Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Win10 Rs5.final 1809 (refresh) 17763.107 - Türkçe M S D N

C@NgO
 Share

Recommended Posts

muhsin42, 01.10.2018 - 17:19 yazdı:

Aynı sorun bende de oldu usb'den boot etmedi kuramadım. DVD'ye kopyalayıp kurdum.

bildiğim kadarı ile rufus ile uefi destekli kurulum usb si hazırlamak için kullanılan windows kalıbının 4 gb tan düşük olması lazım. dvd de sorun yok.

paffendorf, 5 dakika önce yazdı:

bildiğim kadarı ile rufus ile uefi destekli kurulum usb si hazırlamak için kullanılan windows kalıbının 4 gb tan düşük olması lazım. dvd de sorun yok.

Windows imajı 4gb aşabilir. Bu demek değildir ki Rufus ile yazdırılamaz. 8gb ve üzeri Usb bellek kullanılmalı.

DJ_Rush, 44 dakika önce yazdı:

Windows imajı 4gb aşabilir. Bu demek değildir ki Rufus ile yazdırılamaz. 8gb ve üzeri Usb bellek kullanılmalı.

onu demek istemedim usb belleğe yazdırılabilir,  ancak uefi desteği olması için yazdırılan kalıbın 4 gb tan az olması gerekir diye biliyorum, yinede yanlışım varsa affola.

paffendorf, 16 dakika önce yazdı:

onu demek istemedim usb belleğe yazdırılabilir,  ancak uefi desteği olması için yazdırılan kalıbın 4 gb tan az olması gerekir diye biliyorum, yinede yanlışım varsa affola.

Bu konuyu inceleyin, iso hazırlama kısmını.

C@NgO, 26.09.2018 - 14:02 yazdı:

Windows 10 1809 Build 17763.1 [RS5] TechBench ISO'S [All Languages]
Download:

https://tb.rg-adguard.net/public.php

TechBench MSDN  İso'ları Tüm diller indirmelere açılmıştır.

Turkish x64.iso içeriği: 
CRC32: B358F319
MD5: 529AD5CA1F6201CE89DFB78BED16DFC3
SHA-1: 77AB5ADAEA15D43F1A656D9D741D5EFD1850E260
SHA-256: 6D4A3BFF8FF6B610E828645780E2F811B2E00B86139CEE39B15B29EE36C92EEC

pnLdom.png

Windows 10 Pro Education olan sürüm içeriğini  indirirken siteden ESD (Windows 10 Business) olanımı indirmek gerekiyor? 

CyRuS, 1 dakika önce yazdı:

Windows 10 Pro Education olan sürüm içeriğini  indirirken siteden ESD (Windows 10 Business) olanımı indirmek gerekiyor? 

Hayır bu imajı indirmek istiyorsanız yukarıdaki

Sitesinden x64 olanı indirmeniz gerek.

• Thanks 1

C@NgO, 7 dakika önce yazdı:

Hayır bu imajı indirmek istiyorsanız yukarıdaki

Sitesinden x64 olanı indirmeniz gerek.

Spoiler

Y6AYRa.png 

Tamamdır teşekkür ederim ?‍♂️

şuan sistemim orjinal lisanslı UEFİ Windows  Pro kurulu 64 bit...

bu isoyu indirdim  elimdeki 16 gb usb ye uefi yazdırdım.

bunu kurarken disk bölümlemede ne yapmam lazım?

yani eski uefi sistemi silip bunu kurmak istiyorum.

italyano43, 5 dakika önce yazdı:

Disk bölümünde eski oluşturulan tüm dosyaları silip ham hale geldikten hepsi birleşecek sonra yeni diyeceksin yeni dosyalar oluşturacak kuruluma devam edeceksin.Sadece c bölümünden bahsediyorum.Backup bölümünü silme ne olur ne olmaz.Bir görüntü paylaşsaydın daha iyi olurdu.

Edited by C@NgO

C@NgO, 34 dakika önce yazdı:

Disk bölümünde eski oluşturulan tüm dosyaları silip ham hale geldikten hepsi birleşecek sonra yeni diyeceksin yeni dosyalar oluşturacak kuruluma devam edeceksin.Sadece c bölümünden bahsediyorum.Backup bölümünü silme ne olur ne olmaz.Bir görüntü paylaşsaydın daha iyi olurdu.

Please register to see this content.

üstteki bağlantıda açıklamışlar  o şekilde olur galiba..

Bay_RC, 8 saat önce yazdı:

@CanGO;

abicim ben şu an 1803 build 17134.320 kullanıyorum. 2 ekimdeki güncelleme bana gelir mi?

2. sorum ise windows update yolu ile sürüm 1809 build 17763.1 güncellemesi bana gelir mi?

Yoksa sıfırdan mı kurulum yapayım?

1809 sürüm şuanda windows update' den veriliyor.

• Like 1

italyano43, 1 saat önce yazdı:

üstteki bağlantıda açıklamışlar  o şekilde olur galiba..

backup niye silmicek yeni kurulumda? uefi kurulum için biostan secure boot u uefiye alacaksın.  usb ile kurulumda fat 32 ve gpt bölüm düzenini seçeceksin rufusda yazdırırken. disk uefi olarak bölümlendirilmişse zaten direkt diski ayarlama aşamasında direkt geçer yoksa o aşamada mbr ise diski gpt yapın diye uyarır.  veya tersi ise mbr olarak ayarlayın der. yani usb yi mbr olarak yazdırmışsan. . o aşamada komut istemcisi ile gpt ye ekomutlarla da çevirebilirsin. bunun için shift+ F10 aynı anda basıp komut istemcisini açacaksın, disk part enter, list disk enter deyince diskler sıralanacak format atacağın diskin sıralamasını öğreneceksin genelde 0 (sıfır) olur karşısında gpt yazıyorsa zaten çevirmeye gerek kalmaz değilse  diski seçip numarasını yazacaksın karşısına mesela sıfır ise select disk 0 enter, clean enter , ve son olarak neye çevirelecekse convert gpt veya mbr yazıp enter. ve exit deyip çıkacaksın.  biosdan uefi ye ayarladığında zaten gpt ye çevirmelisin. Böylece gerektiğinde diski ayarlaman gerekirse yeniden başlatmadan o aşamada hemen çevirebilirsin yani..

tek dosyada fat 32 de 4 gb tı aştığı anda kabul etmez. ama iso tek dosya -4gb- olarak yazılmaz. mantıken yani.  bölünerek yazılacağından o konuda sorun çıkmaması lazım.  gerçi başıma gelmeden tam anlaşılmazda.. açıkçası ben yedekleri alıp sistemimi bozmamak için updateden yüklücem. bakıcam sorun yoksa devam edicem. sorun olursa temiz format atıcam usb ile denicem tabi ilk...

ben bakmıştım 1809 un bilgilerine son kullanım 2020 yazıyordu. madem mecbur yüklücez 2 yıl daha değiştirmem ben yapısı derlemeside zaten format istemez. yalnız geliştiricilerde rs6 ya bile başlanmış. madem kullanıcı durumundayım bundan sonra yüzde yüz haklı olduğumu bildiğimi düşünsem bile yorum yapmıcam :) 

Edited by abdulhey_
  • Thanks 1

abdulhey_, 20 dakika önce yazdı:

backup niye silmicek yeni kurulumda? uefi kurulum için biostan secure boot u uefiye alacaksın.  usb ile kurulumda fat 32 ve gpt bölüm düzenini seçeceksin rufusda yazdırırken. disk uefi olarak bölümlendirilmişse zaten direkt diski ayarlama aşamasında direkt geçer yoksa o aşamada mbr ise diski gpt yapın diye uyarır.  veya tersi ise mbr olarak ayarlayın der. yani usb yi mbr olarak yazdırmışsan. . o aşamada komut istemcisi ile gpt ye ekomutlarla da çevirebilirsin. bunun için shift+ F10 aynı anda basıp komut istemcisini açacaksın, disk part enter, list disk enter deyince diskler sıralanacak format atacağın diskin sıralamasını öğreneceksin genelde 0 (sıfır) olur karşısında gpt yazıyorsa zaten çevirmeye gerek kalmaz değilse  diski seçip numarasını yazacaksın karşısına mesela sıfır ise select disk 0 enter, clean enter , ve son olarak neye çevirelecekse convert gpt veya mbr yazıp enter. ve exit deyip çıkacaksın.  biosdan uefi ye ayarladığında zaten gpt ye çevirmelisin. Böylece gerektiğinde diski ayarlaman gerekirse yeniden başlatmadan o aşamada hemen çevirebilirsin yani..

ben bakmıştım 1809 un bilgilerine son kullanım 2020 yazıyordu. madem mecbur yüklücez 2 yıl daha değiştirmem ben yapısı derlemeside zaten format istemez. yalnız geliştiricilerde rs6 ya bile başlanmış. madem kullanıcı durumundayım bundan sonra yüzde yüz haklı olduğumu bildiğimi düşünsem bile yorum yapmıcam :) 

Ya adam orjinal laptop diyor belki ilk aldığı sisteme geri dönmek ister bakup silinirse dönemez.

DJ_Rush, 20 dakika önce yazdı:

Build kaç olacak bakalım.

VDbZLy.png

Güncelledim.

Edited by C@NgO
  • Like 1
  • Thanks 1

Merhaba Media Creation Tool ile indirdim 64 bit boyut 3,37 gb bu siteden 

64 bit indirdim boyut 4.16 gb boyut farkı nereden kaynaklanıyor sıkıştırma yöntemimi yoksa içindeki sürümlerden dolayımı fikri olan varmı ?

durulovic, 1 dakika önce yazdı:

Merhaba Media Creation Tool ile indirdim 64 bit boyut 3,37 gb bu siteden 

64 bit indirdim boyut 4.16 gb boyut farkı nereden kaynaklanıyor sıkıştırma yöntemimi yoksa içindeki sürümlerden dolayımı fikri olan varmı ?

consumer ve business versiyonlarını ikisinide içerdiğindendir.

benim soruma niye yanıt verilmemiş niye enterprise yok msdn de?

• Like 1

italyano43, 11 saat önce yazdı:

aynen o şekilde yapabilirsin. 

abdulhey_, 9 saat önce yazdı:

bu msdn lerde enterprise yokmu?

Msdn sürümlerinde enterprise verilmez VL olduğu için VL sürümler başka bir sitesinde üyelikli olan kişilere indirmeye açıktır.VL sürümlerini vermiştim ordan indireceksin.

Edited by C@NgO
  • Like 1