Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Son Windows Güncelleştirme Durumu Bilgilendirmeleri

kocamanadam
 Share

Recommended Posts

DJ_Rush, 2 dakika önce yazdı:

Hayır bu güncellemeyi eklemedim. Bu resmi olarak yayınlanmamış bir güncelleme. Bunu kullanıcının kararına bıraktım.

Okuduğuma göre 104 ile ses driverı sorununu fixlemişler sizde ses sürücüsünde bi sıkıntı çıktımı acaba.Zaten sizin bi önceki çalışmanızda sorunsuz güncelleme yapabiliyoruz diğer layt sürümler gibi değil neyseki sanırım ltsc de öyledir,kurayım olmadı sorun çıkarsa fix bekleriz artık.

tuxedomask, 3 dakika önce yazdı:

Okuduğuma göre 104 ile ses driverı sorununu fixlemişler sizde ses sürücüsünde bi sıkıntı çıktımı acaba.Zaten sizin bi önceki çalışmanızda sorunsuz güncelleme yapabiliyoruz diğer layt sürümler gibi değil neyseki sanırım ltsc de öyledir,kurayım olmadı sorun çıkarsa fix bekleriz artık.

Ben sürücü sıkıntısı yaşamadım Rs5 te.

• Thanks 1

böyle saçmalık olmaz ya. resmi bir yazılım sistem bu. inşallah bunda da trump ın bir parmağı yoktur.  adamların sistemini c racklayarak dünyaya açılıyoruz. bu deli Trump şimdi bunun hesabını  verme zamanı dermi der. siber olarak hayatımızı çalar O da bizim parça parça..

kocamanadam, 21.10.2018 - 11:50 yazdı:

Bu sayfada bir tek senin haricinde 104 indiren yok.Demekki sadece senin dünyadan haberin var,kimsenin yok.Hadee...

BEN KULLANIYORUM İLK ÇIKtığından beri. İnsider dan indirmedim MDL den indirdim

Edited by efe34
  • Like 1

abdulhey_, 46 dakika önce yazdı:

Rs5 doğrudürüsüt gelmeden 19H1 den bahsedilmeye başlandı. ama bir 5-6 ay sürer çıkması. sözde İstenmeyen çoğu sistem uygulaması silinebilecekmiş.

hocam ccleanerle silinebilen uygulamalaradn bahsediliyor  gereksiz 3-5 uygulama geriye herşey kalıyor ek ayarlar/ince reg kaydıyla silinebilenler gene kaldırılmıyor.Mesela mixed reality portal -3d builder - bağlan - karma gerçeklik görüntüleyicisi  gibi yazılımlar hiçbir yolla kalkmıyor

RaZoRWounD, Bir saat önce yazdı:

hocam ccleanerle silinebilen uygulamalaradn bahsediliyor  gereksiz 3-5 uygulama geriye herşey kalıyor ek ayarlar/ince reg kaydıyla silinebilenler gene kaldırılmıyor.Mesela mixed reality portal -3d builder - bağlan - karma gerçeklik görüntüleyicisi  gibi yazılımlar hiçbir yolla kalkmıyor

Please register to see this content.

• Like 1

SoNKraL_, 24.10.2018 - 00:58 yazdı:

kalmadığını nereden çıkardınız ben 1809  17763.55 sürümdeyim ve  dediğin programlar kaldırılabiliyor 

sistemde kaldırımmış görünüyor başlat ta çıkmıyor

Kökünden kaldırılıyor ancak sistem yapısını bozuyor. Windows 10 bu konuda çok gıcık. Dikkatli bir şekile ayar yapılması gerekiyor 1 yanlış ayar belki de 10 tane yanlışa etki ediyor.

hepsi1lesme, 10 saat önce yazdı:

kalmadığını nereden çıkardınız ben 1809  17763.55 sürümdeyim ve  dediğin programlar kaldırılabiliyor 

sistemde kaldırımmış görünüyor başlat ta çıkmıyor

program files ve windows klasörünün içinde yığınla dosyaları var silinen sadece başlattaki ikonu kurulum dosyaları pcde duruyor onları silerseniz windows'a zarar veriyor sistem sorunlu/hatalı çalışmaya başlıyor lakin silindiğindede baya yer açılıyor bilgisayarda 1 kaç önemsiz programın klasörünü zorla sildirdim 300 mb gitti orda 20den fazla program şeyi var onları silsek demekki 4-5 gb yer açılacak :)

• Like 1

durulovic, 17 dakika önce yazdı:

Windows 10 1809  olarak halen yok ortalarda resmi sitede son gelişmelerden haberi olan varmı ne zaman yayınlanacak ?

Çözemiyorlar sanırım problemleri : xx.104 güncellemesinde bile 40 a yAKIN BUG VARMIŞ:

bEN KULLANIYORUM İLK ÇIKTIĞINDAN BERİ SORUN YAŞAMADIM.

• Like 1

insider olmadan 107 ile biten 1809 (17763.107) güncellemesini kurmak isteyenler

Bu siteye girdikten sonra resimdeki gibi doldurun kutucukları

Daha sonra yandaki cmd dosyasını indirin yönetici olarak çalıştırın kurulum bittiğinde en altta

Do you want to Restart Computer (Y/N) ? sorusu çıkacaktır Y basıp bilgisayarı yeniden başlattırın güncellemeler kurulup sürümünüz 1809 (17763.107) olacaktır

Bu yöntemle insider olmanıza daha sonra updateyle bu güncellemeleri indirmenize gerek yoktur.

Güncellendikten sonra sürüm numarası

image.png.482b4767084b3606646ba4f15f1139e2.png

Edited by SoNKraL_
ekran görüntüsü ekleme
  • Like 2
  • Thanks 1

DJ_Rush, 1 saat önce yazdı:

KB4464455

Aynı güncelleme 2. kez yayınlanmış. Küçük bir boyut farıkyla.

1809 çok buglu onu bende farkedip araştırdım insider olan arkadaşım söylemişti yayınladıkları güncellemenin içinde bug oluşmuş onu düzeltip aynı düzeltme güncellemesi adıyla farklı versiyon numarasıyla aynı güncellemeyi 2.defa yayınlamışlar bu 1809 çok rezalet olacak gibi en mantıklısı bundan sonraki gelecek büyük gücnelleme olacak galiba çünkü insiderlerin söyledikleri kadarıyla 1809dan daha az buglu ve stabil durumda diyorlar.

• Like 1

SoNKraL_, 3 saat önce yazdı:

1809 çok buglu onu bende farkedip araştırdım insider olan arkadaşım söylemişti yayınladıkları güncellemenin içinde bug oluşmuş onu düzeltip aynı düzeltme güncellemesi adıyla farklı versiyon numarasıyla aynı güncellemeyi 2.defa yayınlamışlar bu 1809 çok rezalet olacak gibi en mantıklısı bundan sonraki gelecek büyük gücnelleme olacak galiba çünkü insiderlerin söyledikleri kadarıyla 1809dan daha az buglu ve stabil durumda diyorlar.

Rs6 da bariz hız farkı da var.

DJ_Rush, 5 saat önce yazdı:

KB4464455

Aynı güncelleme 2. kez yayınlanmış. Küçük bir boyut farıkyla.

.104 ten .107 ye değiştirmek mümkün mü mevcut sistemi?

Deneyelim bakalım : uninstall + install u

edit.: 107 den 104 e geri dönen var : ( MDL de

Edited by efe34
  • Like 1

efe34, 4 saat önce yazdı:

Rs6 da bariz hız farkı da var.

.104 ten .107 ye değiştirmek mümkün mü mevcut sistemi?

Deneyelim bakalım : uninstall + install u

edit.: 107 den 104 e geri dönen var : ( MDL de

Aynı güncellemeyi üstüne yükleyerek mümkün.

Bir sorunla karşılaşmadum. Ltsc sürümünü kullanıyorum.