Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Son Windows Güncelleştirme Durumu Bilgilendirmeleri

kocamanadam
 Share

Recommended Posts

The_Undertaker, 54 dakika önce yazdı:

Öyleymiş hocam Technopat'ta paylaşılmıştı araştır bulursun sende bana da garip geldi ama öyle çıktı.

Boşta o ram kullanımı fazla değil mi? Ben 1909'u resmi olarak çıktığında kuracağım şuan ki dolaşan ISO'ların ne olduğu belli değil.

bu resmi galiba microsofta calısan arkadas paylastı guncellemeleri bile yukledi deneme olsa guncelle icermez baya hızlı ilerde görecegiz

serhat100, 8 saat önce yazdı:

Please register to see this content.

umarım anlaşılmıştır

Daha önce yolladiginla simdi yolladigin resim arasinda o kadar fark varki ne söyleyecegimi bilemiyorum. Ama benim kanaatime göre fotograflara bakinca problem bilgisayarinda degil fotografi cektigin telefondan kaynaklaniyor gibi... bence sen telefonunu degistir..

Edited by TOLGAHAN5

Arkadaşlar boşuna konu açmak istemedim. Windows 10 1809 LTSC 2019 Enterprise olanını kullanıyorum sistemimde. 2 ay falan oldu sanırım en uzun süre kullandığım Windows oldu bu :D Bana biraz sistem ağırlaşmış hantallamış gibi geliyor format atasım var ama karar veremedim. 1909 indirip kursam sorun yaşarım diye korkuyorum nihayetin de daha çıkmadı bile dosyaları düştü sadece aslında kasım ayında çıkacak. 1903 kullandım beğenmedim sistem daha beter olmuştu öneriniz var mı?

TOLGAHAN5, 45 dakika önce yazdı:

Daha önce yolladiginla simdi yolladigin resim arasinda o kadar fark varki ne söyleyecegimi bilemiyorum. Ama benim kanaatime göre fotograflara bakinca problem bilgisayarinda degil fotografi cektigin telefondan kaynaklaniyor gibi... bence sen telefonunu degistir..

Telefondan veya sistemden değil, kullandığı monitörden kaynaklı görsel problem. Monitörün gölgeler yaratıyor. Kablonuzu ve bağlantı noktalarınız gözden geçirin..

unsalicmez54, 16 dakika önce yazdı:

Telefondan veya sistemden değil, kullandığı monitörden kaynaklı görsel problem. Monitörün gölgeler yaratıyor. Kablonuzu ve bağlantı noktalarınız gözden geçirin..

Vallaha ne kullandigini bilmiyorum ama.. Yanlis birsey kullandigindan eminim..

Ekrandan baska bir fotograf geliyor.  Telefondan baska bir fotograf cekip yollamis. Ayrica Pc ekranmi kullaniyor  leptoop ekranimi yoksa televizyon ekranimi belli degil. Gerisine karar veremedim..

Monitörden kaynaklansaydi daha önceki sürümlerdede olurdu saniyorum. Arkadasa soruyorum daha önceki sürümlerdede varmiydi acaba...

Edited by TOLGAHAN5

serhat100, 9 saat önce yazdı:

umarım anlaşılmıştır

pencerenin çözünürlüğü Monitöre sığamıyor sıkışıyor gibi sanki. nerden çıkardın bunu dersen altta da yatay kaydırma çizgisi oluşmuş. ilk defa böyle bir şey görüyorum. bende denedim öyle altta yatay çizgi hiç bir şekilde oluşmuyor. ve öyle gölgelenmede yok. ayrıca telefon çeşitli farklı efektler oluşturabilir ama o şekilde tutarsız olacağını sanmam. yani senin montör den kaynaklı olabilir bence.. eskimi monitör?

abdulhey_, 1 saat önce yazdı:

pencerenin çözünürlüğü Monitöre sığamıyor sıkışıyor gibi sanki. nerden çıkardın bunu dersen altta da yatay kaydırma çizgisi oluşmuş. ilk defa böyle bir şey görüyorum. bende denedim öyle altta yatay çizgi hiç bir şekilde oluşmuyor. ve öyle gölgelenmede yok. ayrıca telefon çeşitli farklı efektler oluşturabilir ama o şekilde tutarsız olacağını sanmam. yani senin montör den kaynaklı olabilir bence.. eskimi monitör?

Kardes sorun seninde benimde bildigimiz gibi degil bence.  Kardes derdini tam anlatamiyor yada bize yansitamiyor.. Sorun orada bence. Senin tahminin yanlis cünkü arkadas görüntüyü telefon ekranina sigdiramamis gibi... Yani cözünürlük telefon ekranina sigmamis..

TOLGAHAN5, 3 saat önce yazdı:

Kardes sorun seninde benimde bildigimiz gibi degil bence.  Kardes derdini tam anlatamiyor yada bize yansitamiyor.. Sorun orada bence. Senin tahminin yanlis cünkü arkadas görüntüyü telefon ekranina sigdiramamis gibi... Yani cözünürlük telefon ekranina sigmamis..

utanıyom tolgahan anlatmaya yahu ne derdi ne yansıtması ilk fotoyu pc ekran alıntısıyla aldım onda anladımki  benim gördüğüm gölgeliği siz göremediniz çünkü benim ekran ile alakalı tlf ile tnctr ye girip bakınca gönderdiğim ekran resminde gölgelik gözükmüyor bu sefer bende pc ekranını tlf ile çektim çektiğim resmin boyutu 1.4mb olduğundan kota engeline takılıyor bende tlf da resmi kırpıp  ekran kaydını aldım resimin boyutu 650kb düştü öyle siteye yükleyebildim @unsaliczmez54 arkadaşın dediği olabilir monitör den kaynaklı monitörüm HP L1706 bir bakalım bağlantılarına 

• Haha 1

serhat100, 5 saat önce yazdı:

utanıyom tolgahan anlatmaya yahu ne derdi ne yansıtması ilk fotoyu pc ekran alıntısıyla aldım onda anladımki  benim gördüğüm gölgeliği siz göremediniz çünkü benim ekran ile alakalı tlf ile tnctr ye girip bakınca gönderdiğim ekran resminde gölgelik gözükmüyor bu sefer bende pc ekranını tlf ile çektim çektiğim resmin boyutu 1.4mb olduğundan kota engeline takılıyor bende tlf da resmi kırpıp  ekran kaydını aldım resimin boyutu 650kb düştü öyle siteye yükleyebildim @unsaliczmez54 arkadaşın dediği olabilir monitör den kaynaklı monitörüm HP L1706 bir bakalım bağlantılarına 

Pc üzerinden aldığınız ekran görüntüsünü telefonunuza atın, telefondan bakın bakalım gölgeler var mı? %99 telefondan bakınca gölgeler görünmeyecek. Bu da demek oluyor ki monitör veya bağlantı kablosunda sorun yada giriş çıkışlarda.

• Thanks 1
  • Haha 1

unsalicmez54, 17 dakika önce yazdı:

Pc üzerinden aldığınız ekran görüntüsünü telefonunuza atın, telefondan bakın bakalım gölgeler var mı? %99 telefondan bakınca gölgeler görünmeyecek. Bu da demek oluyor ki monitör veya bağlantı kablosunda sorun yada giriş çıkışlarda.

Teşekkür ederim unsalicmez54  pc görüntüsünü aldım siteye attım pc ekrandan siteye girip baktığımda gölgeler gözüküyor ama sizler göremiyorsunuz tlf ile siteye girip baktığımda ekran görüntü resminde gölgeler gözükmüyor bende pc ekranın görüntüsünü tlf ile çektim siteye koydum görüntü de sizlerde gölgelenmeyi gördünüz ben de sizin dediğiniz gibi ekran bağlantıları kontrol ettim evet şuan düzgün görüntü demekki bağlantı kabloları ile alakalıymış teşekkür ederim  

unsalicmez54, Bir saat önce yazdı:

Yahu ne kadar bilginiz var bilmiyorumda gerçekten güldürdünüz beni. :) pc üzerinden alınan bozuk görüntü  telefonda nasıl düzelecek yav :) pc görüntüsünü direkt telefona yansıtabilme olsa bakın o olur. Ama zaten pc den bozuk olarak alınan görüntüyü telefon değiştiremez böyle bir ne mantık nede teknoloji var.. belki bunun için uygualamalar vardır . ama düşündüğümde onlar bile mantıksız geliyor bana.

abdulhey_, 27 dakika önce yazdı:

Yahu ne kadar bilginiz var bilmiyorumda gerçekten güldürdünüz beni. :) pc üzerinden alınan bozuk görüntü  telefonda nasıl düzelecek yav :) pc görüntüsünü direkt telefona yansıtabilme olsa bakın o olur. Ama zaten pc den bozuk olarak alınan görüntüyü telefon değiştiremez böyle bir ne mantık nede teknoloji var.. belki bunun için uygualamalar vardır . ama düşündüğümde onlar bile mantıksız geliyor bana.

Siz iyimisiniz? Ekran görüntüsü ne demek? Direkt sistemden görüntü almak demek. Sistemden alınan o görüntü başka bir ekranda veya telefonda sorunsuz görünüyorsa kullanılan monitör görüntüyü 1.şahısa bozuk gösteriyor demektir. Bu da ya monitör bozuk demektir yada kullanılan kablo veya giriş çıkışlarda bi problem var demektir.. Üstelik kablo bağlantısını kontrol ederek sorunu düzelttiğini belirtmiş arkadaş. Ben de sizin ne kadar bilginiz var bilemedim..

unsalicmez54, 3 saat önce yazdı:

Siz iyimisiniz? Ekran görüntüsü ne demek? Direkt sistemden görüntü almak demek. Sistemden alınan o görüntü başka bir ekranda veya telefonda sorunsuz görünüyorsa kullanılan monitör görüntüyü 1.şahısa bozuk gösteriyor demektir. Bu da ya monitör bozuk demektir yada kullanılan kablo veya giriş çıkışlarda bi problem var demektir.. Üstelik kablo bağlantısını kontrol ederek sorunu düzelttiğini belirtmiş arkadaş. Ben de sizin ne kadar bilginiz var bilemedim..

Söz konusu bozuk görntü kaynağından  her nasıl başka ekrana aktarılırsa aktarılsın yine bozuk görünür. Çünkü kaynak bozuk. Benim mantığım bunu söylüyor. 

Kaynağın kablosu, ekranı hatalıdır düzeltilince dúzelir o ayrı konu.  Hatta benzer sey benim başıma geldi. Kablo büküktü görüntü kenarını yanık gibi gösteriyordu. Kabloyu düzeltince düzeldi. Sonra aynı şey yeğen yanımdayken oldu. Kendine göre yorum yapmaya başladı. Kablo büküktür düzelt düzelir dedim. Aynen düzeldi. Yeğen hemen sorunu nasıl anladın dedi. Tecrübe dedim gülümseyerek. 

Aslında kişisel sorun çözme prensibi; en basitten zora doğru gideceksin.

abdulhey_, 1 saat önce yazdı:

Söz konusu bozuk görntü kaynağından  her nasıl başka ekrana aktarılırsa aktarılsın yine bozuk görünür. Çünkü kaynak bozuk. Benim mantığım bunu söylüyor. 

Söz konusu kaynak bozuk değil hocam. 1.şahısa iletilen görüntü bozuk. 1. şahısa görüntüyü de ilk ne üretir; monitör. .

• Like 1

Dostlar,microsoftun yüzünden herşey karmakarışık oldu.Hemen hemen hergün bir güncelleme geliyor,ama yüklenmiyor,komple indirmek gerekiyor,güncelleme mevcut olduğu halde yeniden indir diyor indiriyorsun hata veriyor,kimi arkadaşlar sürümü şaşırıyor,insider var,1903 var 1909 var,herbiriyle ilgili kafa karışıklığı devam ediyor.Evvelden TNCTR yetiyordu,şimdi bu karmaşıklıkta onlar da çaresiz ve yetişemiyorlar.Yabancı siteden bulduklarımızı yüklemek zorunda kalıyoruz.Ama artık ben pes ettim,bir müddet hiçbir şey indirmeyip bekleme kararı aldım.Saygılar,

• Like 1

19h2 ya da 1909  18363.418 RTM final sürüm  .esd  dosyaları MS resmi sunucularından direkt indirin.

64 bit : ( Sha1 : 7bf39120260a8683b61741df6fbb73d321da66e0 )

32 bit : ( Sha1 : 55b8f702e807862e0cd13f3f8321d04b7477a8fc )

• Like 2

oktay2023, Bir saat önce yazdı:

19h2 ya da 1909  18363.418 RTM final sürüm  .esd  dosyaları MS resmi sunucularından direkt indirin.

64 bit : ( Sha1 : 7bf39120260a8683b61741df6fbb73d321da66e0 )

32 bit : ( Sha1 : 55b8f702e807862e0cd13f3f8321d04b7477a8fc )

1909 SÜRÜM 18363.449 oldu,yetişemiyoruzzzzzzzzzzzz.?

• Like 1

logosoft, Bir saat önce yazdı:

1903 sürümü 18362.418 den KB4522355 güncellemeyi yükleyince sürüm 1903 18362.449 oldu.

Mico  uçuruyor valla.:)

Ne zaman geldi size? .449 ? Bana  00:00 da gelmiş yani yarım saat önce.  Yükleme uyarısı yoktu siz deyince updateye baktım isteğe bağlı güncellemeler olarak gelmiş. Şimdi yüklücem. Herkesin bir tarzı var. Update ye geldimi yüklüyorum ben. Şimdiye kadarda bu şekilde hiç sorun yaşamadım. 

Yalnız bakımı komple bıraktım. hiç bir bakım programı yüklü değil. Masaüstü de bit pazarı gibi oldu. Bir bakım yapıp düzene soksam iyi olacak. Yani bu durumda bile 2 sn ya yavaşlar ya yavaşlamaz..  Meraklı olan veya kendini Geliştirmek isteyen olabilir. Ama işte bunları yaparken ne yaptığını bilmek gerekir yoksa pire için yorgan yakma örneğine kadar gidebilir iş..

Güncelleme sonrası performans artışı olacak arkadaşlar bu bekleniyordu microsoftun açıklamasına göre, ancak bu performans artışı sadece bazı microsoft tarafından seçilen intel işlemcilerde oluyor. (kendilerinin yayınladığı makaleye göre.) tüm işlemciler ve windows sürümlerinde bu artışı sağlamak için çalışıyorum. yabancı forumlarda birkaç arkadaşımla beraber. final sürünü yayınlandığında yayınlayacağım sistemi kullanmak isteyenler için

Edited by EgeGrkn

efe34, 12 saat önce yazdı:

İlginç: Güncelleme sonrası bariz hızlanma var özellikle firefox browserda? (18363.418)

Sistemim amd

Bu akşam yeni nesil  amd sistemimi kuracağım: kargo bekliyorum :bilgi veririm

Edited by efe34