Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Son Windows Güncelleştirme Durumu Bilgilendirmeleri

kocamanadam
 Share

Recommended Posts

efe34, 22 dakika önce yazdı:

Nereden olduğunu bilmiyorum bakıyorum şimdi : bulamadım ama laptopumda hala rs4 vardır: hatta iki işyeri pcsinde rs5 hiç biri yükselmiyor bir üst sürüme ama istemeden de yükselen çok gördüm: google da da bir şey bulamadım:

şu konuya sorulabilir: ben ana pc de en güncel olanı çıkar çıkmaz kullanmaya başlıyorum

https://forum.donanimhaber.com/windows-10-guncel-iso-dosyalari-rs3-16299-755-rs4-17134-950-rs5-17763-678-19h1-18362-295-gdr--129552449

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Artık yarın 1903 sürümünü kurup devam ederim 

AdnanG252m252351, 19 dakika önce yazdı:

güncellemeleri kapatın  kullanın ne zaman son olacak yeter habire güncelliler bişi ekliler ne koyuyorlar anlamıyom iş için bir sürüm ev ve oyun için bir sürüm yeterli oyun modunu açıp oyun oynasak yeter cıvıgı çktı bence 5 sene sonraya  yeni bir arayüzle  wimdows çalıması yapılması daha iyi olur

Temiz kurulum yapa yapa format manyağı olduk hocam valla 

efe34, 2 dakika önce yazdı:

Isin kotu tarafi. Arka planda herhangi bir guncelleme yaparken. Google satfasi bile acamiyorsunuz. Hatta evdeki diger kullanicilar da. Ben baskasins format atarsam wub ile kapatiyorum

Bunun sonu yok gibi daha yeni 1903 sürümü çıktı o yetmez gibi eylülde 1909 sürümü çıkıyor. Çok sıkıldım format atmaktan seneden seneye veya 2 3 sene gitse bir sürüm keşke

TheDiffere, 47 dakika önce yazdı:

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Artık yarın 1903 sürümünü kurup devam ederim 

Temiz kurulum yapa yapa format manyağı olduk hocam valla 

Bunun sonu yok gibi daha yeni 1903 sürümü çıktı o yetmez gibi eylülde 1909 sürümü çıkıyor. Çok sıkıldım format atmaktan seneden seneye veya 2 3 sene gitse bir sürüm keşke

Please register to see this content.

burada da yok bir şey:

Edited by efe34
  • Like 1

TheDiffere, 3 saat önce yazdı:

Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Ayarlardan derken nasıl bir ayar yapmam gerekiyor şuan bilgisayarda hiç bir işletim sistemi yok yarın kurmayı düşünüyorum eğer dediğiniz gibi kapatılıyor ise çok mutlu olurum. Tam detaylı olarak anlatırsanız çok memnun olurum.

DWS diye internetten arayın .Kurulumu yok. İstediğiniz gibi güncellemeleri kapatabilirsiniz. Mağazayı kaldırabilirsiniz güzel bir program

• Like 1

TheDiffere, 8 saat önce yazdı:

Şimdi benim anlamadığım 1809 sürümünde 1903 sürümüne geçmek için sizin indir ve yükle butonuna basmanız gerekiyordu. Geçen oyun indiriyorum arka planda indirmiş kurmak için yeniden başlatın diyordu şok oldum dedim seni kim indirdi ki kurmak istiyorsun. Güncellemeleri kapatsam yeni gelecek güncellemeleri alamayacak. 1903 sürümünü yüklesem 1909 çıkıyor ona da yükseltme yapacak artık işin yoksa baştan temiz format at iyice saçma sapan bir hâl aldı 

1909 ne zaman geliyor?  Format atmaya gerek yok updateden yükle gitsin o işini iyi yapıyor.  Hatta .old klasörü bile zamanla kendiliğinden siliniyor. geri dönüşsüz virüs yeme haricinde ben hep updateden yüklüyorum.

• Like 1

bkrydn68, 8 saat önce yazdı:

DWS diye internetten arayın .Kurulumu yok. İstediğiniz gibi güncellemeleri kapatabilirsiniz. Mağazayı kaldırabilirsiniz güzel bir program

Rutin güncellemeleri almak istiyor ama bir üst sürüme geçemek istemiyor mesela rs5ten 19h1e veya 19h1 den 19h2 ye: benim uğraştığım pclerin kiminde oluyor kiminde olmuyor bu durumBir üst sürüme geçmek sistemi hantallaştırır, geçilecekse temiz format atılmalı.

Yoksa ben de WUB (sordum.org) ile güncellemeleri kapatıp veriyoru arkadaşlara başım ağrımıyor: güncelleme yaparken kapatabiliyorlar pcyi: uğraş dur

• Like 1

bkrydn68, 9 saat önce yazdı:

Rutin güncellemeleri almak istiyor ama bir üst sürüme geçemek istemiyor mesela rs5ten 19h1e veya 19h1 den 19h2 ye: benim uğraştığım pclerin kiminde oluyor kiminde olmuyor bu durumBir üst sürüme geçmek sistemi hantallaştırır, geçilecekse temiz format atılmalı.

Yoksa ben de WUB (sordum.org) ile güncellemeleri kapatıp veriyoru arkadaşlara başım ağrımıyor: güncelleme yaparken kapatabiliyorlar pcyi: uğraş dur

DWS yi pek sevmiyorum : zaten 2018 marttan beri güncelleme almamış (MDL de de tutulmadı): herşeyi bloke ediyot fakat geri döüşümsüz:

Şurada semsibeyin verdiği 2 program var ilkini henüz denemedim: ama iki programla da ayarlar geri döndürülebiliyor

@semsibey

Edited by efe34
  • Like 1

abdulhey_, 8 saat önce yazdı:

1909 ne zaman geliyor?  Format atmaya gerek yok updateden yükle gitsin o işini iyi yapıyor.  Hatta .old klasörü bile zamanla kendiliğinden siliniyor. geri dönüşsüz virüs yeme haricinde ben hep updateden yüklüyorum.

Hocam ben format atınca Defender harici hiçbir şeye dokunmuyorum.  O yüzden 1909 çıksa bile el mahkum temiz kurulum yapar geçerim yükseltme yapınca sıkıntılar oluşuyor 

efe34, 3 saat önce yazdı:

3 eylülde 19h2 yi resmi olarak yayıınlayabilirler: şu an var zaten (2.sıradaki tweet)

Umarım bu sürüme geçmek için indir ve yükle butonu alternatif çıkar 2020 e kadar 1903 devam edeyim. Microsoft yüzünden günümün yarısı format atmakla geçiyor :D

• 2 hafta sonra ...
kocamanadam, 12 dakika önce yazdı:

Evet arkadaşlar Salı güncellemesiyle sürüm 1903(İS Derlemesi 18362.356) olmuştur.Bilgilerinize.

1903 sürümü sıkıntılı zaten bir de 1909 çıkardılar hepten iğrenç olmuş kimse olumlu yorum yapmamış. Bence LTSC sürümleri daha iyi. Dün 1809 Enterprise LTSC kurdum sistemim ayağa kalktı resmen. 1903 sürümün de kağnı gibiydi.

• Like 1

MehmetErdo287du, 3 saat önce yazdı:

window 10 version 1909 yazıyor

Benim mi gözlerim bozuk yoksa gardrop fuat mı geliyor :D

rtm değil bu

prerelease de değil

karışık bir durum var

Please register to see this content.

Edited by efe34

The_Undertaker, 10 saat önce yazdı:

1903 sürümü sıkıntılı zaten bir de 1909 çıkardılar hepten iğrenç olmuş kimse olumlu yorum yapmamış. Bence LTSC sürümleri daha iyi. Dün 1809 Enterprise LTSC kurdum sistemim ayağa kalktı resmen. 1903 sürümün de kağnı gibiydi.

Hani bir söz vardır ya hocam sıçtık şimdi de sıvıyoruz diye Microsoft aynen öyle yapıyor :) En güzeli 1809 sürümünde kalmak

• Like 2

kocamanadam, 13 saat önce yazdı:

1909 sürümü kurulduğunda güncellemelerde sıkıntı oluyor.Güncel değilsiniz yazıp duruyor.Bir anlam veremedim.İşleri iyice arap saçına döndürdüler.

merhaba windows güncellemelerinden isminde 1909 diye bir güncelleme var onu kaldırın. sonra 1903 e geridönüyor sürüm güncellemelerde problem olmuyor.  tecrübe ile sabittir.

• Like 1
  • Haha 1

Şimdi benim anlamadığım msdn iso dosyaları uefi uyumlu değil diyorlar boyuttan ötürü ntfs olduğu için.  Bu msdn iso dosyaları ne için paylaşılıyor zaten şimdi yeni pc ler hep uefi destekli. Ne yani şimdi ben uefi kurulum yapmak için fat32 olarak milletin esd sıkıştırma yaptığı sürümlerimi indirmem gerecek. Nereye baksam ntfs uefi ile uyumlu değil diyor. Bu işe senelerini vermiş abilerim beni bilgilendirirseniz çok makbule geçer 

TheDiffere, 23 dakika önce yazdı:

Şimdi benim anlamadığım msdn iso dosyaları uefi uyumlu değil diyorlar boyuttan ötürü ntfs olduğu için.  Bu msdn iso dosyaları ne için paylaşılıyor zaten şimdi yeni pc ler hep uefi destekli. Ne yani şimdi ben uefi kurulum yapmak için fat32 olarak milletin esd sıkıştırma yaptığı sürümlerimi indirmem gerecek. Nereye baksam ntfs uefi ile uyumlu değil diyor. Bu işe senelerini vermiş abilerim beni bilgilendirirseniz çok makbule geçer 

İso dosyasını indirdin,rufus ile flash diske kaydedeceksin,kaydederken MBR yi seçersen NTFS olarak kaydedersin,sonra flash diskten yükleme yapacaksın.Bu kadar.