Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Son Windows Güncelleştirme Durumu Bilgilendirmeleri

kocamanadam
 Share

Recommended Posts

oktay2023, 5 saat önce yazdı:

Benim bilgisayara henüz gelmedi. İS derlemesi 18362.175 .  Windowsupdate "Güncelsiniz" diyor. O'nun yalancısıyım.....

gelmesi için insider olmak lazım olabilir: manuel yükledim

Edited by efe34
  • Like 1

efe34, 41 dakika önce yazdı:

gelmesi için insider olmanız lazım

Insider değilim. Önce Net framework güncellemesi ardından da KB4501375 güncellemesini aldım. IS derlemesi 18362.207 oldu.

• Like 1

kocamanadam, 28.06.2019 - 09:31 yazdı:

Nihayet kurdum 18362.207 sürümü.Şimdilik bir sorun yok ama bu microsoftun yüzünden bilgisayar format manyağına döndü.?

Microsoft yüzünden değil de daha çok sizin güncelleme merakınızdan deliye dönmüş olabilir :D Benim bilgisayarda en son hangi sürüm yüklü ona bile bakmıyorum artık. Nasıl olsa major bir değişiklik yok. Küçük küçük bug fix vs veriyor hep :)

İnsider kullanıcılarına Linux çekirdeğini verdi mi bilgisi olan var mı?

• Haha 3

Tesadüfen bir şeye tanık oldum.Şimdiye kadar hep home sürümleri kuruyordum.Son olarakta home kurmuş ve güncellemeyle birlikte 18362.175 olmuştu.18362.207 için gelen update diğer bazı arkadaşlar gibi yüklenmiyordu.Ne zamanki home sürüm yerine pro sürüm kurdum,tüm güncellemeler yüklendi ve sürüm 18362.207 oldu.Belkide tesadüf.Ama birde pro sürüm yüklemeyi ve update yapmayı deneyin arkadaşlar.

kocamanadam, 37 dakika önce yazdı:

Tesadüfen bir şeye tanık oldum.Şimdiye kadar hep home sürümleri kuruyordum.Son olarakta home kurmuş ve güncellemeyle birlikte 18362.175 olmuştu.18362.207 için gelen update diğer bazı arkadaşlar gibi yüklenmiyordu.Ne zamanki home sürüm yerine pro sürüm kurdum,tüm güncellemeler yüklendi ve sürüm 18362.207 oldu.Belkide tesadüf.Ama birde pro sürüm yüklemeyi ve update yapmayı deneyin arkadaşlar.

Olma ihtimali çok yüksek hocam Genelde Microsoft Home sürümüne üvey evlat gibi davrandığı için her şey olabilir :) 

• Haha 2

efe34, 25.06.2019 - 11:27 yazdı:

Şuradan enson çıkan alpha4 sürümüylr bir deneyin olması lazım işteyim akşam denerim.. (ya da stabil sürümle)

Please register to see this content.

Burada güncel sürüm var ama nasıl indirebilirim?

Arkadaşlar 18362.207 sürümü için uup.rg-adguard.net sitesinden cmd yi indiriyorum ama çalıştırınca script error veriyor. uppdump sitesinden indirdiğim zamansa 18362.1.190318-1202 sürümünü indiriyor. (Home sürümü için) bir bilgisi olan var mı?

Evet arkadaşlar an itibariyle salı güncellemesi geldi.Windows 18362.239 oldu.

1-Windows kötü amaçlı yazılımları temizleme aracı temmuz---KB890830

2-Net framework 3.5 ve 4.8 için toplu güncelleme----------------KB4506991

3-Versiyon 1903 7 Toplu güncelleştirmesi--------------------------KB 4507453

Hayırlı olsun.

• Like 1

DaLGaBaZ, 08.07.2019 - 15:10 yazdı:

Arkadaşlar 18362.207 sürümü için uup.rg-adguard.net sitesinden cmd yi indiriyorum ama çalıştırınca script error veriyor. uppdump sitesinden indirdiğim zamansa 18362.1.190318-1202 sürümünü indiriyor. (Home sürümü için) bir bilgisi olan var mı?

cmd dosyasının kökdizinde isminde boşluk olmayan bir klsörde olmasına dikkat edin

efe34, 40 dakika önce yazdı:

cmd dosyasının kökdizinde isminde boşluk olmayan bir klsörde olmasına dikkat edin

Teşekkürler @efe34 hocam, peki Cumulative Update for Windws 10 ile Windows (Final version) arasında ne fark var? 18362.239 Sürümü finalde değilde Cumulative de çıkıyor.  Cumulative den indirmek sorun çıkartır mı Finali mi beklememiz gerekiyor?

DaLGaBaZ, 3 saat önce yazdı:

Teşekkürler @efe34 hocam, peki Cumulative Update for Windws 10 ile Windows (Final version) arasında ne fark var? 18362.239 Sürümü finalde değilde Cumulative de çıkıyor.  Cumulative den indirmek sorun çıkartır mı Finali mi beklememiz gerekiyor?

seçenekleri görmediğim için bir şey diyemiyorum ama bahsettiğiniz seçenek sadece son updateleri içerebilir: zaten iso olarak inerse boyutundan ve isminden anlarsınız.

Ben daha karmaşık bir yöntemle yapıyorum web sitesinden yapmıyorum-öne download edip bir araçla home (core) iso yapıyorum sonra da onu başka bir araçlaa enterprise a çeviriyorum.

Edited by efe34
  • Thanks 1

Cumulative Update for Windws 10

"Cumulative Update"  o zamana kadar çıkan bütün updateleri içeren sürüm demektir. Final versiyon ise ilk çıkan ve update içermeyen sürümdür.

18362.239 bütün update leri içeren sürüm

18362.30 :  ilk çıkan sürüm

• Like 1
  • Thanks 1

oktay2023, 8 dakika önce yazdı:

"Cumulative Update"  o zamana kadar çıkan bütün updateleri içeren sürüm demektir. Final versiyon ise ilk çıkan ve update içermeyen sürümdür.

18362.239 bütün update leri içeren sürüm

18362.30 :  ilk çıkan sürüm

@oktay2023 teşekkür ederim hocam.

• Like 1

Cumulative Update for Windws 10 ile Windows (Final version) arasında ne fark var? 18362.239 Sürümü finalde değilde Cumulative de çıkıyor.  Cumulative den indirmek sorun çıkartır mı Finali mi beklememiz gerekiyor?

Cumulative update Toplu güncelleştirme demek,öbüründen farkı yok.İndirebilirsiniz.

• Thanks 1

• 2 hafta sonra ...
ephialltes, 13 dakika önce yazdı:

Her hafta 2. Salı, Toplu Güncelleştirme yayınlanırdı bugün niye yayınlanmadı acaba bilen var mı?

Güncellemeler ayın 2. hafta salı günleri TS.20.00'den sonra yayınlanıyor. Bazen de ay sonları yayınlanıyor.