Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Win10 Rs5.final 1809 (refresh) 17763.107 - Türkçe M S D N

C@NgO
 Share

Recommended Posts

merhaba ben de consumer sürümünü esd olarak indirip dism ++ ile iso yapanlardanım çok saçma bir hata alıyorum ya da özellik mi değişti bilmiyorum. driverlar kurulunca (ekran kartı) sağ alttaki pil simgesinden parlaklık ayarı yapılabiliyordu ancak şimdi o ayar çıkmıyor. görsele bakınca anlayacaksınız ne demek istediğimi.

Please register to see this content.

abdyasar, 2 saat önce yazdı:

merhaba ben de consumer sürümünü esd olarak indirip dism ++ ile iso yapanlardanım çok saçma bir hata alıyorum ya da özellik mi değişti bilmiyorum. driverlar kurulunca (ekran kartı) sağ alttaki pil simgesinden parlaklık ayarı yapılabiliyordu ancak şimdi o ayar çıkmıyor. görsele bakınca anlayacaksınız ne demek istediğimi.

Please register to see this content.

Neden dism ile iso yapıyorsunuz  ESD Decrypter verdim onunla iso yapın.

C@NgO, 3 saat önce yazdı:

Neden dism ile iso yapıyorsunuz  ESD Decrypter verdim onunla iso yapın.

daha güvenilir bulduğum için dism++ ile yaptım. farklı bir kaynaktan indirdim kurum yine yok parlaklık ayar butonu.  hatta parlaklığı sona getiriyorum kapatıp açınca otomatik %50 ile açılıyor parlaklık.

grasp, 4 dakika önce yazdı:

17763.1.180914-1434.RS5_RELEASE_CLIENTCONSUMER_OEMRET_X64FRE_TR-TR.ISO

indirdim RUFUS ile flashladım ama boot etmiyor sorun ne acaba ?

sha1 hash değeri ne baktınmı; doğrumu İso nun? 

F866E1B0179F3D0ABA32F88A8F5A416FAA82717B olması gerekiyor. konuda da yazıyor zaten.

Bay_RC, 2 saat önce yazdı:

@CangO;

kardeşim 32 bit leri de upload eder misin? Sağolasın.

Esd olarak linkler den indir,  ESD Decrypter i indir. Hepsini bir klasöre at.  ESD Decrypteri rar dan çıkar. Çıkardığın klasöre indirdiğin esd dosyasını at. Yine ordaki  Decrypter. Cmd dosyasına sağ tıkla ve yönetici olarak çalıştır a tıkla. Komut istemcisi açılacak yapacağın şey 1ve entera 2 kez tıklamak. Sonra iso oluşmaya başlayacak. 5 dk falan sürer. Sonuçta aynı klasörde ISO n oluşmuş olacak. 

hem daha az kotan gider. Esd iso nun yarı boyutunda.

• Like 2

Bay_RC, 8 saat önce yazdı:

@CangO;

Biosa gömülü keyi görüp sürüm sayfasını es geçiyormu?  Geçiyorsa usb ye yazıdırdıktan sonra Seource klasörüne sayfayı görmek için cfg dosyasını atmak lazım. Bunuda ancak biosa gömülü keyi olanlar bilebilir sanırım. Veya varsa cfg dosyası medyada es geçmezmi? Bilen,deneyileyen arkadaşlar söylerse hatta konuya yazılırsa iyi olur.

Benim de key biosa gömülü kurulum yapınca bi baktım home single yüklenmiş. Daha sonra esd decrypter ile inen dosyayı iso yaparken sadece home ve pro seçtim bu yüzden kurulumda sormak zorunda kaldı ancak bu şekilde pro kurabildim

muhsin42, 2 saat önce yazdı:

Aynı sorun bende de oldu usb'den boot etmedi kuramadım. DVD'ye kopyalayıp kurdum.

sanalda boot ediyor ya rufus da birşey var yada sisteminizde birşey var.Eğer iso dosyası hash değeri doğruysa. Bios'taSecure boot özelliğini kapattığınıza emin olun.

Edited by C@NgO

abdyasar, Bir saat önce yazdı:

Benim de key biosa gömülü kurulum yapınca bi baktım home single yüklenmiş. Daha sonra esd decrypter ile inen dosyayı iso yaparken sadece home ve pro seçtim bu yüzden kurulumda sormak zorunda kaldı ancak bu şekilde pro kurabildim

Sağol o zaman seorce klasörüne cfg dosyasını atıcaz ki sürüm ekranı gelsin seçip istediğimizi kuralım. Bende de varda home single language keyi..

abdulhey_, 5 dakika önce yazdı:

Sağol o zaman seorce klasörüne cfg dosyasını atıcaz ki sürüm ekranı gelsin seçip istediğimizi kuralım. Bende de varda home single language keyi..

[Channel]
Retail

[VL]
1

bunu atarsan görünür sürümler.

C@NgO, 42 dakika önce yazdı:

[Channel]
Retail

[VL]
1

bunu atarsan görünür sürümler.

Ben onu halladerimde anlamadığım bir şey var  bir sürüm hem rtm hem insider preview nasıl oluyor onu anlamadım. Birde yarın update ye gelirse bu tutarlı bir durum olurmu?

abdulhey_, 5 dakika önce yazdı:

Ben onu halladerimde anlamadığım bir şey var  bir sürüm hem rtm hem insider preview nasıl oluyor onu anlamadım. Birde yarın update ye gelirse bu tutarlı bir durum olurmu?

İnsider preview olduğunu kim söyledi RS5 final RTM sürümdür bu.Sadece bu sürüme 2 ekimde bir güncelleme gelebilir deniyor.Sen konuyu okumuyormusun.

Edited by C@NgO
  • Like 1

C@NgO, 5 dakika önce yazdı:

İnsider preview olduğunu kim söyledi RS5 final RTM sürümdür bu.Sadece bu sürüme 2 ekimde bir güncelleme gelebilir deniyor.Sen konuyu okumuyormusun.

Donanım haber de  CAS kanalı mı ne ordaki geliştiriciler miş. 18 ve 20 Eylül'de yayınlananlar için demiş.

abdulhey_, 14 dakika önce yazdı:

Donanım haber de  CAS kanalı mı ne ordaki geliştiriciler miş. 18 ve 20 Eylül'de yayınlananlar için demiş.

2 ekimde herşey belli olacak yarın yani.Bu arada imajın sağında solunda insider preview yazısı yok onuda dikkate alın.

Edited by C@NgO

efe34, 54 dakika önce yazdı:

Okumuyor: bodoslama yazıyor her konuya

Sallamaktansa hiç yazmamış olmayı dilerdim.  Ben sadece samimi bir soru sordum. 

Zaten adamlar rs6 ya bile başlamış onu görünce ciddiye aldım. Neyse ney. 

Ben kullanıcıyım açıkçası 6 ayda bir format atma mecburiyeti hoşuma gitmiyor. 

arkadaşlar bilgisayarım simgesini masaüstüne atamıyorum (kısayol olarak atıyor). Normalde başlata ara dediğimde "masaüstü genel simgeleri" dediğimde çıkıyor işimi hallediyordum ama artık çıkmıyor. Ne yapabilirim. 

Bay_RC, 8 dakika önce yazdı:

arkadaşlar bilgisayarım simgesini masaüstüne atamıyorum (kısayol olarak atıyor). Normalde başlata ara dediğimde "masaüstü genel simgeleri" dediğimde çıkıyor işimi hallediyordum ama artık çıkmıyor. Ne yapabilirim. 

Bunun yeri burası değil lütfen yazılım bölümüne konu açın.Ayarlar>Kişiselleştirme>Temalar >bölümünde masaüstü simge ayarları.

Edited by C@NgO

@CanGO;

abicim ben şu an 1803 build 17134.320 kullanıyorum. 2 ekimdeki güncelleme bana gelir mi?

2. sorum ise windows update yolu ile sürüm 1809 build 17763.1 güncellemesi bana gelir mi?

Yoksa sıfırdan mı kurulum yapayım?