Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Son Windows Güncelleştirme Durumu Bilgilendirmeleri

kocamanadam
 Share

Recommended Posts

ephialltes, Şimdi yazdı:

O tweet'deki ayarlar 1903 güncellemesi gelince kayboldu. Acaba güncellemeler sorunsuz gelmeye devam eder mi? Insider sürümü yüklememiştir değil mi sistem, çünkü elle müdahele ettik öyle bir düşünceye kapıldım bir an. 

1-eder

2-insider sürüm değil: .

güle güle kullanın ama önerim temiz kurulum

abdulhey_, 1 saat önce yazdı:

Yeni Updateden 1903 alan varmı? Ay sonu geldi hala gelmedi bana?

Maalesef el ile müdahele etmeden, kolay kolay geleceğini sanmam. Gelirse bile çok geç gelir, efe34'ün paylaştığı yol ile sonunda 1903  sürümünü yükleyebildim ancak.

ephialltes, 26 dakika önce yazdı:

Maalesef el ile müdahele etmeden, kolay kolay geleceğini sanmam. Gelirse bile çok geç gelir, efe34'ün paylaştığı yol ile sonunda 1903  sürümünü yükleyebildim ancak.

Ne o yöntem? Ben Updateden yüklemesem iso dan temiz kurulum yaparım zaten.

abdulhey_, Bir saat önce yazdı:

Ne o yöntem? Ben Updateden yüklemesem iso dan temiz kurulum yaparım zaten.

Please register to see this content.

Burda ki yöntem, fakat Update aracılığıyla yüklemenizi tavsiye etmem. 3 Saat sürdü ecel terleri döktüm, Bu kadar uzun süreceğini bilseydim, Temiz kurulum yapardım. Çok büyük bir hata Update aracığıyla yüklemek ama yinede siz bilirsiniz..

Merhaba Dostlarım,

Uzun bir süredir herkesin 1903 veya 19H1 güncellemesi beklediğini görüyorum. Millet olarak çok sabırsız bir milletiz. :) Konuyu uzatmak istemiyorum. Aşağıda bıraktığım link üzerinden 1809'dan 1903 güncellemesine yükseltme yapabilirsiniz. Güncelleme 1 ya da 1.5 saat sürüyor. Bunun nedenini anlamadım. Yalnız herkes bir kasma, donma vb. şikayetlerden bahsediyor ama ben şahsen hiç birini yaşamadım. Şans diyorum. Bu deneyimi sizlerle paylaşmak istedim.

Link: "

Edited by yancisulo320

ephialltes, 21 dakika önce yazdı:

Burda ki yöntem, fakat Update aracılığıyla yüklemenizi tavsiye etmem. 3 Saat sürdü ecel terleri döktüm, Bu kadar uzun süreceğini bilseydim, Temiz kurulum yapardım. Çok büyük bir hata Update aracığıyla yüklemek ama yinede siz bilirsiniz..

Ben 1809 u updateden yükledim. hiç bir sorun olmadı. yalnız C de 10 gb lık old klasörü oluştu. sorun olursa geri yüklemek için dursun dedi burdaki arkadaşlar. Duruyordu. sonra bir ara baktım 15 gün sonra falan kendiliğinden kayboldu.  niye kayboldu onu anlamadım bir tek. Yine burdaki arkadaşlara sorunca kendiliğinden temizlenmiş daha ne istiyorsun kafaya takılacak bir şey yok dediler bende takmadım. :)  ve sonrasında da hiç bir sorun oluşmadı.

Valla Yöntem ingilizce olunca anlamam bir kaç dk sürdü. o işaretli yerleri 1 yapacakmışız. yaptım ve 6-7 dk oldu şu anda % 65 indirmede.Biraz zamansız oldu alttaki arkadaşın yazdığı gibi sabır işini iyi kullanamıyoruz. 5 dk sonrada sahur zamanım. o zamana kadar indirme biter uygulanması nıda sahur yaptıktan sonra yaparım. İnşallah sorunsuz yüklerim. Teşekkür ederim. efe34 arkadaş bana gıcık biraz :) onun yöntemle iş yapıyoruz ama herhalde hakkını helal eder artık.. :) 

abdulhey_, 39 dakika önce yazdı:

Ben 1809 u updateden yükledim. hiç bir sorun olmadı. yalnız C de 10 gb lık old klasörü oluştu. sorun olursa geri yüklemek için dursun dedi burdaki arkadaşlar. Duruyordu. sonra bir ara baktım 15 gün sonra falan kendiliğinden kayboldu.  niye kayboldu onu anlamadım bir tek. Yine burdaki arkadaşlara sorunca kendiliğinden temizlenmiş daha ne istiyorsun kafaya takılacak bir şey yok dediler bende takmadım. :)  ve sonrasında da hiç bir sorun oluşmadı.

Valla Yöntem ingilizce olunca anlamam bir kaç dk sürdü. o işaretli yerleri 1 yapacakmışız. yaptım ve 6-7 dk oldu şu anda % 65 indirmede.Biraz zamansız oldu alttaki arkadaşın yazdığı gibi sabır işini iyi kullanamıyoruz. 5 dk sonrada sahur zamanım. o zamana kadar indirme biter uygulanması nıda sahur yaptıktan sonra yaparım. İnşallah sorunsuz yüklerim. Teşekkür ederim. efe34 arkadaş bana gıcık biraz :) onun yöntemle iş yapıyoruz ama herhalde hakkını helal eder artık.. :) 

İndirmesine kolay indiriyor da, Bende indirdikten sonra baya bir bekleme oldu. PC'den, PC'ye değişir tabi bu durum benim PC biraz eski, SSD yok. Belki o faktörler etken olmuş olabilir.

• Like 1

ephialltes, 28 dakika önce yazdı:

İndirmesine kolay indiriyor da, Bende indirdikten sonra baya bir bekleme oldu. PC'den, PC'ye değişir tabi bu durum benim PC biraz eski, SSD yok. Belki o faktörler etken olmuş olabilir.

40 dk da yeniden başlatma aşamasına geldi. Şimdi başlatıcam. İnşallah yarım saatten fazla sürmez.

--ne kadar oldu? 10 dk sürmedi galiba.. baya kibar bir şey oldu ha. :) ikonlar falan yanıyor, masaüstüm pek derli toplu olmamasına rağmen.. 

C de 31.5 gb lık old Klasörü oluştu bu seferde..

Edited by abdulhey_

abdulhey_, 20 dakika önce yazdı:

40 dk da yeniden başlatma aşamasına geldi. Şimdi başlatıcam. İnşallah yarım saatten fazla sürmez.

--ne kadar oldu? 10 dk sürmedi galiba.. baya kibar bir şey oldu ha. :) ikonlar falan yanıyor, masaüstüm pek derli toplu olmamasına rağmen.. 

C de 31.5 gb lık old Klasörü oluştu bu seferde..

Hayırlı olsun. Ben en çok Light temasını beğendim, Klasik Windows XP temasını andırıyor ama bu onun birazcık modern hali gibi :) Oluşan klasörler hakkında bir bilgim yok. Çokta dert etmemek lazım Windows 10, 1903 versiyonunun tadını çıkartalım bence :) 

• Like 1

--18362.116 is derlemesi.

--Biraz daha  hızlı gibi sanki

-- doygun renkler bu sefer Apple a gidiş var sanki görsellikte. zaten monitör ips led acayip netlik var ikonlarda.

EDİT: Telefondan  usb ile bağlayıp video oynatmak veya pc ye kopyalamak istediğimde "istenilen kaynak kullanımda" hatası veriyor. bunun çözümü nedir?

Edited by abdulhey_

Arama- geçmişi 1903 te resmen bilgisayarı kullanım özeti gibi olmuş. kullanım olarak iyide Gizlilik olarak hiç iyi olmamış. Arama Ayaralarına gidiyorum, Geçmişi kapatıyorum ve temizliyorum ama hiç bir şey değişmiyor.?

Yalnız Boot u çok güzel ayarlamış. Hem başlangıç seçenekleri sayfası Klasikten modern e dönmüş. hemde tüm ayarlara onarıma kurtarmaya direkt müdehale edebiliyorum. İki ayrı ssd ve hdd olmasına rağmen. Güncelemeden önce HDD teki windows 7 ye geçeceğim zaman biostan birinci sıraya almam gerekiyordu.

• 2 hafta sonra ...
kocamanadam, 43 dakika önce yazdı:

Evet arkadaşlar şu an itibariyle salı güncellemesi sonunda versiyon 18362.175 (KB4503293) olmuştur.Saygılar.

abi bana niye gelmedi? 25 mayısta 18362.116 kurduğumdan beri toplu güncelleştirme gelmiyor nedeni nedir?

ephialltes, 5 saat önce yazdı:

abi bana niye gelmedi? 25 mayısta 18362.116 kurduğumdan beri toplu güncelleştirme gelmiyor nedeni nedir?

Bunun çeşitli nedenleri olabilir.Temiz bir win 10 kurulumu yapmak ve 3.parti yazılımları dikkatli kullanmak update sorununu çözer kanaatindeyim.Saygılar.

Son iki büyük güncellemede de sorun yaşadım. Oyunlarda makinam kasmaya başladı. Sıfır temiz kurulumla sorunları aşabildim. 

Windows büyük sürüm güncellemeleri 3. parti yazılım ve sürücülerde ciddi sorunlar yaşatıyor. Gereksiz yere performans düşüşlerine neden oluyor.

• Like 2

iceduman, 12 saat önce yazdı:

Son iki büyük güncellemede de sorun yaşadım. Oyunlarda makinam kasmaya başladı. Sıfır temiz kurulumla sorunları aşabildim. 

Windows büyük sürüm güncellemeleri 3. parti yazılım ve sürücülerde ciddi sorunlar yaşatıyor. Gereksiz yere performans düşüşlerine neden oluyor.

Aynen öyle rezalet bir hal aldı. Belki güncel donanımlı sistemlerde sorun gözle görülmüyor olabilir ama eski sistemi olan kullanıcılar için gerçekten can sıkıcı bir hal almaya başladı Microsoft'un bu olayı

Eski bir bilgisayara temiz kurulum yaptım, 18362.30 iso dosyasında güncelleme yapınca sürüm no 18362.116 oldu.

internette araştırma yapınca güncel sürümün .145 olduğunu öğrendim. güncellemeleri tekrar denetle dedim ve bu seferde " şimdi indir ve yükle" yazısı çıktı. daha önce böyle birşeyle karşılaşmamıştım. İlk defa Microsoft indirip kurma kararını bana soruyor. ne iş anlamadım..

dseulogy, 6 saat önce yazdı:

Eski bir bilgisayara temiz kurulum yaptım, 18362.30 iso dosyasında güncelleme yapınca sürüm no 18362.116 oldu.

internette araştırma yapınca güncel sürümün .145 olduğunu öğrendim. güncellemeleri tekrar denetle dedim ve bu seferde " şimdi indir ve yükle" yazısı çıktı. daha önce böyle birşeyle karşılaşmamıştım. İlk defa Microsoft indirip kurma kararını bana soruyor. ne iş anlamadım..

Microsoftun sitesinden indirip temiz kurulum yaptıysan ve sonuna kadar tüm güncellemeleri indirdiysen sürüm 18362.175 olmalıdır.

Edited by kocamanadam

• 2 hafta sonra ...
TheDiffere, 27 dakika önce yazdı:

Windows 10 Redstone 5 1809 Build 17763.557 Güncel Uefi iso dosyasını nereden bulabilirim?

varsa şurada (özellikle uupdump yönteminde ) vardır

• Like 1