapıyoruz? yani bu şekilde tek iso yu nasıl oluşturuyoruz? fazla şeymi istemiş oluyorum? 

Dism komutlarıyla iso içindeki install.wim imajına diğer sürümler ekleniyor forumda arama yap bulursun.

C@NgO, 19 dakika önce yazdı:

Dism komutlarıyla iso içindeki install.wim imajına diğer sürümler ekleniyor forumda arama yap bulursun.

MSMG Toolkit ile oluşturma var. ama baya uzun ve belki deneyimim olmadığından karışık geldi bana. ayrıntıları ile anlatılmış ama kısacası illa yapıcam başarıcam diye başlarsam baya bir çalışma gerekecek gibi.. bunun yerine  oluşturduğum tüm sürümlerin  (x64bit olarak) iki iso sunu direkt usb ye uefi olarak rufusla yazdırıp kullanmak daha basit galiba. sonuçta kullanıcıyım. doğrumu?

abdulhey_, 52 dakika önce yazdı:

Windows 10 Home
Windows 10 Home N
Windows 10 Education
Windows 10 Education N
Windows 10 Pro
Windows 10 Pro N

Windows 10 Education
Windows 10 Education N
Windows 10 Enterprise
Windows 10 Enterprise N
Windows 10 Pro
Windows 10 Pro N

N versiyonlari Türkce Sürümde yok diye biliyorum nasil eleyeceksin

sensei5006, 14 dakika önce yazdı:

N versiyonlari Türkce Sürümde yok diye biliyorum nasil eleyeceksin

İso yu medya haline getirmediğim için bilmiyorum. Verilen bilgiye göre konuşuyorum.

Hem mesele olup olmamasından ziyade  her iki versiyonu  tek DVD ye veya usb fat32 ye sígacak şekilde tek ISO oluşturmak.  N versiyonları zaten çok önemli değil. Sanırım yazılım zengini ülkeler için ama sadelik olarak tercih edilebilir.  Bir çalışmada sanki vardı gibi hatırlıyorum. Neyse dediğim gibi esas konu o değil. 

kocamanadam, 39 dakika önce yazdı:

Saygıdeğer üstadlar,şu işi aceleye getirmeden çorba yapmadan linklerin Türkçe karşılıklarıyla versek daha iyi olmaz mı?İnsanlar nereden ne indireceklerini bilemiyorlar ve deneyip yanılıp bulmaya çalışıyorlar,hem zaman hem de kota kaybına uğruyorlar.Haksızmıyım?

İki ana sürüm var, perakende consumer ve şirket business ve bunlarda x64 ve x86 ikiye ayrılınca 4 link oluyor hepsi.  Esd olarak linkler var iso olarak da Mega da yüklü. 

Mega iyice kısıtlamış, esd yi seçip sağ tıklarsan idm varsa zaten idm indirme düğmesi çıkıyor ona tıkladınmı direkt idm biraz daha hızlı iniyor. Esd olarak indirdikten sonra birde iso ya çevirme var. Basit. Yukarıda benim iletilerimde var.

Edited by abdulhey_

abdulhey_, 2 saat önce yazdı:

İso yu medya haline getirmediğim için bilmiyorum. Verilen bilgiye göre konuşuyorum.

Hem mesele olup olmamasından ziyade  her iki versiyonu  tek DVD ye veya usb fat32 ye sígacak şekilde tek ISO oluşturmak.  N versiyonları zaten çok önemli değil. Sanırım yazılım zengini ülkeler için ama sadelik olarak tercih edilebilir.  Bir çalışmada sanki vardı gibi hatırlıyorum. Neyse dediğim gibi esas konu o değil. 

Arkadaşlar bu dism entegre konusunu yazılım bölümünde soru cevap şeklinde yaparsanız konunun karışmaması açısından sağlıklı olacaktır teşekkür ederim.

kocamanadam, Bir saat önce yazdı:

Saygıdeğer üstadlar,şu işi aceleye getirmeden çorba yapmadan linklerin Türkçe karşılıklarıyla versek daha iyi olmaz mı?İnsanlar nereden ne indireceklerini bilemiyorlar ve deneyip yanılıp bulmaya çalışıyorlar,hem zaman hem de kota kaybına uğruyorlar.Haksızmıyım?

Herşey ilk sayfada arkadaşım.

• Like 1

4444faruk3535, 1 saat önce yazdı:

Öncelikle eline sağlık. Güzele benziyor fakat şuanda mega sitesinde sıkıntı var sanırım indiremiyorum. Rica etsem alternatif linkleri de ekleyebilir misin?

sadece x64 iso sürümlerinin alternatif linkini ilk sayfaya ekliyorum

• Thanks 1