Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Win10 Rs5.final 1809 (refresh) 17763.107 - Türkçe M S D N

C@NgO
 Share

Recommended Posts

k1nju75u, 3 dakika önce yazdı:

Windows 10 Enterprise sistemin diğer versionlara göre daha stabil çalıştığını duymuştum. Hangi grup Enterprise i tercih etmeli , farkları nedir? Kısaca açıklayabilir misiniz?

Enterprise şirketlerin kullandığı bir sürümdür hangi gurup derken anlayamadım kurmak için illa şirket olmak gerekmiyor lisansınız varsa kurup kullanabilirsiniz farklarını bilmiyorum.

• Like 1

erciyesim, 1 saat önce yazdı:

tr_windows_10_consumer_edition_version_1809_updated_sept_2018_x64_dvd_285646fe.iso

Bu dosyayı nereden indirebiliriz?

C@NgO arkadaşımızın açmış olduğu bu konunun 1. sayfasında bulunan bağlantısından indirebilirsiniz. Esenlikler dilerim.

Elinize sağlık C@NgO.

Yapılacak seçimler ve indirme hakkında kısa bir video hazırladım.

Please register to see this content.

• Thanks 1
  • Haha 1

C@NgO, 3 dakika önce yazdı:

Enterprise şirketlerin kullandığı bir sürümdür hangi gurup derken anlayamadım kurmak için illa şirket olmak gerekmiyor lisansınız varsa kurup kullanabilirsiniz farklarını bilmiyorum.

yani kimler enterprise i tercih etmeli demek istemiştim. Şirketler için demişsiniz yeter bi cevap teşekkürler.

Bay_RC, 18 dakika önce yazdı:

notebookum servisten 17763 ile geldi 1803 güncellemesi aldı. @Cango; isimli üye 1809 u 2 gün önce alacak demişti. Hala güncelleme alamıyorum.

Ben dün gece aldım güncellemeyi sizede gelecektir sabredin ara sıra güncellemeleri kontrol edin.

Bunu kullanarak güncelleme yapabilirsiniz.

Edited by C@NgO
  • Like 1

abdulhey_, 5 dakika önce yazdı:

1809 u update den yükleyen varmı, enterprise sürümü? Sorun oluyormu? Yoksa temiz format şartmı?

Olmuyor ben enterprise kullanıyorum akşam windows update ten güncellemeyi yükledim hiçbir problemle karşılaşmadım.Ayrıca şurda güncelleme yardımcısı dosyası var

Bunu kullanarak güncelleme yapabilirsiniz.

Edited by C@NgO

Windows 10 sürüm 1809 MSDN

Windows 10 Sürüm 1809 Türkçe ISO dosyasını buradan indirebilirsiniz. Ekim 2018 çıkışlı RS5 sürümüdür.

ISO dosyasını  ile USB belleğe yazdıktan sonra setup.exe'yi çalıştırıp yükseltme yapabilirsiniz. Bu işlem dosyalarınızı, ayarlarınızı ve programlarınızı korur.

İçerdiği sürümler:

• Home Single Language
  • Home
  • Education
  • Pro
  •  
1538229965166.png

İndirme Bağlantısı (Kopyalayıp adres satırına yapıştırın) :

Windows 10 Sürüm 1809 Yapı 17763.1 64 Bit Türkçe

• Like 2

svf patchle istediğin sürüme orj iso çevirin...

adguardddan indirilen elinizdeki türkçe consumer isonun adını değiştirin...
tr_windows_10_consumer_edition_version_1809_updated_sept_2018_x64_dvd_285646fe
svfx
kullanın

istediğin sürüme orj çevirin..ltsc bussnies

Edited by istanbul82
  • Like 1
  • Thanks 2

enterprise x64 bit sistemimi updateden direkt sorunsuz 45 dk kadar sürede güncelledim.ayarlarımda ve uygulamalarımda pek anormallik görmedim şimdilik. mesela ben görev çubuğunu vista gibi yapıp kullanıyorum. aynen yine aynı değişmedi.

tesbit ettiğim farklılıklar şimdilik:

C de 5.84 gb lık Windows old klasörü oluştu. onbu silmek sakıncalımı?

dolby atmos yüklemştik hani  o silinmiş. kısa yol duruyor ama şu anda kullanılamıyor pc yi yeniden başlatmanız veya sürücüyü yeniden yüklemeniz sorunu çözebilir diyor. yeniden başlattım düzelmedi. zaten aygıt yöneticisinden silinmiş yerini nividia high definition audio aygıtı almış.

şimdilik bu kadar.  ilginiz ve yardımlarınız için teşekkürler.

Edited by abdulhey_

abdulhey_, 2 saat önce yazdı:

enterprise x64 bit sistemimi updateden direkt sorunsuz 45 dk kadar sürede güncelledim.ayarlarımda ve uygulamalarımda pek anormallik görmedim şimdilik. mesela ben görev çubuğunu vista gibi yapıp kullanıyorum. aynen yine aynı değişmedi.

tesbit ettiğim farklılıklar şimdilik:

C de 5.84 gb lık Windows old klasörü oluştu. onbu silmek sakıncalımı?

dolby atmos yüklemştik hani  o silinmiş. kısa yol duruyor ama şu anda kullanılamıyor pc yi yeniden başlatmanız veya sürücüyü yeniden yüklemeniz sorunu çözebilir diyor. yeniden başlattım düzelmedi. zaten aygıt yöneticisinden silinmiş yerini nividia high definition audio aygıtı almış.

şimdilik bu kadar.  ilginiz ve yardımlarınız için teşekkürler.

Memnun kalıb eski sürüme dönmeyeceksen Windows.old klasörü silinmeli. Sürücü sorununu yeniden yükleyerek çözebilirsin.

business ile comsumer x64 sürümlerini tek iso da nasıl birleştirebilirim acaba ?

birde kurulacak sistemde bios a gömülü key olsa da kurulum ekranında hangi sürümü kurmak istiyorsunuz diye liste çıkmasını istiyorum.

Teşekkürler.

• Sad 1

k1nju75u, 6 saat önce yazdı:

business ile comsumer x64 sürümlerini tek iso da nasıl birleştirebilirim acaba ?

birde kurulacak sistemde bios a gömülü key olsa da kurulum ekranında hangi sürümü kurmak istiyorsunuz diye liste çıkmasını istiyorum.

Teşekkürler.

Rufus ile USB ye yazdırdıktan sonra Seource klasörüne cfg dosyası atacaksın sürüm sayfasını görmek için. Dvd için de iso düzenleme programı ile aynı işlemi yapıp ISO yu yeniden oluşturup DVD yi yazdıracaksın.

Microsoft, Windows 10 Ekim 2018 güncellemesini hatalar nedeniyle geri çekti
Yazılım devi Microsoft, Windows 10 Ekim 2018 güncellemesini kullanıcıların dosyalarının silinmesi ve birkaç kritik hata nedeniyle geri çektiğini duyurdu. Önemli detaylar haberimizde.
Birçok kullanıcı, Windows 10 Ekim 2018 güncellemesinin (sürüm 1809) yükseltme işlemi sonrasında belge ve resimler gibi dosyaların beklenmedik şekilde ortadan kaybolmasına neden olan kritik bir hatayı keşfettiler. Giderek artan şikayetler sonucunda ise Microsoft olaya el koymak zorunda kaldı.

Microsoft hatanın nedenini soruşturuyor

Kullanıcıların Ekim 2018 Güncelleştirmesi'ni Windows Update'ten indirmelerine artık izin verilmiyor ve Microsoft, soruşturma sona erene kadar güncellemelerin askıya alındığını açıkladı. Şirketten yapılan açıklama ise şu şekilde: "Güncellemeden sonra bazı dosyaları eksik olan kullanıcıların raporlarını araştırırken tüm kullanıcılar için Windows 10 Ekim 2018 Güncelleştirmesi'nin (sürüm 1809) kullanıma sunulmasını durdurduk."
Dosya silme sorunu için bir çözüm sağlanmadı, ancak Microsoft, kullanıcılara önceden indirilen Ekim 2018 Güncelleştirmesi'ni yüklememelerini öneriyor. "Windows 10 Ekim 2018 Güncelleştirme dosyalarını manuel olarak yüklediyseniz, lütfen yeni bir güncelleme gelene kadar sisteminizi güncellemeyin." şeklinde bir duyuru yapan şirketin sorunu ne zaman çözeceği ise şimdilik meçhul.

Bende windows update üzerinden güncelledim ama hiç silinen dosyam olmadı.

Ben iso indirip yükselttim belgelerim eski versiyonda farklı bir sürücüde idi yüksetmeden sonra yeni belgelerim sık kullanılanlar kişiler filan oluşturmuştu windows içleri boştu o dosyaların konumlarını eski belgelerimin konumları ile değiştirince düzenlendi dosya kaybı yaşamadım. Acaba yaşanan böyle bir hatamı ?

erciyesim, 3 saat önce yazdı:

Ben iso indirip yükselttim belgelerim eski versiyonda farklı bir sürücüde idi yüksetmeden sonra yeni belgelerim sık kullanılanlar kişiler filan oluşturmuştu windows içleri boştu o dosyaların konumlarını eski belgelerimin konumları ile değiştirince düzenlendi dosya kaybı yaşamadım. Acaba yaşanan böyle bir hatamı ?

Hayır. Baya baya verileri gitmiş insanların. Doğrudur, değildir bilmiyorum. Yazdıkları, çizdikleri windows üzerinden yapılan güncellemelerin bazılarında sıkıntı olması.  Onedrive ortak noktaları. Ben de onedrive yok ve windows üzerinden güncelleme yapmıştım herhangi bir sorun yaşamadım. Güncelleme yapmamış arkadaşlar az sabırlı olsun gelecek haberi beklesinler.