Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Son Windows Güncelleştirme Durumu Bilgilendirmeleri

kocamanadam
 Share

Recommended Posts

ephialltes, 30 dakika önce yazdı:

bugün yayınlanmıyor yani abi kusura bakma ben pek anlamıyorum anladığım kadarıyla sordum :)

Ne kusuru arkadaşım bilmeyebilirsin,hepimiz böyle böyle öğrendik.Genelde her ayın ikinci salı günü güncelleme yayınlanır.Ama Microsoft bu bazen olur olmadık zamanda da yayınlayabiliyor.Hoşçakal.

Bu nasıl işletim sistemi,her ayın ikinci salısı hem sürüm değişiyor hem diğer güncellemeler yükleniyor.İnsider sürümden bir farkı kalmadı.Artık karar verdim tek bir sürümde kalacağım,yeniden hiçbir sürümü indirmeyeceğim.Ya da insider olduğum için sürekli update alarak yenilenen insider sürümü kullanacağım.Yeter artık yaaaa.

• Like 1

abdulhey_, 5 saat önce yazdı:

2 hafta beklicezmi şimdi bunu updateden gelmesi için?

Merhaba abdulhey_
2 hafta beklemene gerek yok üstadım. Aşağıdaki linklerden sistemine uygun olanını elle (Manuel) indirerek kurabilirsin.
Kolay gelsin..

x64

x86

Please register to see this content.

Not: Dosya hash'lerini kontrol etmeyi unutmayın sağlam olsun. Dosya Hash'leri alt tireden "_" sonraki harf ve rakamlardan oluşanlardır.

• Like 1

kocamanadam, 15 saat önce yazdı:

Bu nasıl işletim sistemi,her ayın ikinci salısı hem sürüm değişiyor hem diğer güncellemeler yükleniyor.İnsider sürümden bir farkı kalmadı.Artık karar verdim tek bir sürümde kalacağım,yeniden hiçbir sürümü indirmeyeceğim.Ya da insider olduğum için sürekli update alarak yenilenen insider sürümü kullanacağım.Yeter artık yaaaa.

Microsoft sağolsun çoğu bilgisayarlar format manyağı oldu :D en güzeli 1809 veya 1803 sürümünde kalmak 2020 gibi tekrar bakılabilir 1903 sürümüne :)

• Like 1

TheDiffere, 55 dakika önce yazdı:

Microsoft sağolsun çoğu bilgisayarlar format manyağı oldu :D en güzeli 1809 veya 1803 sürümünde kalmak 2020 gibi tekrar bakılabilir 1903 sürümüne :)

Aslında mesele kafaya takmamakta. :) Her şeyin güzel çalışıyormu? Çalışıyor.. ee o zaman en iyisi Güncellemek olur tabi. Yani güncellemede devamlı olmak :) Güncellememek iyi olmaz. sonuçta olası ve var olan hataları gidermek için güncelleme.  Öyle ise en iyisi Updateden günü gelince güncellemek. zaten normal kullanıcı için Microsoftunda yaptığı başka bir şey değil. İnsider olmak ise biraz profesyonel işi.

• Like 1

TheDiffere, 1 saat önce yazdı:

Mantıklı olan da bu zaten. Herzaman 2 sürüm geride kalmak daha stabil ve kararlı kullanım olur. 

Güncelleme demek sorun demek. Windows 10 için diyorum bunu. Bir kısım sorun yaşamasada çoğu kullanıcı şikayetçi bu güncellemelerden.

• Like 1

abdulhey_, 45 dakika önce yazdı:

Aslında mesele kafaya takmamakta. :) Her şeyin güzel çalışıyormu? Çalışıyor.. ee o zaman en iyisi Güncellemek olur tabi. Yani güncellemede devamlı olmak :) Güncellememek iyi olmaz. sonuçta olası ve var olan hataları gidermek için güncelleme.  Öyle ise en iyisi Updateden günü gelince güncellemek. zaten normal kullanıcı için Microsoftunda yaptığı başka bir şey değil. İnsider olmak ise biraz profesyonel işi.

Hani diyorlar ya güncel sürüm daima en iyi sürümdür diye ha işte bu durum Microsoft için geçerli değil bu yüzden @DJ_Rush Hocamın da dediği gibi 2 sürüm geriden takip etmek lazım Windows sürümlerini yoksa sıkıntılar çıkartabiliyor :)

TheDiffere, 13 dakika önce yazdı:

Hani diyorlar ya güncel sürüm daima en iyi sürümdür diye ha işte bu durum Microsoft için geçerli değil bu yüzden @DJ_Rush Hocamın da dediği gibi 2 sürüm geriden takip etmek lazım Windows sürümlerini yoksa sıkıntılar çıkartabiliyor :)

doğrudur sisteme göre değişebilir.  mesela ilk aklıma gelen benim ekran kartı driveri olarak son sürüm kurulmuyordu. Bu virüs yedikten sonra format atınca onun için kendim yüklemedim update den kendisinin yüklemesini bekledim. 

Ee bu ters örnek oldu ama :D  neyse hangisi sorun çıkarmıyorsa onu yükleyin işte yav. :) 

• Like 1

abdulhey_, 2 saat önce yazdı:

doğrudur sisteme göre değişebilir.  mesela ilk aklıma gelen benim ekran kartı driveri olarak son sürüm kurulmuyordu. Bu virüs yedikten sonra format atınca onun için kendim yüklemedim update den kendisinin yüklemesini bekledim. 

Ee bu ters örnek oldu ama :D  neyse hangisi sorun çıkarmıyorsa onu yükleyin işte yav. :) 

Bende sorun yok hocam 1809 sürümünü kullanıyorum ve Microsoft desteğini kesene kadar buradayım 1903 e geçmeyi hiç düşünmüyorum :)

• Confused 1

kocamanadam, 1 saat önce yazdı:

Farzedelim 1809 sürümünü kullanıyorum.Güncellemeyle sürüm yenileniyor mu?Eğer öyle ise güncellemeleri kapatmak mı lazım?

Bu arada 18362.267 resmi olarak indirime sunuldu.(KB4505903)

Kapatmanıza gerek yok 1903 güncellemesini alternatif olarak sunuyor. Yani ister indir ister indirme mantığı ?

• Like 1

TheDiffere, 44 dakika önce yazdı:

Güncel sürümü nereden buldunuz hocam? Ben de 17763.615 Rica etsem iso dosyasını atabilir misiniz?

Yukarıdaki adresten indirdim hocam.İlk bölümde Cumulative Update for Windows 10 u seçin.

• Like 1

kocamanadam, 1 saat önce yazdı:

Yukarıdaki adresten indirdim hocam.İlk bölümde Cumulative Update for Windows 10 u seçin.

Sanırım siz güncel iso indirmediniz daha sonradan güncelleyerek son sürüme geldiniz. Bana güncel sürüm lazımdı o yüzden sordum hocam yine de çok teşekkürler :)

Arkadaslar kokteyl os kullaniyorum KB4505903 guncellemesi sorun cikartiyor. Original windows kullanan arkadaslar bu guncellemeyi kurdularmi ? bir sorunla karsilastilarmi ? bende su an programlar haric hic bir sey hic bir ayar acilmiyor error veriyor hepsine. original win 10 da durum nasil bilmek istiyorum 

Premier7, 41 dakika önce yazdı:

Arkadaslar kokteyl os kullaniyorum KB4505903 guncellemesi sorun cikartiyor. Original windows kullanan arkadaslar bu guncellemeyi kurdularmi ? bir sorunla karsilastilarmi ? bende su an programlar haric hic bir sey hic bir ayar acilmiyor error veriyor hepsine. original win 10 da durum nasil bilmek istiyorum 

Hiç bir sorun yok. Başka programlardan etkileniyor olabilir mi?

Hiç bir sorun yok. Başka programlardan etkileniyor olabilir mi?

image.thumb.png.3c47db56bb2ee2228d193a79615363ad.png
Hmm. O zaman sorun sistem kaynakli. Original windows 10 a donmek istiyorum da amma fazla gereksiz servis ve uygulamalar var. Sildiyin zaman da stabilite bozuluyor. Uygun bir debloat yontemi biliyormusun hocam ? Aslinda sistemim gayet guclu ssd uzerine kuruyorum

Sent from my MI 9 using Tapatalk